Apgailestauja dėl šventėje įvykusios nelaimės

 Apgailestauja dėl šventėje įvykusios nelaimės

Penktadienį Kėdainiuose vykęs kalėdinės eglutės įžiebimas buvo pažymėtas ne tik linksmybėmis, bet ir keliems žmonėms sutrikdyta sveikata, sugadintais rūbais bei nemenku išgąsčiu. Kaip spėjama, dėl gamybinio broko ne laiku iššovęs pirotechnikos gaminys atsitrenkė į dėžę su kitais fejerverkais – taip šaunančių fejerverkų trajektorija pasikeitė ir jie ėmė lėkti į žmonių minią. Laimė, naudota pirotechnika nebuvo galinga, todėl daugelis šventės dalyvių stiprių sužalojimų išvengė.

Kiek nukentėjusiųjų – neaišku

Pirmadienį dėl šio įvykio Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis sukvietė specialistų ir specialiųjų tarnybų atstovų pasitarimą, kuriame paaiškėjo, kad kol kas nėra tiksliai aišku, kiek iš tiesų žmonių nukentėjo šventės metu.

Policijos pareigūnai teigė, kad tyrimas pradėtas dėl trijų asmenų – vieno suaugusiojo ir dviejų vaikų – sužalojimų. Iškelta byla dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo.

Tačiau neoficialiais duomenimis, sužeistųjų skaičius didesnis – septyni asmenys patyrė sužalojimus ir buvo apžiūrėti krašto medikų, o du vaikai išvežti į Kauno klinikas. 

Apie tai, kad neaišku, kiek yra nukentėjusių asmenų, patvirtino ir Kėdainių kultūros centro direktorė.

„Pati dirbau šventės metu nelaimės vietoje, padėjau žmonėms. Šeštadienį lankėme tuos, apie kuriuos žinojome, tačiau mes neturime visos informacijos, tiesiog negalime jos turėti – kas iš tikrųjų nukentėjo ir kiek žmonių nukentėjo“, – teigė Ona Mikalauskienė.

Ugnies ir pirotechnikos šou organizavusios įmonės „Viduramžiai.lt“ vadovas Karolis Jankauskas patikino, kad visi patirti nuostoliai žmonėms bus kompensuoti. / A. Barzdžiaus nuotr. Rengėjų nekaltina

Panašu, kad visa atsakomybė už nutikusią nelaimę gula ant renginį organizavusio Kėdainių kultūros centro. Šios įstaigos vadovė O. Mikalauskienė viešojoje erdvėje dar savaitgalį atsiprašė tiek šventės dalyvių, tiek rajono valdžios.  

Tačiau pirmadienį vykusio skubaus susitikimo, skirto aptarti šventės įvykius, metu rajono meras Valentinas Tamulis, atsiprašydamas visų kraštiečių, kartu patikino, kad jokių priekaištų kultūros centro vadovei neturi.

„Renginys buvo gerai organizuotas ir viskas gražiai vyko kol, deja, atsitiko nelaimė, kurios metu nukentėjo žmonės. Žinoma, labai gaila, kad tarp nukentėjusiųjų ir vaikų buvo.

Savivaldybės vardu noriu atsiprašyti visų gyventojų, kurie buvo šventėje, kuriems teko to išgąsčio ir kuriems buvo sugadinti rūbai ar nukentėjo sveikata. 

Užjaučiu kultūros centro kolektyvą, suprantu, kokioje jie padėtyje atsidūrė, ir tikrai jų nekaltinu“, – tikino rajono meras.

Lankė nukentėjusius

Rajono meras taip pat pasakojo, kad pirmadienį kartu su vicemeru Pauliumi Aukštikalniu nuo ryto lankė nukentėjusius žmones. 

„Pirmadienį nuo ryto lankėme Moterų krizių centre gyvenančias moteris, kurios dalyvavo šventėje ir kurioms buvo apgadinti rūbai, o vienos moters dukra šventėje nukentėjo. Tačiau mūsų žiniomis, mergaitė eina į mokyklą, nes sužalojimai smulkūs. 

Taip pat aplankėme moterį, kuri šiuo metu guli Kėdainių ligoninėje ir, kiek žinau, jos sužalojimai yra sunkiausi. 

Nukentėjusi moteris situaciją vertina adekvačiai, supranta, kad visa tai yra nelaimingas atsitikimas“, – kalbėjo V. Tamulis.

Buvo apsaugota

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas susitikimo metu pabrėžė, kad naudojant pirotechnikos gaminius yra išties daug saugumo reikalavimų, kuriuos užtikrinti turi renginio organizatoriai.

[quote author=“Aut. past.“]Kol kas policijos pareigūnai pradėjo tyrimą dėl trijų nukentėjusių žmonių, pagal LR BK 139 straipsnį.[/quote]

Kultūros centro direktorė patikino, kad ugnies šou rengusios įmonės „Viduramžiai.lt“ vadovas pareikalavo, kad būtų įrengti apsauginiai barjerai.

„Programos vykdytojai reikalavo apsaugoti gyventojus, tad buvo sustatytos metalinės tvorelės tokiu atstumu, kokį nurodė organizatoriai. 

Samdėme apsaugos firmą, kuri užtikrino, kad niekas neperžengtų tų barjerų. Kiek pati mačiau, niekas į neleistiną zoną nėjo. 

Nukentėjusieji buvo už tvorelės. Mes pasirūpinome saugumu“, – tikino O. Mikalauskienė pridurdama, kad dėkoja specialiosioms tarnyboms, kurios budėjo renginio metu.

Pirmas toks atvejis

Ugnies ir pirotechnikos šou jau 16 metų organizuojanti įmonė „Viduramžiai.lt“ su tokia nelaime susiduria pirmą kartą. Įmonės vadovas Karolis Jankauskas patikino, kad nieko panašaus lig šiol nėra nutikę.

„Mano akimis, pagal mano turimą kompetenciją, renginio metu saugumas buvo užtikrintas kaip priklauso. 

Dėl ko pirotechnikos gaminys sprogo neplanuotai ir pakeitė kitų fejerverkų kryptį, aiškinsis tyrėjai“, – teigė įmonės vadovas.

Kultūros centro direktorė taip pat patikino, kad jos žiniomis šios įmonės pirotechnikos ir ugnies šou yra dažnai rodomi renginiuose, o nusiskundimų dėl kokybės niekur nėra pasirodę. Ši nelaimė Kėdainiuose – pirmoji tokia nelaimė įmonės istorijoje.

„Nebuvo jokio preteksto nepasitikėti“, – tikina O. Mikalauskienė.

Tylėjo dėl duomenų apsaugos

Kontraversiškai vertinama rajono valdančiųjų tyla po nelaimės buvo paaiškinta trumpai – dėl duomenų apsaugos įstatymo nuspręsta palikti komentarus pačiai kultūros centro direktorei.

„Yra duomenų apsaugos įstatymas ir jeigu kažkam atrodė, kad per savaitgalį kažkokia informacija nebuvo teikiama iš savivaldybės, tai galiu pareikšti, kad su centro vadove Onute bendravome penktadienį ir šeštadienį tuo klausimu ir buvo prieita tos nuomonės, kad jie, kaip organizatoriai, geriausiai žino situaciją, tad tik jie ir komentuos apie šį įvykį“, – kalbėjo rajono meras Valentinas Tamulis.

„Visi nukentėjusieji turi patys į mus kreiptis. Mes, net jei ir žinome, kas nukentėjo, negalime patys įvardinti žmonių, net į namus eiti negalime, ypatingai kur nukentėjo vaikai. Žmonės patys turi pas mus eiti ir pasakoti savo problemas“, – reziumavo O. Mikalauskienė. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video