Skip to content

Ar sulauks naujų stadionų dvi rajono mokyklos?

 Ar sulauks naujų stadionų dvi rajono mokyklos?

Dvi Kėdainių rajono mokyklos stengiasi, kad jas lankantys moksleiviai galėtų sportuoti naujuose, moderniuose ir kokybiškuose lauko sporto aikštynuose. Savivaldybė žada prisidėti, tačiau ar to pakaks – klausimas. Konkurencija milžiniška, tad baiminamasi, kad gražūs ketinimai… ketinimais ir gali likti.

Per pusę milijono

Štai Šėtos gimnazija, parengusi išsamų sporto aikštyno pertvarkos projektą, daug vilčių, kad gaus finansavimą, nededa. Sporto aikštyno reikia būtinai, tačiau tikimybė, kad finansavimas tikrai bus skirtas, išties maža.

Viso projekto vertė yra kiek daugiau kaip 400 tūkst. eurų. Liūto dalis būtų valstybės biudžeto lėšos, o dešimtadalį skirtų savivaldybė.

Antanida Likšienė: „Sporto aikštynas, pastatytas 1978 m., pastačius naują vidurinės mokyklos pastatą. Nuo to laiko jis nebuvo remontuojamas.“ / Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.„Šėtos gimnazijos sporto aikštynas yra apgailėtinos būklės: futbolo aikštė virto pieva, nusidėvėjo bėgimo takai, esantys prietaisynai tapo nesaugūs. Aikštynui būtinas atnaujinimas, kad jame galėtų ir norėtų mankštintis suaugusieji, vaikai ir jaunimas.

Problema yra aktuali, nes tokiame aikštyne nesaugu ir nemiela mankštintis, neįmanoma rengti sporto renginių.

Atnaujinti aikštyną ir jame organizuoti fizinės veiklos ir mankštos užsiėmimus, sudaryti sąlygas tuo užsiimti individualiai pagal poreikius yra mūsų prioritetas, kuriam pritaria 90 proc. apklaustų Šėtos gyventojų“, – komentavo projekto rengėja Antanida Likšienė.

Ne tik mokyklai

Jei projektą visgi pavyktų įgyvendinti, sporto aikštynas tarnautų ne tik moksleiviams.

„Sporto aikštynas, pastatytas 1978 m., pastačius naują vidurinės mokyklos pastatą. Nuo to laiko jis nebuvo remontuojamas. Todėl šiuo metu aikštynas yra apverktinos būklės ir jam reikalingas modernizavimas.

Siekiama atnaujinti futbolo aikštę, atnaujinti bėgimo takus, gimnastikos aikštelę, šuolių į tolį sektorių, disko metimo ir rutulio stūmimo sektorių, pastatyti suoliukus žiūrovams, įrengti taką iki aikštyno.

Šėtos gimnazija įsipareigoja per 3 metus po projekto įgyvendinimo kartu su bendruomenių centrų pirmininkais, Šėtos seniūnija organizuoti aktyvios fizinio aktyvumo veiklos užsiėmimus 313 žmonių reguliariai 2 kartus per savaitę. Siekiant populiarinti aikštyną ir jame vykstančius užsiėmimus Šėtos seniūnijos ir aplinkinių kaimų gyventojai bus kviečiami į sporto šventes, turnyrus, varžybas.

Čia mūsų iniciatyva, būtų žavu, jei tų pinigų tiesiog skirtų. Tačiau konkursas žiaurus, vilčių laimėti beveik nėra“, – kalbėjo A. Likšienė.

Albinas Stankevičius: „Žinoma, projektas yra labai reikalingas, jį ruošė savivaldybės darbuotojai ir tarėsi su mumis, mes savo pageidavimus jiems išsakėme.“ / „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.Nori ir progimanzija

Toje pačioje situacijoje atsidūrė ir Kėdainių „Ryto“ progimnazija. Pastarosios sporto aikštynu kraštiečiai stebisi jau seniai – itin prastos būklės stadionas tiesiog nebetinkamas saugiai sportuoti.

Progimnazijai projektą parengė savivaldybės darbuotojai.

„Žinoma, projektas yra labai reikalingas, jį ruošė savivaldybės darbuotojai ir tarėsi su mumis, mes savo pageidavimus jiems išsakėme.

Prašėme, kad būtų tribūnos bent 30-iai žmonių, norime, kad stadionas būtų aptvertas. Taip pat pageidavome, kad būtų kelios atskiros aikštelės ir futbolo aikštė, žinoma, bėgimo takai. Tokie dalykai, kurie bet kuriam moderniam stadionui reikalingi“, – kalbėjo ugdymo įstaigos vadovas Albinas Stankevičius.

Visgi projekte numatyti sprendiniai kiek kitokie. Kaip komentavo savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Eglė Šileikė, mokyklos vadovybė persigalvojo ir apsisprendė, kad tribūnų nereikia, užteks suolelių.

„Taip pat projekto metu planuojama atnaujinti stadiono bėgimo takus, futbolo stadioną, šuoliaduobes, krepšinio aikštelę, dvi tinklinio aikšteles, įrengti lauko treniruoklių zoną, vaikų žaidimų aikštelę, aptverti sporto aikštyną“, – komentavo specialistė.

„Ryto“ progimnazijos stadiono kapitalinis sutvarkymas atsieitų brangiau – 450 tūkst. eurų. Savivaldybė pasižadėjo skirti dešimtadalį reikalingų lėšų. Kaip ir Šėtos gimnazijos atveju, taip ir čia 90 proc. sumos sudarytų valstybės biudžeto lėšos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video