Baltarusijai uždraudus tranzitą, „Lifosa“ ieško kelių vežti trąšas per Latviją ir Lenkiją

 Baltarusijai uždraudus tranzitą, „Lifosa“ ieško kelių vežti trąšas per Latviją ir Lenkiją

Fosfogipso atliekų sąvartyne ne tik būtina valyti nuotekas nuo pavojingų junginių, bet ir reguliariai vykdyti išleidžiamų nuotekų ir aplinkos monitoringą./D. Umbraso/lrytas.lt nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Baltarusijai nuo pirmadienio uždraudus geležinkeliais gabenamų naftos produktų ir trąšų tranzitą iš Lietuvos, Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ teigia, jog dėl to gali prarasti apie 150 tūkst. tonų metinį trąšų eksportą į Ukrainą.

„Lifosos“ vadovo Rimanto Prosevičiaus teigimu, bendrovė tikslių galimų nuostolių dar neapskaičiavo, tačiau jie „būtų milijoniniai“, o šiuo metu ji ieško alternatyvių eksporto į Ukrainą kelių per Latviją ar Lenkiją.

„Milijoniniai nuostoliai turėtų būti, jeigu čia užsidarys, todėl ieškome alternatyvų per Latviją ir Lenkiją, bet čia mums pabrangs“, – BNS sakė R. Proscevičius.

Pasak „Lifosos“ vadovo, gabenant per Latviją viena produkcijos tona vidutiniškai pabrangtų apie 20 eurų, per Lenkiją – apie 40 eurų. Krovinius gabenant automobiliais eksportas išbrangtų 80–90 eurų už toną.

R. Proscevičiaus teigimu, galvojant, kaip išgelbėti perspektyvia rinka laikytą Ukrainą, netikėtai pabrango transportavimo kaštai ir pačioje Lietuvoje – „Lietuvos geležinkeliai“ nuo sausio pranešė apie papildomus mokesčius už infrastruktūrą.

D. Umbraso/lrytas.lt nuotr.

„Pranešė, kad infrastruktūros mokestį įveda ir viskas. Šiemet sausį gavome iš geležinkelių raštą, kad didina kainą – nori pasidengti nuostolius“, – teigė „Lifosos“ vadovas.

„600 tūkst. eurų metams gaunasi bendri mūsų su Klaipėdos krovos kompanija „Begos“ (per ją „Lifosa“ eksportuoja produkciją jūra – BNS) nuostoliai dėl krovinių pabrangimo logistikoje“, – pridūrė jis.

Anot „Lifosos“ vadovo, jei geopolitinė situacija toliau prastėtų ir, pavyzdžiui, būtų uždraustas žaliavų, ypač amoniako,  tranzitas iš Rusijos per Baltarusiją į Lietuvą, gamykla galėtų apskritai sustoti.  

„Kol kas viskas juda – eina mūsų tranzitas – siera, amoniakas, fosfatinės žaliavos. Tačiau jeigu iš Rusijos amoniako negausime, galime ir sustoti“, – sakė R. Proscevičius.

Registrų centro duomenimis, 2020 metais „Lifosa“ gavo 315,2 mln. eurų pajamų – 10,6 proc. mažiau nei 2019 metais, jos audituotas grynasis pelnas mažėjo 6,4 proc. iki 16,8 mln. eurų.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group“, kurios 90 proc. priklauso Rusijos verslininko Andrejaus Melničenkos valdomai Kipro įmonei „AIM Capital“.

2 Komentarai

  • Taiva ponai konservatorių rinkėjai-prišiko anūkas(aišku ne be senelio patarimų).Kiek dar …is protą tą išsigimeliu viriausybe?

  • Sumažins švogerių įmonėje atlyginimus ir bus viskas gerai. Pelnas gausis tas pats.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video