Atsivėrusi smegduobė grėsmės nebekelia

 Atsivėrusi smegduobė grėsmės nebekelia

Penktadienio rytą į S. Jaugelio-Telegos gatvę atvykę miesto seniūnijos atstovai pažymėjo smegduobę STOP juosta ir pastatė įspėjamąjį ženklą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miesto S. Jaugelio-Telegos gatve važiuojantiems vairuotojams praėjusį ketvirtadienį buvo labai neramu dėl vidury asfaltuotos gatvės atsivėrusios smegduobės. Nors ji ir nedidelė, tačiau kėlė realų pavojų eismo dalyviams. Neabejingi vairuotojai nedelsdami pažymėjo klastingą vietą, kad čia neįvažiuotų automobilis ir informavo apie atsivėrusią smegduobę miesto tarnybas.

Kėlė pavojų

„Pastebėjau, kad tikrai gili duobė atsivėrė vidury gatvės. Pačiame viduryje, kur važinėja automobiliai. Iš karto krūmo šakele pažymėjau tą vietą, kad kokia mašina neįlėktų. Juk smegduobė labai gili ir tokia klastinga.

Plotas jos nedidelis, tačiau po asfaltu ji žymiai platesnė. Be to, jos kraštai nestabilūs, byrantys. Labai apgaulinga ir pavojinga“, – kalbėjo smegduobę pažymėjęs kėdainietis Dmitrijus Tekunovas.

Smegduobę pažymėjo kėdainietis Dmitrijus Tekunovas.

Pastatė ženklą

Penktadienio rytą į S. Jaugelio-Telegos gatvę atvykę miesto seniūnijos atstovai pažymėjo smegduobę STOP juosta ir pastatė įspėjamąjį ženklą.

Tiesa, žmonių teigimu, smegduobė per naktį neišsiplėtė.

Šalia įvykio vietos gyvenantys žmonės baiminosi, kad neįvyktų kokia nelaimė, svarstė, kad galbūt smegduobę jiems reikėjo kuo nors uždengti.

Tačiau atsakingos institucijos reikiamus darbus atliko jau penktadienį – smegduobė buvo užpilta žvyru.

Vietiniai teigė manantys, jog vanduo bus išplovęs gruntą. Greičiausiai bus trūkęs vamzdis. Tai dar turės įvertinti atsakingi specialistai, tačiau dabar ši vieta pavojaus nebekelia.

Smegduobės mieste dažniausiai atsiveria dėl senos kanalizacijos, prastos vamzdžių sistemos būklės. Tiesa, tokias įgriuvas mokslininkai labiau linkę vadinti ne smegduobėmis, o išplovomis ar įslūgomis.

Aut. past.

Išplauna sluoksnius

Smegduobės mieste dažniausiai atsiveria dėl senos kanalizacijos, prastos vamzdžių sistemos būklės.

Tiesa, tokias įgriuvas mokslininkai labiau linkę vadinti ne smegduobėmis, o išplovomis ar įslūgomis.

Pasenusi kanalizacijos sistema per liūtis nebesugeba surinkti didelio vandens kiekio, todėl jis sunkiasi po žeme ir išplauna įvairius žemės sluoksnius.

Kadangi mieste netrūksta judėjimo, vibracijos, tik laiko klausimas, kada ir kur atsiras nauja smegduobė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video