Angiriuose įrengta valčių nuleidimo vieta ir pontoninė prieplauka

 Angiriuose įrengta valčių nuleidimo vieta ir pontoninė prieplauka

Prie Angirių tvenkinio įrengta moderni ir šiuolaikiška valčių nuleidimo vieta, pontoninė prieplauka bei aikštelė automobiliams/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Džiugi žinia žvejams bei kitiems vandens pramogų mylėtojams – prie Angirių tvenkinio įrengta moderni ir šiuolaikiška valčių nuleidimo vieta, pontoninė prieplauka bei aikštelė automobiliams.

Darbus atliko kėdainiečių įmonė

Vandens transporto priemonių nuleidimo vietos rangos darbus pagal parengtą supaprastintą statinio projektą „Vandens transporto priemonių nuleidimo vietos įrengimo prie Angirių tvenkinio Kėdainių rajone statybos projektas” atliko kėdainiečių įmonė „Doresta“.

Buvo įrengta stovėjimo-apsisukimo aikštelė, kurios dangos plotas – 783 kv. m, sustiprintos dangos valčių nuleidimas – 66 kv. m, pontoninė prieplauka – 38 kv. m. 

Atsižvelgė į reikalavimus

Vieta parinkta atsižvelgiant į projekto paraiškai taikomus minimalius atitikties reikalavimus bei atsižvelgiant į Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos rekomendacijas.

„Angirių tvenkinys yra 249 hektarų ploto. Tai yra didžiausias Kėdainių rajone esantis tvenkinys. Taip pat valstybinėje žemėje yra įrengtas keliukas privažiavimui prie tvenkinio.

Žvejai ne kartą kreipėsi į savivaldybę, nes rajone nėra nė vienos vietos, kur būtų galima atvykti su priekaba ir patogiai nuleisti valtį į tvenkinį, tad visų pirma šis projektas būtų naudingas žvejams“, – dėstė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas.

Kuruoja ministerija

Šie darbai atlikti įgyvendinant Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą. Įgyvendinus projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai gali nemokamai naudotis vieta valtims nuleisti. 

Lietuvoje iš viso įrengta 17 tokių valčių nuleidimo vietų. 

Šiemet įvertinus gautas savivaldybių paraiškas, lėšos paskirtos toms savivaldybėms, kurios jų negavo ankstesniais metais. Pirmenybė buvo teikiama didesniems vandens telkiniams, toms vietoms, kurios neturi reikalingos infrastruktūros, bet jau yra naudojamos valtims nuleisti, be to, atsižvelgta ir į mažesnę įrengimo kainą.

Šiuo projektu Aplinkos ministerija siekia sudaryti galimybes tinkamai nuleisti valtis į vandenį, kad tuose vandens telkiniuose nebebūtų žalojama pakrančių augmenija, ardomi krantai, sumažėtų neoficialių automobilių stovėjimo aikštelių.

8 Komentarai

 • Uspaskichui?kodel neparašet kiek valdiskų pinigų ištašket???

 • To Specialiai:
  Tu mažiau aiškink. Dar sugalvosi, kad valstybinės reikšmės kelyje, savivaldybė sugebėjo suderinti ir už kėdainiečių lėšas numatė nutiesti josvainiečiams dviračių taką iki Krekenavos fabriko pigesnei darbo jėgai patogiau atvažiuoti? Tikrai ne! Ten miestiečiams bus skirtas dviračių takas išvažiuoti iš miesto, romantiškai prasiminti aromaterapijos keliuku.

  • Smagu. Viskas gerai. Dabar ant jo gers visi angiriu degradai 🙂

 • Jis daugiau nieko nezino, apart uspaskio, eina lieja tulzi, matomai bus isivares kazkokia patologija

 • Ar žinot koks jūsų megstamiausias maistas??taip ir toliau

  • Eik i muge, ten rasi bendramiciu, galesit nueit ir sasyskiu pavalgyti ir aptarti kas blogai, buciuokli rudosios

 • Kad nelabai sudėlioji sakinio, matyt susipykęs esi su teksto suvokimu. O komentuoji kaip didelis

 • Reik tas visas uztvankas griaut, lai teka sau Susve laisvai, o dabar pilna brakonieriaujančių balvonų, ir vandens lygis po užtvankos žemas lieka

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video