Atviros istorijos sukrečia ir įtikina

 Atviros istorijos sukrečia ir įtikina

Jorūnės Liutkienės nuotr.

JORŪNĖ LIUTKIENĖ

Pagalbos šeimai centras bendruomenę ir partnerius įstaigos kieme pakvietė atvirai diskusijai vaikų globos situacijai aptarti. Ja turėjo oficialiai prasidėti renginių ciklas, kurio tikslas – supažindinti su dar viena galimybe tarnauti bendruomenei – tapti laikinaisiais vaikų globėjais, tačiau bendraminčių susitikimas virto tyliu ašarų braukymu.

Kiek tavo sode „obuoliukų“?

Girdint gyvuosius pasakojimus apie išgelbėtus vaikus ir jų padėkas globėjams, apie globėjų meilę svetimiems vaikams ne vienas slapčia ar atvirai nubraukė tikrą ašarą.

Dvi labai patikimos ir įkvepiančios moterys – globėjos Irena ir Ingrida – atvirai dalinosi savo asmeniniu keliu pas vaikus, kuriems reikia šilumos čia ir dabar, ryte ar net naktį ar bet kuriuo kitu paros metu.

Vaikai pas globėjas apgyvendinami, kai tėvai per klaidas netenka galimybės jų auginti, kol neišsispręs situacija.

Abiejų moterų simboliniame sode iš viso „auga“ 19 obuoliukų. „Obuoliukai“ – tai mediniai obuolio formos pakabukai, kabinami ant sieninio laikrodžio su išraižytais vaikų vardais, kuriuos jos globoja nuo kelių dienų net iki 1,5 metų.

Globėja Irena graudino pasakojimais apie atsisveikinimą su dviem subrandintais „obuoliukais“ – savo globotinėmis beveik visiškai prieš Globėjų dieną surengtą ceremoniją.  O kitas „obuoliukas“ globėjai Irenai atnešė tiesiog vien išbandymus. Tačiau moteris niekada nesuklupo ir negrąžino vaiko.

Dvi labai patikimos ir įkvepiančios moterys – globėjos Irena ir Ingrida – atvirai dalinosi savo asmeniniu keliu pas vaikus, kuriems reikia šilumos čia ir dabar, ryte ar net naktį ar bet kuriuo kitu paros metu./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Sunkiausiu metu jos globojama augintinė vis tiek išgirdo bet kam širdį tirpdančius žodžius: „Aš nė akimirkai nesigailiu, kad tavęs negrąžinau.“

Šį jautrų liudijimą iš stiprios moters lūpų pirmą kartą išgirdo net ir visas Pagalbos šeimai centro kolektyvas.

„Mums su vyru viską atperka vaikų juokas, kai matome, kad jie juokiasi ir laisvai dūksta – kaip visi kiti jų amžiaus vaikai“, – taip Ingrida pasakojo apie savo išgyvenimus būnant globėja.

Vaikams reikia namų

Diskutuojant su susirinkusiais globėjais, globos specialistais, partneriais, LIONS moterų klubo, savivaldybės, policijos atstovais ir rėmėjais tapo visiškai aišku, kad tokia priežiūros forma yra pati natūraliausia ir saugiausia vaikams. Ir labai jauku klausytis, kaip nuoširdžiai globėjai rūpinasi vaikais. Prieš tai, žinoma, teks išmesti daug senųjų stereotipų iš galvos. Bent jau mane moterų pavyzdžiai įtikina, kad ir Jūs, ir aš galiu padėti ne tik savo vaikui tvirčiau augti bei tobulėti.  

Apsisprendusiai tapti laikinais globėjais šeimai vaikai parenkami, o šeima turi gebėti patenkinti to vaiko poreikius, tačiau baimintis nereikia, šeimą ruošia specialistai.

Pagalbos šeimai centre dirba 7 globos koordinatoriai, 2 psichologės ir dar 2 globėjų ir įtėvių rengimo programos specialistės. Visa pagalba ir globa iš įstaigos pusės būsimiems ir esamiems globėjams yra garantuota.

Globėjų savaitė šiais metais minima nuo birželio 28 iki liepos 4 dienos. Kėdainiuose ir visoje Lietuvoje vyksta atviri ir nemokami globėjų savaitės renginiai. 

Jorūnės Liutkienės nuotr.

Globėjų savaitės renginiai

Jeigu nors kiek domitės galimybe globoti vaikus – tapti jų užuovėja, būtinai apsilankykite kituose Pagalbos šeimai centro renginiuose šią savaitę.

Birželio 30 dieną 16.00 valandą Pagalbos šeimai centre (Vydūno g. 6) vyks paskaita bendruomenei „Mūsų emocijos“.

Liepos 1 dieną 16.00 val. Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje bus atidaryta globėjų šeimų nuotraukų paroda  „Mano šeima“.

Liepos 2 dieną 21.00 val. Vytauto parke Globėjų dienos proga vienam vakarui atsidarys kino teatras po atviru dangumi ir čia vyks kino visai šeimai peržiūra.

*****

Pirmąjį liepos sekmadienį nuo 2017 metų minima Globėjų diena. Šiemet liepos 4-ąją 10.00 val. Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios už globėjus, įtėvius, budinčius globotojus ir vaikus.

Jeigu negalėsite atvykti, bet norite sužinoti daugiau – kreipkitės į Pagalbos šeimai centrą jums patogiu būdu: telefonu (8-678) 81 117, el. paštu jurgita.svetikiene@kedainiai.lt  ar rašykite socialinio tinklo paskyroje „Vaikai yra vaikai. Kėdainių rajonas“ ( (20+) Vaikai yra vaikai. Kėdainių rajonas | Facebook )

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video