Ant Prezidentūros eglės nusileido keturiasdešimt angelo sparnų iš Kėdainių

 Ant Prezidentūros eglės nusileido keturiasdešimt angelo sparnų iš Kėdainių

Ant pagrindinės Prezidentūros eglės Baltojoje salėje „nutūpė“ keturiasdešimt VšĮ Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims globotinių pasiūtų angelo sparnų. Jos fone šiais metais tradicinių Maldos pusryčių metu kalbą sakė ir kunigas Ričardas Doveika./Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos / Roberto Dačkaus nuotr.

Jau trečius metus iš eilės pagrindinę Prezidentūros kalėdinę eglę papuošia įvairių šalies įstaigų globotinių rankų darbo žaisliukai. Tarp jų – ir Kėdainių VšĮ Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims. Kasmet eglutė puošiama pagal vis kitokią temą. Šie metai buvo „Angelo sparnų“ metai. Jų Kėdainių sutrikusio intelekto namų gyventojai pasiuvo 40 vienetų. Įstaigos direktorė Asta Rekštienė su kolektyvu džiaugiasi jau trečius metus iš eilės galėdama prisidėti prie iniciatyvos ir jaukumo kūrimo. Beje, kėdainiškiams siuvant dekoracijas Prezidentūros eglei, nutiko ir labai linksmas įvykis.  

Galutinis rezultatas sužavėjo

„Praėjusiais metais siuvome namelius, dar metais anksčiau iš veltinio vėlėme paukštelius, o šiais metais siuvome angelo sparnus. Nebuvo sunku, bet veiklos tikrai užteko, – šyptelėjo šių metų darbą prisiminusi A. Rekštienė. – Tačiau juos gaminant apima labai gera emocija. Iš pradžių, kai sukerpi, atrodo, nieko ypatingo, bet, kai pamatai galutinį rezultatą, jis suteikia labai gerų jausmų antplūdį.“

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet iš Prezidentūros iš anksto buvo gauti nurodymai, brėžiniai, kaip ir kokius sparnelius reikia siūti. Taip pat ir tikslus skaičius, kiek angelo sparnų turi pagaminti sutrikusio intelekto namų gyventojai.

„Angelo sparnus gaminome iš balto fliso audinio. Gavome trijų dydžių matmenis ir galėjome pasirinkti, kokius norime gaminti, o papuošimai – jau mūsų fantazija. Mes pasirinkome siūti įvairaus dydžio sparnus, kad būtų truputį daugiau įvairovės“, – malonų darbą prisiminė įstaigos vadovė.

Paukšteliai įstrigo labiausiai

Pašnekovė sakė, kad specialiai neskaičiavo, kiek medžiagos ar papildomų aksesuarų sunaudojo sparnų gamybai.

„Apytikriai iš vieno A3 formato medžiagos gabalo išėjo du sparnai. Galima paskaičiuoti, kad iš viso prireikė maždaug dvidešimties tokių „lapų“, – sunaudotų medžiagų kiekį bandė apskaičiuoti A. Rekštienė.

Tačiau ji pabrėžė, kad kalbama ne apie materialinius dalykus: „Tai yra gera emocija, smagu, kad mus vėl pakvietė prisijungti, paprašė pasiūti kalėdinių dekoracijų Prezidentūros eglei, kad mumis pasitiki, o mes sugebame tai išpildyti. Juolab kad pati Pirmoji ponia Diana Nausėdienė praėjusių metų sausio pabaigoje pas mus lankėsi. Labai šilto, malonaus žmogaus įspūdį paliko, tad tikrai su mielu noru dalyvaujame šioje iniciatyvoje“.

„Praėjusiais metais siuvome namelius, dar metais anksčiau iš veltinio vėlėme paukštelius, o šiais metais siuvome angelo sparnus. Nebuvo sunku, bet veiklos tikrai užteko. Tačiau juos gaminant apima labai gera emocija. Iš pradžių, kai sukerpi, atrodo, nieko ypatingo, bet, kai pamatai galutinį rezultatą, jis suteikia labai gerų jausmų antplūdį.

A. Rekštienė

Jau trečius metus iš eilės akcijoje dalyvaujančios įstaigos vadovė atskleidė, jog jai mieliausi buvo pirmų metų darbeliai.

„Pernai gaminti namelius buvo truputį sudėtingiau, nes jiems reikėjo daugiau detalių iškirpti, prisiūti. Sparneliai šiemet nebuvo tokie sudėtingi. Tačiau man patys mieliausi buvo paukšteliai, kuriuos vėlėme iš veltinio. Nors, kai pamačiau šiųmetę Prezidentūros eglę su angelo sparnais… Ji atrodo pritrenkiančiai“, – kalbėjo moteris.

Visoje Lietuvoje pritrūko medžiagos

Kasmet eglutė puošiama pagal vis kitokią temą. Šie metai buvo „Angelo sparnų“ metai. Jų Kėdainių sutrikusio intelekto namų gyventojai pasiuvo 40 vienetų./Astos Rekštienės nuotr.

Prisiminusi angelo sparnų siuvimo procesą, A. Rekštienė juokėsi, kad vienu metu balto fliso audinys netgi buvo tapęs deficitine medžiaga visoje šalyje.

„Siūti angelo sparnus nebuvo labai sudėtinga – per dieną galima pagaminti apie 5–6 vienetus. Užtrukome apie porą savaičių, bet būtume ir greičiau padarę darbą, tačiau pritrūkome medžiagos. O kadangi akcija vyko visoje Lietuvoje, buvo sunku gauti balto fliso. Viena įmonė Kėdainiuose vos gavusi jo, iš karto man skambino ir klausė, ar man reikia, nes poreikis iš tiesų labai didelis“, – linksmais prisiminimais dalijosi pašnekovė.

Iš Kėdainių rajono VšĮ Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims buvo vienintelė įstaiga, siuvusi papuošimus pagrindinei Prezidentūros eglei. Tačiau į jos įžiebimą iš mūsų rajono vyko ne kas kitas, o vaikai.

„Į Prezidentūros eglės įžiebimą važiavo asociacijos „Mes kitokie vaikai“ nariai. Mes esame suaugę, o vaikams ši šventė yra didesnė nei mums“, – šiltai ir supratingai kalbėjo A. Rekštienė.

A. Rekštienė: „Tai yra gera emocija, smagu, kad mus vėl pakvietė prisijungti, paprašė pasiūti kalėdinių dekoracijų Prezidentūros eglei, kad mumis pasitiki, o mes sugebame tai išpildyti. Juolab kad pati Pirmoji ponia Diana Nausėdienė praėjusių metų sausio pabaigoje pas mus lankėsi. Labai šilto, malonaus žmogaus įspūdį paliko, tad tikrai su mielu noru dalyvaujame šioje iniciatyvoje./Eitvydo Kinaičio nuotr.

Į Prezidentūrą „suskrido“ daugiau nei trys tūkstančiai angelo sparnų

Pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė pasidžiaugė, kad jau trečią kartą Prezidento rūmų Baltosios salės kalėdinė eglė tampa valstybės ir tautos vienybės medžiu.

„Ankstesniais metais pagrindinę Prezidentūros eglutę puošė visos Lietuvos žmonių rankų darbo iš vilnos velti paukšteliai, namukai, o šiemet – angelo sparnai ir nunerti balti angeliukai.

Artėjant šv. Kalėdoms vėl kreipėmės į Lietuvos savivaldybes, į įvairias iniciatyvas puoselėjančias bendruomenes, organizacijas, pasaulio lietuvių sambūrius, prašydami sukurti kalėdinių puošmenų, kurios kaip bendrų gėrio, grožio ir gerumo kupinų namų ženklas papuoštų mūsų vienybės simbolį – Baltosios salės eglę“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Ji taip pat pasidžiaugė, kad lietuvių, iš įvairių pasaulio kampelių gaminti angelo sparnai papuošė ne tik pagrindinę Prezidentūros eglę, bet ir daugelį kitų jos erdvių.

„Ir štai – trijų tūkstančių angelo sparnų srautas plūstelėjo iš visos Lietuvos ir pasaulio (Jungtinės Karalystės, Kanados, Jungtinių Amerikos Valstijų) į sostinės širdį. Kartu su puse tūkstančio angeliukų iš įvairių mokyklų, bibliotekų, vaikų dienos centrų, vietos veiklos grupių Lietuvoje ir bendruomenių užsienyje jie užliejo gyvybine energija ne tik Baltosios salės eglės šakas, bet ir kitas Prezidento rūmų erdves – Kolonų salę, Valstybės pažinimo centrą, kabinetus. Ši gerumo banga visus dirbančius ir apsilankančius Prezidentūroje apgaubė tuo, kas mums brangiausia, – žmonių šiluma ir meile“, – džiaugėsi Pirmoji ponia.

„Šios rankų darbo dekoracijos simbolizuoja iniciatyvių ir nesavanaudžių žmonių stiprią dvasią – šviesią, kūrybingą Lietuvos valstybės galią.

D. Nausėdienė

Palinkėjimas

Anot D. Nausėdienės, „šios rankų darbo dekoracijos simbolizuoja iniciatyvių ir nesavanaudžių žmonių stiprią dvasią – šviesią, kūrybingą Lietuvos valstybės galią.

Bendros kūrybos kalėdinės puošmenos ne tik tapo ryškiais šv. Kalėdų dvasios Prezidento rūmuose ženklais, bet ir kaip solidarumo išraiška yra dovanojamos daugeliui Prezidentūros svečių, įvairių renginių, Advento sekmadienių koncertų „Kalėdų skambesys Atviroje Prezidentūroje“ dalyviams ir lankytojams“.

„Sakralinis namų jaukumas, šiluma ir vienybė telydi mus visus, didelius ir mažus, žengiančius per metų slenkstį. 

Šviesios Vilties sparnų Jūsų širdims! Džiaugsmingų artėjančių šventų Kalėdų!“ – visiems Lietuvos žmonėms linki Pirmoji ponia D. Nausėdienė.

4 Komentarai

  • nu jo

    • Ir krikštasūnis biški pirstelėjo po audito, bet nerašo nieko, keistai keista

  • I feisbuka. Pamatysit ko nemate. Bande apgert ir oats apsidege. Visi neigimi komentarai. Nu nijolytes pamokos neveltui. Pravalas visiskas.

    • Istrynez bet screen shotus tueiu, kad komentarus teyne. Ziauru ir geda. Uosvenes stiliukas. Sekantys rinkimai pravalu kvepia pauliui

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video