Arnetų name – reto amato paroda

 Arnetų name – reto amato paroda

Česlovą Pečetauską (kairėje) į parodą atlydėjo jo buvęs mokinys Egidijus./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name viešėjo ypatingas svečias. O išskirtinis jis ne tik dėl to, kad šaltas metalas jo šiltose rankose virsta įstabaus grožio kūriniais, bet dar ir todėl, jog daugybę titulų pelnęs ketvirtos kartos kalvis Česlovas Pečetauskas gimė ir užaugo būtent mūsų krašte – Šlapaberžės kaime, tačiau jau daug metų gyvena Žemaitijoje.

Su karūna

Č. Pečetauskas Arnetų namo parodų erdvę išdabino nepaprastai kruopščiai, išmoningai ir meistriškai kurtais kryžiais bei kitais savo stiprių rankų darbais.

Sakydama, jog svečio kūryba meistriška, nė lašelio neperdedu – 2016 m. jis už kalviškąją kryždirbystę karūnuotas Lietuvos Kalvių Kalviu. Č. Pečetausko darbai eksponuoti parodose Vokietijoje, Suomijoje, Graikijoje.

Buvęs kraštietis gyvena ir kuria Viekšniuose (Mažeikių r.).

Baltos rankos – reta

Č. Pečetauskas – tvirtos sielos ir linksmo būdo žmogus. Pašnekovas atvirauja, jog kurti tai, ko nori širdis, jam gerokai mieliau nei taikytis prie užsakovo norų: „Labai gerai, kada darai darbus ir dedi į lentyną – kada nėra užsakymų ir gali užsiimti kūryba. Viskas, ką sukuriu, per laiką iškeliauja – tuščia lieka.“

„Kalvystė – nelengvas amatas. Štai keletą dienų nedirbau, tai dabar rankos baltos, o šiaip jos būna neatplaunamos“, – pasakodamas apie kalvio gyvenimo buitiškumus šypsosi Č. Pečetauskas.

Kūrėjas džiaugiasi kalvystės amatu sužavėjęs ne vieną savo mokinį. Jau kurį laiką ant priekalo metalą „kalbina“ ir pašnekovo sūnus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video