Ar novatoriškos mobiliosios ambulatorijos gali atsirasti ir Kėdainiuose?

 Ar novatoriškos mobiliosios ambulatorijos gali atsirasti ir Kėdainiuose?

Alytiškiai krašto vadovams ir tarybos nariams pristatė novatorišką ir drąsią idėją – mobiliąją ambulatoriją.

Eglė KUKTIENĖ

Alytaus rajono savivaldybė dar 2019 metais uždarė visus neefektyviai veikusius medicinos punktus. Tiesa, jų buvo mažiau, nei dar po šiai dienai turi Kėdainiai – tik aštuonis – tačiau problemos juose buvo tokios pačios, kaip ir mūsų rajone. Pasenusios, laikmečio neatitinkančios patalpos, sena įranga, nepamatuotai dideli pastatų ir patalpų išlaikymo kaštai – tai tik dalis problemų, su kuriomis susiduriama. Dalyje medicinos punktų tiesiog nėra kam dirbti.

Nors esamų medicinos punktų uždarymo ir visos sistemos pertvarkos jau seniai prašė ir buvusi ilgametė Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė, kaimo gyventojų balsus prarasti bijanti valdžia politinės valios sprendimams neturėjo.

Vienintelis dalykas, kurį pavyko nuveikti – nupirkti ir įrengti naują Langakių medicinos punktą. Tiesa, modulinio namelio pirkimas, įrengimas ir dokumentų sutvarkymas užtruko gerokai ilgiau, nei tikėtasi, o ir kainavo viskas bent 4 kartus daugiau, nei planuota.

Tačiau panašu, kad modulinis namelis, kad ir koks novatoriškas gali atrodyti Kėdainiams, iš esmės yra jau atgyvenęs reikalas – linkstama prie gyventojams patogių mobilių šeimos gydytojo, odontologo ar net ginekologo paslaugų, kai gyventojui pačiam keliauti iki medicinos punkto tiesiog nebereikia. 

Tuo tarpu alytiškiai krašto vadovams ir tarybos nariams pristatė novatorišką ir drąsią idėją, kurios iš pradžių nei Sveikatos apsaugos ministerija nepalaikė. Tačiau rizika pasiteisino – SAM ploja rankomis, gyventojai neslepia pasitenkinimo pasikeitusiomis paslaugomis, o uždarytų seno tipo medicinos punktų niekas tikrai negedi.

Apie tai, kaip senų medicinos punktų problemas išsprendė Alytaus rajonas ir ar galima kažko panašaus tikėtis ir Kėdainiuose, skaitykite kitame „Rinkos aikštės“ numeryje. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video