Ar reikėtų klonuoti Mikalojų Daukšą?

 Ar reikėtų klonuoti Mikalojų Daukšą?

Kovo 3 d. 16 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, Didžiosios Rinkos a. 5, III a. renginių salėje vyks prof. Jolantos Zabarskaitės paskaita „Ar reikėtų klonuoti Mikalojų Daukšą?“ ir knygos „Kaip kalba gamina prasmę“ pristatymas.

Renginį organizuoja Lietuvių kalbos draugijos Kėdainių M. Daukšos skyrius ir Kėdainių r. sav. M. Daukšos viešoji biblioteka.

Jolantos Zabarskaitės knyga „Kaip kalba gamina prasmę“ − tai knyga apie kalbą, kurioje nėra nei žodžio apie kalbos normas, klaidas, gramatiką ir kablelius. Ši knyga turi kitus tikslus.

prof. Jolanta Zabarskaitė./Andželikos Aleksandravičiūtės nuotr.

Pirmas tikslas yra padėti skaitytojui suprasti, kaip kalba veikia mūsų smegenyse.

Antras tikslas – parodyti, kokie iš pirmo žvilgsnio nematomi prasmės elementai padeda sukurti efektingą ir efektyvią komunikaciją ir – atvirkščiai – kodėl patiriamos komunikacinės nesėkmės.

Trečias tikslas yra atskleisti, kas atsitiko, kai kalba perėjo į skaitmeninę terpę, jos pradėjome mokyti robotus ir paaiškėjo, kad ji vis labiau valdo ne tik virtualybę, bet ir realybę.

Knyga subalansuota humanitarams, DI kūrėjams, komunikacijos specialistams, bet tinka ir kiekvienam iš mūsų, nes padės suvokti, kas dabar vyksta žiniasklaidoje, mokykloje, socialiniuose tinkluose.

Šioje monografijoje sąmoningai laužomos akademinio rašymo ir mokslinės kalbos taisyklės, naudojama daug metaforų ir palyginimų. Knyga iliustruota Eglės Gelažiūtės-Petrauskienės ir dirbtinio intelekto sukurtomis iliustracijomis.

6 Komentarai

  • ko tokia autorė nuskriausta? ar draugė rūta nuskriaudė? nepasidalinot RA kapeikom?

  • trinat komentarus, klonuotojai?gal klonuokit dinozaurus, lenina, nevisprociai

  • tokiu durniu atsiranda

  • rinkos aiksteje su nepakartojaama mockuvienes morda

    • tai plytos prasosi

  • su sveikata viskas gerai, is kurios palatos ji paiso?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video