Atsodino prieš porą metų dėl sausros išdžiūvusias pušeles

 Atsodino prieš porą metų dėl sausros išdžiūvusias pušeles

Pušeles atsodina Kėdainių miesto seniūnijos darbininkai. Darbai nesudėtingi, naudojama ir sava technika./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Tokios, kokia buvo 2021-ųjų metų vasara, ko gero, nepamena nė vienas miesto seniūnijos darbininkas. Tuomet alinančios ir užsitęsusios kaitros ir sausros neatlaikė dalis Kėdainių mieste rudenį ir pavasarį pasodintų medelių. Daugiausia išdžiūvo pušelių. Jos jau antri metai keičiamos naujomis.

Atsodina pušeles

Kėdainių miesto seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė Palubinskienė sakė, jog pušelės atsodinamos tose vietose, kuriose prieš keletą metų išdžiūvo.

„Anuomet buvo didžiulė sausra ir dalis pasodintų medžių tiesiog išdžiūvo. Jau antri metai iš eilės mes tuos medžius atsodiname. Išdžiūvusias pušeles keičiame naujomis.

Ir šiemet buvo labai karštų dienų, buvo ir sausringas periodas, tad laistėme be atvangos kone kasdien. Medelius pavyko išsaugoti, viskas gerai“, – patikino seniūno pavaduotoja ir paaiškino, kad medelių atsodinimo darbus atlieka seniūnijos darbininkai.

Daugiausia medžių išdžiūvo Žemaitės gatvėje, netoli daugiabučių namų kvartalų, prie Smilgos upės.

Aut. past.

Žalias miestas

Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius pažymėjo, jog apskritai Kėdainiai yra žalias miestas, nes per keletą pastarųjų metų čia buvo pasodinta daug įvairiausių medelių sodinukų įvairiose miesto vietose.

Daugiausia išdžiūvo pušelių. Jos jau antrai metai keičiamos naujomis./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

„Tais nedėkingais metais visa žolė buvo nurudavusi, išdegusi. Dalis medelių išdžiūvę.

Kaitros ir sausros neatlaikė daugiausia pavasarį sodinti medeliai. Tokių buvo visame mieste, daugiausia nudžiūvo pušelės.

Daugiausia medžių išdžiūvo Žemaitės gatvėje, netoli daugiabučių namų kvartalų, prie Smilgos upės.

Kėdainiai yra žalias miestas, todėl čia buvo ir bus pasodinta dar daugiau medelių. Per keletą metų pasodinome labai daug medelių. Sodinukus skaičiavome šimtais.

Džiaugiamės, kad didelė dalis prigijo ir puikiai žaliuoja“, – dėstė seniūnas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video