Ant prekystalių – paskutinės braškės: kainos kyla

 Ant prekystalių – paskutinės braškės: kainos kyla

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių krašto ūkininkai perspėja kraštiečius, kurie dar nespėjo iki soties prisigardžiuoti raudonskruostėmis braškėmis – braškių sezonas jau į pabaigą, paskutines uogas ūkininkai skina šią ir kitą savaitę.

Nors didelę dalį Lietuvos ūkininkų šių metų braškių sezonas nuvylė, tačiau kėdainiečiai ūkininkai optimizmo nestokoja ir sako, kad sezonas buvo tikrai neblogas. 

Turguje pritrūko

„Rinkos aikštė“ savaitgalį apsilankė Kėdainių turguose. 

Sekmadienio turguje braškių devintą valandą ryto turėjo vos vienas kitas prekeivis. 

Už uogų kilogramą buvo prašoma nuo dviejų iki trijų eurų. 

Ūkininkai atskleidė, kad jau skinamos vienos iš paskutiniųjų braškių. Esą dar viena ar kita savaitė ir braškių nebeliks, todėl jie ragina žmones pirkti uogas, jomis gardžiuotis, šaldyti žiemai. 

Tiesa, ūkininkai atviri – paskutinės uogos visuomet būna šiek tiek brangesnės.

Prie Chemikų gatvės „Maximos“ prekybos centro prekiaujantys ūkininkai Lina ir Nerijus Baranauskai, paprašyti apibūdinti šiųmetį braškių sezoną, buvo atviri – sezonas buvo neblogas/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Prie prekybos centrų

Šiemet ūkininkus galima sutikti ir prie didžiųjų prekybos centrų. Ten jie išsinuomoję vietas ir pasistatę palapines prekiauja savo ūkiuose užaugintomis uogomis. 

Prie Chemikų gatvės „Maximos“ prekybos centro prekiaujantys ūkininkai Lina ir Nerijus Baranauskai, paprašyti apibūdinti šiųmetį braškių sezoną buvo atviri – sezonas buvo neblogas.

Nelinkę skųstis

„Braškių sezonas jau baigiasi. Dar skinsime šią ir kitą savaitę. Ir viskas.

Į pabaigą kainos kyla. Šiuo metu už mažesnes uogas prašome po du su puse euro, už didesnes – trijų eurų. 

Šiųmetį sezoną vertiname neblogai, tiesa, pernai jis buvo geresnis. 

Pernai buvo daug lietaus, daug braškių supuvo, bet šiemet dideli karščiai, braškės per daug kaito, teko labai daug laistyti“,  – paaiškino ūkininkas N. Baranauskas.

Parduoti sekasi

Didžiąją dalį braškių Baranauskai parduoda prie prekybos centro. Prekybininkus žmonės jau pažįsta, žino ir jų braškių skonį.

„Mes ūkininkaujame ir braškes auginame nuo 2017 metų. Tai jau ketvirtas sezonas. 

Prie prekybos centro prekiaujame jau trečią sezoną. Žmonės mus pažįsta. Žino, kad uogų kokybė tikrai gera. 

Tikrai nepumpuojame uogų chemija, trąšų naudojame taip pat ne per daugiausiai. 

Tręšiame uogas, žinoma, niekas be trąšų juk neauga, bet viską darome saikingai, minimaliai, todėl mūsų uogas žmonės žino ir vertina, pirkėjų turime tikrai nemažai“, – pasidžiaugė L. Baranauskienė.

Augina ir kitų uogų bei bulvių

Baranauskai savo ūkelį yra įkūrę Gudžiūnuose. Jie augina apie 60 arų braškių. Ūkelis po truputį plečiasi, auginamos ir kitos kultūros.

„Auginame ir šilauoges, planuojame ir jas pardavinėti. Taip pat auginame ankstyvąsias bulves. Šiemet visas jau išsipardavėme. Pardavėme labai anksti. Po vieną eurą už kilogramą. 

Žmonės žino, kad mes ne stambieji, mes auginame bulves taip pat kaip braškes – su minimaliai chemijos. Problemų su pardavimais niekad neturėjome“,  – šypsojosi ūkininkai.

Papildomas pajamų šaltinis

Didžiąją dalį braškių Baranauskai parduoda prie prekybos centro. Prekybininkus žmonės jau pažįsta, žino ir braškių skonį/ Asmeninio archyvo nuotr.

Baranauskams ūkininkavimas yra papildomas pajamų šaltinis. Nerijus yra vairuotojas, Lina dirba odontologijos klinikoje. 

„Nori turėti, reikia dirbti. 

Žinoma, anksti keltis, vėlai eiti miegoti gal ir ne kiekvienas gali. O ir savaitgaliai visi atiduodami ūkiui. 

Laisvo laiko nėra, vis dirbame. Padeda ir šeimos nariai, mūsų visas būrys“, – šypsosi ūkininkai ir kviečia pas juos užeiti kasdien nuo devintos valandos ryto iki tol, kol ant prekystalio neliks nei vienos braškės.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video