Karštoji linija. Gamtos paveldo objektas – dirbamajame lauke

 Karštoji linija. Gamtos paveldo objektas – dirbamajame lauke

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi kraštietė teigdama, jog Siponių pėduotasis akmuo, dar vadinamas Ožakmeniu, kuris yra laikomas geologiniu gamtos paveldo objektu, nepasiekiamas turistams bei lankytinų vietų mėgėjams. Norintieji prieiti arčiau, turi eiti per ūkininko laukus, mat akmuo stūkso dirbamajame lauke netoli Siponių kaimo Dotnuvos seniūnijoje, apie 0,8 kilometro nuo kelio Mantviliškis–Dotnuva.

Susiekus su Dotnuvos seniūnu Vytautu Grigu jis patikino, jog kreipimosi į seniūniją dėl akmens pasiekiamumo niekuomet nebuvo.

„Tiesa, jog akmuo guli ūkininko dirbamajame lauke, todėl tik ūkininkas gali atsakyti į klausimus, ar žmonės gali eiti per jo dirbamą žemę. Kita vertus, juk seniūnas negali ir neturi teisės judinti iš vietos gamtos paveldo, kad jis taptų prieinamas kiekvienam norinčiam“, – teigė V. Grigas.

Seniūno nuomone, Ožakmenio pasiekiamumas nėra didelė problema, o ir ūkininkas neturėtų pykti, jei jo dirbamame lauke bus pramintas takelis iki akmens.

„Jei yra žmonių pageidavimas prieiti ir paklausyti žemės dundesio bei aplankyti šią vietą, nėra nieko blogo. Nemanau, jog ūkininkas pyks, jei žmonės išmins siaurą takelį iki šio objekto. Didelio nuostolio ūkininkas taip pat nepatirs, jei pats siaurą takelį paliks“, – svarstė seniūnas.

Tuo tarpu ūkininkas Sigitas Giknius, kuris ir dirba žemę, kurioje stūkso akmuo, sako, jog problemos šioje situacijoje įžvelgti nevertėtų, net jei šiuo metu jau yra pasėti pasėliai.

„Jei žmonės išmins takelį iki akmens, tikrai nieko bloga nematau. Kita vertus, akmenį galima pasiekti einant per technologines vėžes. Nuo kelio per griovį taip pat yra padarytas tiltelis tam, kad žmonėms būtų lengviau pasiekti šį objektą“, – teigė ūkininkas.

Siponių pėduotojo akmens (Ožakmenio) mitas: pasakojama, jog vilkas vijęs ožį, tačiau šis užlipęs ant akmens, ir vilkas jo nepasiekęs, čia likusios tik ožio pėdos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video