Apklausa: dauguma žmonių mano, kad Jonava gerokai aplenkė Kėdainius

 Apklausa: dauguma žmonių mano, kad Jonava gerokai aplenkė Kėdainius

Jonava keičiasi akyse – čia tvarkomos ne tik viešosios erdvės, bet ir sparčiai renovuojami daugiabučiai, tuo tarpu Kėdainiai, daugumos kėdainiečių nuomone, sustojo vietoje ir begali pasidžiaugti tik turintys unikalų senamiestį. Jonavos TIC ir Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Ką darys Kėdainių rajono politikai?

Penktadienį prasidėjo naujas politinis sezonas – rajono taryba rinkosi į pirmąjį posėdį po vasaros atostogų. Belieka viltis, kad vietos politikai supranta tai, kas jau seniai aišku daugumai kėdainiečių – teks gerokai pasiraitoti rankoves ir paplušėti vardan Kėdainių, kad šis miestas padarytų pažangą. Ką politikai ketina daryti, kad Kėdainiai šautų aukštyn? Juolab kad akivaizdu, jog nemažai kėdainiečių yra kaip niekad nusivylę ir mano, jog Kėdainių rajonas pastaraisiais metais ima stagnuoti ir gerokai atsilieka nuo didelius ir net plika akimi matomus pokyčius padariusios kaimyninės Jonavos.

Iš Kėdainių ir Jonavos renkasi Jonavą

Neseniai „Rinkos aikštė“ publikavo straipsnį apie Kėdainius ir Jonavą, tad kraštiečiai socialinėje erdvėje aktyviai reiškė savo nuomonę apie tai, kuris miestas, jų manymu, juda pirmyn sparčiau.

Iš 849 žmonių, išreiškusių savo nuomonę, tik 38 žmonės parašė manantys, kad Kėdainiai per pastarąjį dešimtmetį pasistūmėjo priekin. Likusieji rašė, kad lyginti net nėra ko – Jonava šovė aukštyn taip, kad Kėdainiams teks gerokai paplušėti, norint nors kažkiek pasivyti kaimyninį miestą.

Paulius Aukštikalnis sako, kad didžiausi klausimai šiuo metu yra „Kėdbuso“, ligoninės, švietimo reformos, taip pat visada aktualūs lieka keliai, tiltai, lauko tualetai, sodų bendrijų problemos, daugiabučių namų renovacijos klausimai.

Liūdniausia, kaip kai kurie pastebėjo, kad už Jonavą balsavo patys kėdainiečiai.

Tuo tarpu kai straipsniu pasidalino „Jonavos žinios“, rezultatai buvo ne kitokie – skaitytojai Jonavoje vienareikšmiškai palaikė savąjį miestą, tad Kėdainiai ir čia liko autsaiderio pozicijoje. Tad galima teigti, kad ne visada galioja pasakymas, kad svetimame kieme žolė žalesnė – jonaviečiai savo miesto progresą mato ir juo didžiuojasi. Tuo tarpu kėdainiečiams, jau patiems pripažįstant, kad Jonava gerokai aplenkė Kėdainius, belieka pavydžiai žvelgti pavymui… Arba reikalauti iš politikų, kad šie pagaliau pradėtų tinkamai dirbti ir darytų atitinkamus sprendimus, už kuriuos ir gauna atlyginimus.

Iš 849 žmonių, išreiškusių savo nuomonę, tik 38 žmonės parašė manantys, kad Kėdainiai per pastarąjį dešimtmetį pasistūmėjo priekin. Likusieji rašė, kad lyginti net nėra ko – Jonava šovė aukštyn taip, kad Kėdainiams teks gerokai paplušėti, norint nors kažkiek pasivyti kaimyninį miestą.

Aut. past.

Iš valdančiosios koalicijos atsakė mažiausios frakcijos vadovė

Ką ketina pasiūlyti Kėdainiams šį naująjį politinį sezoną, kad ir čia pagaliau prasidėtų pokyčiai, iš valdančiosios koalicijos atsakė Valstiečių ir žaliųjų frakcijos vadovė Adelė Štelmokienė. Ji teigė, kad vienadieniais siūlymais dėmesio nesivaiko, tačiau vienas iš darbų, kuris išties pakeltų Kėdainių prestižą – dviračių takų įrengimas.

„Ir toliau bandysim siūlyti ir reikalauti skirti didesnį finansavimą dviračių takams. Mūsų dėka Kėdainiuose jau atsirado nauji dviračių takai ir keliai, bet to tikrai negana. Perbrėžtas šaligatvis nėra dviračių takas, kaip vis kažkas bandė įrodyti. Vienas iš didelių projektų, kuris mūsų reikalavimu įrašytas į koalicijos programą – iki kadencijos pabaigos visiškai įrengti dviračių kelią palei Nevėžį „Isos slėnis“, sujungsiantį Kėdainius su Kauno bei Panevėžio rajonais ir eisiantį gražiausiais Kėdainių slėniais“, – sakė A. Štelmokienė.

Ji pridūrė, kad Kėdainiai yra saugus ir žalias miestas, tačiau čia labiausiai trūksta įdirbio bandant atkurti ar padidinti žalius plotus, sukurti žmonėms atpalaiduojantį ir sveiką laisvalaikį.

Kęstas Šlama sako, kad teikė ir toliau teiks siūlymus paramos smulkiajam verslui tvarkos tobulinimo, švietimo, kultūros, jaunimo politikos ir kitais klausimais.

„Taip pat sieksime įtikinti restauruoti Apytalaukio dvarą ir įveiklinti šį perlą, pasitelkiant ES, valstybės ir savivaldybės lėšas. Gražus pavyzdys – Ukmergės rajone įveiklinti dvarai“, – priduria valstiečių frakcijos pirmininkė.

Tarp svarbių darbų ji paminėjo ir siekį išsaugoti medicinos punktus kaimiškose vietovėse bei siekį didinti reikalingų profesijų pritraukimą į mūsų kraštą.

Gaila, kad Kėdainiams tenka vytis, o ne lyderiauti

Opozicinės Demokratų sąjungos frakcijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Paulius Aukštikalnis pastebi, kad prasidėjęs darbas rajono taryboje bus gana sudėtingas ne tik dėl savivaldos reikalų – juk artėja ir nauji Prezidento, Europos Parlamento ir Seimo rinkimai, tad politinės įtampos tikrai nestigs.

O Kėdainiuose įsisenėjusių problemų apstu.

„Suprantame, kad daugumoje dirbantys politikai vien tik iš principo nepraleis daugelio mūsų pasiūlymų, bet esame įsitikinę, kad diskusijas reikia pradėti.“

I. Fiodorova

„Šį rudenį planuojant ir dėliojant strateginį planą ir biudžetą pasigedau mero pažadų tesėjimo, nes paskutinius kelis posėdžius vis buvo žadėta imtis realių veiksmų dėl „Kėdbuso“, o kol kas matėme tik tai, kad buvo atleistas „Kėdbuso“ direktorius. Mano nuomone, vien dėl priklausomybės kitai partijai.

Su baltu pavydu žiūriu, kaip kaimyninės savivaldybės Jonavos, Ukmergės ir kitų gyventojai naudojasi nemokamais naujais elektriniais autobusais, o čia mes, kaip buvo mero nurodyta, turime „bėdą“ tik dėl naujų stotelių pavadinimų“, – nusivylimo neslepia P. Aukštikalnis.

Jis pridūrė, kad neramina situacija ir švietime, ir medicinoje, o dabar prie šių pamatinių klausimų prisidėjo ir Zabieliškio sąvartyno veiklos plėtra, kurią kažkodėl noriai priima rajono meras.

Indrė Fiodorova sako, kad frakcijos nariai yra numatę keletą pasiūlymų dėl Kėdainiams reikalingų infrastruktūros objektų idėjų vystymo, projektavimo pradžios.

„O kur dar keliai, tiltai, lauko tualetai, sodų bendrijų problemos, daugiabučių namų renovacijos klausimai ir t.t.

Ir vis tik, net ir tokiame sudėtingame veiklos kontekste, aš noriu naujame politiniame sezone akcentuoti pagarbą vienas kitam, o nuomonių išsakymą ir diskusijas, ne kerštą ir pyktį sėjantį darbą, bet atstovaujantį visų gyventojų grupių, nuo jaunų iki pagyvenusių, poreikiams.

Noriu, kad naujas politinis sezonas prasidėtų rajono vadovų lyderyste, nebijojimu prisiimti atsakomybės už svarbius mūsų bendruomenei sprendimus, kad Kėdainiai būtų demokratiškesni, kad žmogui čia gyventi būtų gera ir būtų vertinamas ir girdimas kiekvienas“, – sakė P. Aukštikalnis.

Adelė Štelmokienė sakė, kad iki kadencijos pabaigos planuoja visiškai įrengti dviračių kelią palei Nevėžį „Isos slėnis“, sujungsiantį Kėdainius su Kauno bei Panevėžio rajonais ir eisiantį gražiausiais Kėdainių slėniais.

Kėdainiams atstovauja per silpnai

Didžiausios opozicinės frakcijos „Kėdainiai visų“ lyderė Indrė Fiodorova pastebėjo, kad Kėdainius nuo kitų lyderiaujančių savivaldybių labai skiria vienas esminis dalykas – atstovavimas. Na, šis darbas yra tiesiogiai mero rankose.

„Paskutiniai įvykiai, susiję su Kėdainių rajone veikiančiu sąvartynu, parodė, kad į tinkamą atstovavimą dėl Kėdainių, kėdainiečių ir jų poreikių vis dar žiūrima pro pirštus.

Daug kas paliekama sakant, kad ne nuo mūsų priklauso, „bus kaip bus“. Ir tuo mūsų rajonas labai skiriasi nuo tų savivaldybių, kurios sparčiau auga“, – sako I. Fiodorova.

Jos teigimu, frakcijos parengtoje programoje Kėdainiams gausu pasiūlymų, kuriuos jie bandys įgyvendinti, nors ir neslepia, kad veikiausiai bus sunku.

„Suprantame, kad daugumoje dirbantys politikai vien tik iš principo nepraleis daugelio mūsų pasiūlymų, bet esame įsitikinę, kad diskusijas reikia pradėti.

Esame numatę keletą pasiūlymų dėl Kėdainiams reikalingų infrastruktūros objektų idėjų vystymo, projektavimo pradžios. Turime konkrečių pasiūlymų ir dėl savivaldybės įmonių teikiamų paslaugų gerinimo. Programa buvo išsami, todėl šiuo metu pagal galimybes dirbant opozicijoje rengiame pasiūlymus, kuriuos pateiksime“, – žada I. Fiodorova ir priduria, kad kėdainiečiams metas pamatyti, ką galima padaryti ir ką jau padarė kitos savivaldybės.

Pasigedau mero pažadų tesėjimo, nes paskutinius kelis posėdžius vis buvo žadėta imtis realių veiksmų dėl „Kėdbuso“, o kol kas matėme tik tai, kad buvo atleistas „Kėdbuso“ direktorius. Mano nuomone, vien dėl priklausomybės kitai partijai.

P. Aukštikalnis

Gerus siūlymus atmeta nežinia kodėl

Tuo tarpu kukliausios konservatorių frakcijos lyderis Kęstas Šlama sako, kad pastebėjo, jog pasiūlymai kartais atmetami dėl sunkiai paaiškinamų priežasčių. Jo manymu, kartais atrodo, kad pasiūlymams priešinamasi gerai neįsiklausant į argumentus ir nepriimama jų tik dėl to, kad ne daugumos atstovų pateikta.

„Todėl norėtųsi savivaldybės administracijai ir kolegoms iš visų politinių stovyklų palinkėti daugiau įsiklausymo, geranoriškumo, konstruktyvaus dialogo ir supratimo, kad mūsų visų tikslas – klestintis Kėdainių rajonas, o ne asmeniniai reitingai“, – sako K. Šlama ir priduria, kad svarbiausius tikslus ir veiklos kryptis rajonui yra paskelbę savo rinkimų programoje.

„Nuo pat darbo taryboje pradžios, dirbdami komitetuose ir komisijose, teikėme pasiūlymus dėl konkrečių taryboje svarstomų klausimų.

Reaguodami į gyventojų pastebėjimus, analizuojame rajone veikiančias tvarkas, konsultuojamės su specialistais, siūlome, kaip jas keisti, siekiant, kad taryboje priimami dokumentai būtų aiškūs, kad jais nustatytas reguliavimas būtų sąžiningas ir nediskriminuojantis atskirų gyventojų grupių.

Aktyviai dalyvaujame rengiant įvairius norminius dokumentus rengimo, siūlėme strateginio planavimo dokumentų rengimo proceso tobulinimui skirtus sprendimus, teikiame siūlymus paramos smulkiajam verslui tvarkos tobulinimo, švietimo, kultūros, jaunimo politikos ir kitais klausimais.

Todėl ir toliau ketiname aktyviai dalyvauti visų politinės darbotvarkės klausimų svarstymuose, vertinti ir teikti pasiūlymus atsižvelgdami į duotus įsipareigojimus krašto žmonėms“, – apibendrino konservatorius.

23 Komentarai

 • Jūs merui pasakykit kad Kėdainiuose mažėja žmonių ne dėl Lietuvos demografijos o dėlto, kad jauniem žmonėm nebėra ką daryti nei mokytis nei dirbti nei gimdyti nei sveikatos paslaugų

  • Tikrai taip. Nebėra ką čia beveikti. Taip pat, pažiūrėjus kokia valdžia vemt norisi. Jau 5 metai o viskas stovi vietoje. Nieko naujo. Kaip tik savaitgalis taip ir dingstame į Kauną ar kitą didesnį miestą.

   • O kai darba parcija buvo valdzioje tai buvo ka veikti, ane?

 • Uzdarom kedainius kraustomes kaunas panevezys jonava

 • Kėdainiai per tuos paskutinius 4,5metų taip ritasi į bedugnę,kaip kolūkiai po lanzbergio reformos…

 • Tai tokie ir rezultatai… Populistas

  • Žinot, aš irgi jau norėjau klausti, kur šiame straipsnyje dingo „kakutininkas“(čia specialistas, kur kakučiais mėtosi). Jei traktorių valdo traktorininkas, kakučius – kakutininkas.

 • Dėl svaigstomo dviračių tako.Ar moteriškė žino,kad ir paprastam dviračių takui reikia nugremžt armens sluoksnį,papilt ir sutrombuot pagrindą iš žvyro ir skaldos,paklot asfaltbetonio sluoksnį.O kad visa tai padaryti reikalinga technika ir įrengti dar ir privažiavimai jai prie to vadinamo tako Nevėžio pakrantėse,nes oru statybinės medžiagos nenukeliaus.O kur dar pačios žemės klausimas,kurį reiks suderint ir išpirkt ją iš esamų valdytojų?Aha,ji planuoja,o pinigai iš kur,gal su tapinu tarėsi ,kad tas lėšas surinksiąs?Na o kaip reikalai su Hochenbergiu-ant dviejų kėdžių jis sėdi ar kaip ?Raseiniuose zelionke vėjaraupius gydo ir Kėdainiuose savartyno klodus dezinfekuoja?Ne fentezi siūlyt reikia,ne pirštu baksnot ,kad tariama kritika save pakeltum aukščiau kitų piliečių galvų , o dirbti ,dirbti ir dar kartą dirbti kaip mokė mus buvęs didysis marksizmo -leninizmo apologetas drg iš Wilno.

  • Gyvenu kėdainiuose o dirbu po visa lietuva. Vasara kai karšta visi miestai smirda ypač kai pravažiuoji pro degalines. Kėdainių minusas prieš jonava yra tas kad kėdainiai 20 km toliau nuo kauno. Kai kaune dar pakils algos tai ir kėdainiai pradės geriau gyvent. Pradės apsimokėt važinėt dirbt į kauna. Kadangi jonava arčiau kauno tai vietiniai darbdaviai turi stengtis kad sukurtu geresnes darbo salygos ir priversti mokėti didesni atlyginima. Tam kad žmonės nepradėtu ieškot kaune darbo. O kėdainiuose kolkas nėra reikalo mokėt daugiau juk kur tie runkeliai dėsis.

 • SVEIKI! MAN REIKIA MASYVAUS, MASYVAUS IR VISKAS BUS GERAI!

  • Neieskok masyvaus. Maniskis pabego kai su treciu vaiku buvau nescia. Geriau maziukas bet istikimas. Nuo to laiko israudau kaip burokas as 🙁 o jis vis zvilgcioja i kitu bobu sedynes

 • Atvažiuojant nuo Josvainių, vos tik privažiuoji kreken agrofirma, kvapai nosį risčia, tenka visada užsidaryti auto langus. Važiuojant Via baltika iš toli matomi milžiniški chemijos gamyklos atliekų kalnai. Kas pora savaičių mieste, o kartais net ir Vilainiuose, Apytalaujuo soduose ! jaučiasi chemikalų, sieros kvapas. Tas chemijos-nuodų fabrikas nuodija miestiečius. Turėtų visuomenės sveikatos centras įsigyt modernius dronus, kurie realiu laiku fiksuotų taršos parametrus virš gamyklų ir skirtų rimtas baudas. Onkologinių susirgimų – vienas pirmaujančių rajonų ! Fiodorovai- imkis iniciatyvos, kėdainiečiai ne tam už tave balsavo, kad tuščiai orą virpintum

  • Asile, kas tau smirda Lifosa jau keli mėnesiai nedirba, kur tu ta sieros kvapa uostai?

   • Tavo subinės siera dvokia. Negi pats neužuodi?

  • Mažiau šyk į triūsikus ir nesmirdės aviena

   • Ką čia vapi ,netikėli.Žmogus žmogui nelygu kaip ir avis aviai.Kaime musėt augęs,kur ant stalo atnešdavo bliūdą virtos avienos,tai tiek ir težinai apie ją.Specifinis mėsos kvapas gal ir yra,nesakau,bet esant dabartinei kulinarinei kultūrai su įvairiais prieskoniais ir gaminimo technologijomis,šašlykai puikiausi.Be to yra francūzka avių veislė,keiksmažodžio nepasakysiu jos,kurios aviena pasižymi itin puikiomis savybėmis bei lajaus kvapo neutralumu.Mes pripratę prie kiaulienos,betPiteryje azebaidžianiečių į turgų atvežti ir čia pat maistui paskersti ėriukai,didžiuliais pinigais tik turtuoiams įkandami būdavo.Ten ir aš buvau tų pačių prekijų maitinamas kaipo vaisius ir daržoves iš Ispanijos atvežęs šoferistas.

 • O Tamuliui pofik kvapai, gimstamumas ir gyvenimas? Aplot kolegą tik moka.

 • Vel ta pauliuko snuki kiša, pats 4 meyus su uošviene valde rajona, atkatus eme o dabar verkia kad rajonas nustekentas.

  • o ne snukelis kiaušiniams gerti…

 • Krekenav agrofirma kai pravažiuoji nosį riecia. Chemijos fabrikas dažnai taip pat nuodija miestiečius. Kas norės gyvent tokiam mieste ! ?. Gali nebūt dviračių takų, parkų ar gerų gatvių tada gali rinktis kokia gražesne pakrante, išvažiuot sode praleist laiką, bet ne kvėpuot – NEGALI ! . Kol mieste smirdes- jis merdes, elementaru

 • pasigirdo garsai klionkt ,klionkt,klionkt…Taip ir mūsų širdyse ,mieli kėdainiečiai,turi skambėti aidas meilės mūsų miestui klionk,klionkt,klionkt…

  • Bet ir ne Stalino ar Chruščiovo laikais .Piramidės jau buvo pastatytos ir Mozė seniai buvo iš sandalų išpylęs dykumų smėlį.Ir tas momentas buvo apie trisdešimtus metus nuo Kristaus gimimo.

   • Dabar ten dykuma ,pavadinta valinsko šaikos sėbro Sacharuko vardu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video