Apsaugoti savo turtą?

 Apsaugoti savo turtą?

Kaip būsto savininkas privalote apsaugoti savo turtą ir užtikrinti savo šeimos saugumą. Tai gali būti nelengva užduotis, ypač šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame klesti nusikalstamumas. Laimei, yra priemonių, kurių galite imtis, kad apsaugotumėte save ir savo turtą nuo potencialių įsibrovėlių. Šiame straipsnyje aptarsime kai kuriuos būdus, kaip geriau apsisaugoti.

Įdiekite namų apsaugos sistemas

Vienas iš veiksmingiausių būdų apsaugoti savo turtą – įsirengti namų apsaugos sistemas. Į jas įeina signalizacija, durų ir langų spynos, vaizdo stebėjimo kameros, judesio detektoriai ir kiti prietaisai, kurie įspės jus, jei įsibrovėlis bandys patekti į jūsų namus. Jos taip pat puikiai atbaido įsilaužėlius, kurie gali tykoti kaimynystėje. Investuodami į šias sistemas galite pranešti galimiems nusikaltėliams, kad rimtai rūpinatės savo turto apsauga ir prireikus nedvejodami iškviesite policiją. Daugiau apie tai papasakoti gali saugos tarnyba. Siūlome – Baltijos Saugos Grupė.

Saugokite vertingus daiktus

Dar vienas svarbus turto apsaugos žingsnis – saugoti vertingus daiktus, pavyzdžiui, pinigus, juvelyriką ir dokumentus. Pasirūpinkite, kad šie daiktai būtų laikomi saugiose vietose, pavyzdžiui, seifuose ar seifų dėžutėse, kad įsilaužėliai negalėtų lengvai prie jų prieiti. Taip pat vertingus daiktus verta laikyti už akių, kai ateina svečiai, kad jie nesužinotų, kokių vertingų daiktų turite namuose.

Atsargiai atidarinėkite duris

Atidarant duris lankytojams arba įsileidžiant žmones į namus, svarbu būti atsargiems. Neatidarykite durų, kol įsitikinsite, kad asmuo yra žinomas ir saugus. Jei įmanoma, prieš įsileisdami į namus paprašykite pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba patikrinkite jų socialinių tinklų profilius. Taip pat, prieš įeidami į tamsias patalpas visada patikrinkite už kampų ar pro langus, kad įsitikintumėte, jog niekas nesislapsto turėdamas piktų kėslų.

Neskelbkite apie išvykimą socialiniuose tinkluose

Savaime suprantama, bet niekada neskelbkite apie išvykimą iš miesto ar atostogas socialiniuose tinkluose ar kitose interneto platformose, pavyzdžiui, forumuose ar diskusijų lentose – net jei jos yra privačios. Taip potencialūs vagys sužinos, kada būtų tinkamiausias metas įsilaužti į jūsų namus, nes tuo metu, kai jūsų nebus, jie greičiausiai bus tušti. Geriausia apskritai nieko neskelbti apie išvykimą iš miesto internete.

Taip pat svarbu palaikyti tvarką savo namų vietoje ir aplinkoje, kad nebūtų jokių aiškių nebuvimo ženklų; tai reiškia, kad reikia reguliariai pjauti veją (arba samdyti kitą žmogų, kuris tai padarytų), iš pašto dėžutės surinkti laikraščius (arba apskritai atšaukti pristatymą), taip pat pašalinti bet kokias dekoracijas, kurios gali rodyti, kad tam tikrais laikotarpiais ten niekas negyvena.

Užmegzkite ryšius su kaimynais

Galiausiai pabandykite užmegzti ryšius su kaimynais, kurie gali padėti prižiūrėti namus, kai savininkų nėra namuose, jei jie žino, kokie automobiliai tam tikru paros metu turėtų/neturėtų stovėti prie namų, jie iš karto įspės savininkus, jei atsiras kas nors įtartino. Tokiu būdu įsilaužėliai nesijaus patogiai taikydamiesi į namus kaimynystėje, nes dėl to, kad visi stebi vieni kitus, tikimybė, kad jiems pavyks nesulaikytiems, yra daug mažesnė.

Jei imsimės šių priemonių dabar, tai gali padėti išvengti būsimų problemų, todėl iš anksto išmintingai investuokite laiko ir sudarykite patikimą apsaugos planą jau šiandien.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video