Autobusų stotelę pavertė šiukšlynu

 Autobusų stotelę pavertė šiukšlynu

Vėlinių dieną Kėdainių rajone įvyko nemalonus incidentas – kažkas kalnu šiukšlių atsikratė ne sąvartyne, ne stambiagabaričių atliekų aikštelėje, o tiesiog kaimo autobusų stotelėje./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vėlinių dieną Kėdainių rajone įvyko nemalonus incidentas – kažkas kalnu šiukšlių atsikratė ne sąvartyne, ne stambiagabaričių atliekų aikštelėje, o tiesiog kaimo autobusų stotelėje. Didžiulį šiukšlyną pastebėjęs pilietiškas kaimo gyventojas apie tai informavo atitinkamas tarnybas. Šiukšlintojo bus bandoma ieškoti, jam gresia piniginė bauda.

Pasibaisėjo vaizdu

Po Vėlinių šv. Mišių Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje namo važiavęs Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaimo gyventojas Skirmantas neteko amo, kai važiuodamas keliu Jonava–Kėdainiai–Šeduva, Kudžionių kaimo stotelėje išvydo milžinišką krūvą šiukšlių.

„Ši stotelė yra Kėdainių rajono savivaldybėje, 1 km į šiaurės vakarus nuo Nociūnų, prie kelio į Jonavą. Net sustojau, netekau žado. Apžiūrėjau viską. Ten lyg namo ar buto remonto atliekos.

Suversta didžiulė krūva atliekų: sena grindų danga, vamzdžiai, įvairūs buteliai ir talpos, įrankiai, buities rakandai.

Bet jų buvo ne keletas, o visa stotelė užversta. Čia kažkas visą priekabą atliekų išvertė, tikrai ne rankomis atnešė. Čia bus atvežta ir su priekaba išversta“, – kalbėjo vietos gyventojas.

Pranešė tarnyboms

Didžiulį šiukšlyną pastebėjęs pilietiškas kaimo gyventojas apie tai informavo atitinkamas tarnybas. Šiukšlintojo bus bandoma ieškoti, jam gresia piniginė bauda.

„Darbo dienomis galima skambinti aplinkosaugininkų numeriu, o poilsio dienomis man patarė, kad reikia skambinti į bendrąjį pagalbos centrą. Taip ir padariau.

Įvykį užregistravo. Kažkokių veiksmų turės imtis“, – dėstė jaunas pilietiškas vyras.

Didžiulį šiukšlyną pastebėjęs pilietiškas kaimo gyventojas apie tai informavo atitinkamas tarnybas. Šiukšlintojo bus bandoma ieškoti, jam gresia piniginė bauda.

Aut. past.

Sutvarkys kelininkai

Šalia Nociūnų atliekas, ko gero, surinks bendrovės „Kelių priežiūra“ kelininkai. Jie prižiūri ir tvarko kelio Jonava–Kėdainiai–Šeduva autobusų stoteles.

Kartais panašius šiukšlynus tvarko ir vietos seniūnija.

Prieš keletą metų Pelėdnagių seniūnijoje buvo atsikratyta dideliais kiekiais padangų. Dalį šiukšlintojų pavyko nustatyti, jiems teko paploninti piniginę.

Prašo reaguoti

Pasak aplinkosaugininkų, gyventojai, pastebėję aplinką teršiančius asmenis, pirmiausia turėtų paprašyti šiukšles susirinkti.

O jei į tokias pastabas nereaguojama, pagal galimybes reikėtų nufotografuoti pažeidėjus, automobilio numerius, užfiksuoti teritorijos koordinates ir pranešti Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112 arba el. paštu info@aad.am.lt.

Vykdo reidus

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą už aplinkos teršimą numatytos baudos taikomos pagal išmetamų atliekų kiekį, jų pavojingumą ir užterštos teritorijos statusą.

Aplinkos užteršimas nepavojingomis atliekomis gali užtraukti baudą nuo 30 iki 2 400 eurų.    

Aplinkosaugininkai nuolat vykdo prevencinius reidus, atlieka planinius ir nepalinius patikrinimus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video