Apsijungė tradicines vertybes ginančios partijos ir visuomenininkai

 Apsijungė tradicines vertybes ginančios partijos ir visuomenininkai

Tradicines vertybes, regioninį kultūrinį identitetą, stiprią regioninę politiką, bendruomeniškumą ir etnines tradicijas palaikančios politinės partijos ir visuomenės veikėjai trečiadienį apsijungė ir pasirašė ilgalaikio politinio bendradarbiavimo sutartį.

Lietuvos krikščioniškosios demokratijos (LKDP) partija, vadovaujama Seimo nario Mindaugo Puidoko, Žemaičių partija, vadovaujama Irenos Stražinskaitės-Glinskienės ir kandidato į prezidentus Valdo Tutkaus komanda bei jos lyderiai – režisierius Vytautas Mikalauskas ir teisininkas Erikas Pavlovičius bendradarbiaus ir kaip viena komanda dalyvaus šiais metais vyksiančiuose rikimuose į Europos Parlamentą ir LR Seimą.

Paramos susitarimą besiburiančioms tradicines vertybes palaikančioms jėgoms pasirašė ir dainininkas, visuomenininkas Romas Dambrauskas, kurio daina „Kelkis Lietuva“ toliau budins žmones jungtis lemiamam mūšiui už valstybės išsaugojimą.

Tradicines vertybes, regioninį kultūrinį identitetą, stiprią regioninę politiką, bendruomeniškumą ir etnines tradicijas palaikančios politinės partijos ir visuomenės veikėjai trečiadienį apsijungė ir pasirašė ilgalaikio politinio bendradarbiavimo sutartį.

Generolas V. Tutkus teigia: „Aš suprantu, kad visi turime atsakomybę Lietuvai ir savo brandą galime įrodyti tik suvieniję jėgas bendram darbui. Turime padaryti viską, kad Lietuvoje būtų taika ir Gabrieliaus Landsbergio norai apie naują Perl Harborą netaptų tikrove.“

LKDP lyderis dr. Mindaugas Puidokas pastebi: „Liberalkonservatorių valdžia seniai suprato, kad lengviausia valdyti supriešintus ir į grupes išskaidytus žmones. To buvo nuosekliai siekiama ir tai yra pasiekta. Dabar situaciją galime pakeisti tik tą suvokę, patys susivieniję ir pradėję ryžtingai siekti bendrų tikslų. Todėl raginame jungtis į bendrą darbą Lietuvai visus, kurie gina tradicines ir šeimos vertybes.“

Žemaičių partijos pirmininkė Irena Stražinskaitė-Glinskienė sako: „Žemaitija visada buvo ryžtinga Lietuvos tikrųjų vertybių tvirtovė. Kalbą, kultūrą, tautiškumą ir tradicines vertybes išsaugoję ir visa tai ginančios mažos partijos Lietuvoje neturi galimybių įgyvendinti savo tikslų. Teisinių kliūčių veikimui pavieniui ar bendrai yra tiek, kad konkuruoti su milijonines dotacijas gaunančiomis sisteminėmis partijomis yra labai sudėtinga. Kelias vienas – tą suvokti, aiškinti žmonėms, kas vyksta ir jungti jėgas bendram veikimui.“

Į stiprią komandą besijungiančios partijos ir visuomenininkai yra skirtingi, tačiau juos jungia ir vienija bendražmogiškosios vertybės ir trys žodžiai, kurie ves pirmyn – DIEVUI, TĖVYNEI, ŠEIMAI. Politikas viliasi, kad šis apsijungimas atvers galimybę įveikti valdžios tironiją.

Teisininkas E. Pavlovičius pastebi: „Dabar Lietuvoje mažosios partijos ir jų koalicijos yra diskriminuojamos. Joms sudarytos teisiškai netolygios galimybės dalyvauti rinkimuose. Vien Seimo rinkimams partija ar jų koalicija turi turėti per 153 000 eurų užstatui, kad tiesiog turėtų galimybę startuoti ir iškelti savo kandidatus. Mažosios partijos, apsijungę į koaliciją, turi peržengti net 7% rinkimų barjerą, kai stiprioms didelėms partijoms pakanka 5%. Padaryta viskas, kad būtų maksimaliai apsunkintos tvirtus vertybinius pamatus turinčių politinių jėgų galimybės sėkmingai konkuruoti ir dalyvauti rinkimuose. Visa tai prieštarauja demokratijos principams. Esame pasiryžę kovoti, įtikinti rinkėjus, kad svarbu Lietuvoje atkurti teisingumą visose srityse ir visa tai pakeisti visiems laikams.“ 

Pasak M. Puidoko, į stiprią komandą besijungiančios partijos ir visuomenininkai yra skirtingi, tačiau juos jungia ir vienija bendražmogiškosios vertybės ir trys žodžiai, kurie ves pirmyn – DIEVUI, TĖVYNEI, ŠEIMAI. Politikas viliasi, kad šis apsijungimas atvers galimybę įveikti valdžios tironiją.

13 Komentarai

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video