Antikūnių kiekis ištiriamas už 11–20 eurų

 Antikūnių kiekis ištiriamas už 11–20 eurų

Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Viltė BARASEVIČIŪTĖ

Vyriausybei sugriežtinus reikalavimus įmonėms dėl galimybių pasų neturinčiųjų aptaranavimo bei rengiantis tuos reikalavimus dar labiau sugriežtinti nuo rugsėjo 13 dienos, daugėja norinčiųjų atlikti antikūnių tyrimą. Kėdainiuose tokio tyrimo tenka laukti 3–4 paras, jei norima jį atlikti Kėdainių ligoninėje, o laukti negalintiems tenka plačiau atverti pinigines ir kreiptis į privačias medicinos paslaugas teikiančias įstaigas.

Kėdainių ligoninėje antikūnių tyrimas bene pigiausias. Jo kaina siekia 11 eurų.

„Dabar šiam tyrimui registruojame po trijų–keturių dienų, o kiek anksčiau eilės buvo gerokai didesnės. Šiuo metu antikūnių tyrimus atliekame procedūriniame kabinete“, – sako Kėdainių ligoninės l. e. p. direktorė Rita Kuodienė. 

Pasak jos, dažniausiai šį tyrimą atlieka nepasiskiepiję asmenys. Jie sudaro apie 95 proc. visų besitiriančiųjų antikūnius. 

„Antplūdis buvo antrąją rugpjūčio savaitę, dabar eilės jau yra stabilios. 

Jei tyrimas atliekamas po pietų, atsakymo būtų galima tikėtis netgi tą pačią arba kitą dieną. O galimybių pasas būna suformuojamas dar po paros“, – paaiškina R. Kuodienė ir sako neabejojanti, kad po rugsėjo 13 dienos, kai kontaktinės veiklos bus dar labiau ribojamos neturint galimybių paso, norinčiųjų atlikti antikūnių testus atsiras dar daugiau. 

Norint atlikti tyrimą Kėdainių ligoninėje, pirma reikia užsiregistruoti skambinant savo šeimos gydytojui, o tuomet paskirtu laiku atvykti į ligoninę.

Jei nenorima laukti eilėse, galima kreiptis į privačias medicinos paslaugas teikiančias gydymo įstaigas ir laboratorijas, kurių Kėdainiuose yra net kelios, tačiau čia už tyrimą teks sumokėti brangiau – iki 20 eurų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video