Aristavai – 650!

 Aristavai – 650!

Susirinkusiuosius linksmino Aristavos moterų vokalinis ansamblis „Arvista“./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vieno iš vyriausių Kėdainių rajono kaimų – Aristavos – gyventojai šeštadienį minėjo 650 metų kaimo vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose šventę. Šiemet ji buvo ypatinga, mat tądien susirinko gausus būrys vietos gyventojų ir svečių. Čia netrūko sveikinimų, geros nuotaikos, gardžių vaišių ir įdomių pašnekesių.

Duoklė istorijai

Prie bendruomenės namų susirinkę aristaviečiai ir kaimo svečiai atidavė duoklę kaimo istorijai bei pasidžiaugė dabartimi.

„Kiekvieną vasarą aristaviečiai švenčia Žolinę. Tai yra kaimo tradicija. Mes prisimename kaimo istoriją.

Šiemet taip sutapo, kad tuo pat metu ir kaimo jubiliejus. Taigi nusprendėme padaryti vieną didelę ir gražią šventę.

Šventėje pasirodys ne tik vietos saviveiklininkai, bei ir kviestinė grupė, bus galima pasilinksminti ir vaikams, ir suaugusiems.

Šventėje buvo pristatyti Zabielų dvaro patiekalai.

Tradiciškai apdovanojame vyriausią ir jauniausią kaimo gyventojus. Taigi, apie viską pagalvojome, kad kiekvienam žmogui būtų smagu“, – dar prieš prasidedant šventei kalbėjo Arvydas Kantautas, vietos bendruomenės centro pirmininkas.

Prie bendruomenės namų susirinkę aristaviečiai ir kaimo svečiai atidavė duoklę kaimo istorijai bei pasidžiaugė dabartimi./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kaimas keičiasi

Vadovas pažymėjo, kad kaimas pastaraisiais metais keičiasi, gražėja, atsiranda daug prasmingų vietos žmonių iniciatyvų.

„Labai džiugu, kad čia gyvena tiek gražaus jaunimo, kurie tvarkosi savo poilsio erdves, kuria gražesnę Aristavą.

Čia gyvena daug gerų žmonių, kurių dėka gražėja pats kaimas, gražėja jo centras. Visas kaimas žydi, kruopščiai tvarkomas ir prižiūrimas.

Džiaugiamės ir savivaldybės indėliu, mat buvo sutvarkyta mūsų Liepų alėja, paklotas asfaltas. Šiemet dar viena gatvė bus tvarkoma. Norėtume ir dar vienos vaikų žaidimų aikštelės. Taigi mūsų nepamiršta“, – kalbėjo A. Kantautas.

Šventė šiemet buvo ypatinga, joje dalyvavo gausus būrys vietos gyventojų ir svečių. Čia netrūko sveikinimų, geros nuotaikos, gardžių vaišių ir įdomių pašnekesių.

Aut. past.

Daug gražių dalykų

Aristavos seniūnaitijos seniūnaitė Aušra Pačtauskienė pasidžiaugė, kad Aristavos kaime vyksta daug gražių dalykų, kad kaimas žengia pirmyn.

„Gal ir mažais žingsniukais, bet žengiame pirmyn. Stengiamės išsaugoti tai, kas buvo anksčiau padaryta.

Aristava žydi. Žydi tiesiogine prasme. Mes puoselėjame gėlynus, seniūnija šienauja žaliuosius plotus.

Jau antrus metus mus džiugina kaimo centre esantis fontanas. Daug gražių ir gerų darbų vyksta Aristavoje“, – pasidžiaugė A. Pačtauskienė.

Gausybė sveikinimų

Aristaviečius garbingo jubiliejaus proga sveikino rajono meras Valentinas Tamulis, Vilainių seniūnas Antanas Bružas, garsus sportininkas ir treneris iš Aristavos kilęs Vilius Bobinas. Aristaviečius aplankė ir pasveikino kaimyninės Tiskūnų ir Šventybrasčio bendruomenės. 

3 Komentarai

  • Kaip rinka nepamiršo paminėti Bobino, juk darbo partija -Pirmyn, o ksip kslbėjo Nijoles judejimas, kad juw nei prie ko.

    • Perskaitykit straipsnį iki galo.

  • Anonimui visai proteliui pavažiavo. Jau taip nepasižymėjo, o iš baimės kokurencijos visai kelnės pilnas. Tiesiog smirdalai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video