Akvariumų mylėtojams – specializuota parduotuvė

 Akvariumų mylėtojams – specializuota parduotuvė

Eglė KUKTIENĖ

Mažytis vandens burbulas, kuriame sukiojasi vienas gaidelis. O gal kiek didesnis, kuriame telpa pora žuvų ir sraigė? O gal milžiniškas, sienoje montuojamas akvariumas, kuriame verda pats tikriausias mini vandenynas? Kad ir kuris variantas jums atrodo priimtiniausias, visko, ko reikia jūsų mažai arba didelei mėlynai svajonei galite rasti Smilgos gatvėje įsikūrusioje parduotuvėje „Zoo prekės augintiniams“. Parduotuvės savininkė Monika MENČIKOVAITĖ, nors ir turi prekių katėms, šunims, graužikams, neslepia, kad būtent akvariumai ir žuvys yra jos didžioji meilė.

Ko tik nori…

„Zoo prekės augintiniams“ nuosekliai plečia akvariumistikos skyrių. Per pastaruosius metus čia atsirado ir daugiau žuvų – dabar jų galima rasti nuo 50 iki 100 rūšių – ir įrangos, dekoracijų, akvariumo fonų bei viso kito, ko tik gali užsigeisti pradedantysis arba jau pažengęs akvariumistas.

Tiesa, dalis prekių, tokių, kaip pats akvariumas, yra užsakomos, nes parduotuvės patalpose jų sandėliuoti tiesiog nėra kur. 

„Akvariumų vietoje neturime, nes tiesiog nėra vietos jiems čia. Tačiau visi ir absoliučiai bet kokie akvariumai yra užsakomi ir atkeliauja per 2-4 savaites. 

Galima užsakyti akvariumus pagal žmogaus pageidavimus – įmontuojamus į sieną, pritaikomus prie baldų, įvairiausių dydžių. 

Visa kita yra vietoje: fonai, dekoracijos, žuvytės, sraigės, maistas, gruntas, filtrai“, – vardija pašnekovė.

Reikia namų darbų

Nepaisant to, kad žmogus, kuris svajoja apie akvariumą, bet absoliučiai nieko apie jį nežino, visuomet yra laukiamas parduotuvėje ir gali, padedamas Monikos, susikomplektuoti savo svajonių vandens ekosistemą, pati parduotuvės savininkė sako, kad žymiai greičiau ir lengviau yra tada, kai pirkėjas ateina jau atlikęs namų darbus. 

„Žmogus, pirmiausiai, norėdamas akvariumo, bent internete turėtų pažiūrėti, kokios žuvys jam patinka. Kokios spalvos, kokie dydžiai.

Kitas dalykas – jis turi nuspręsti, ar nori akvariumo su dirbtiniais koralais, dekoracijomis, ar visgi norėtų gyvų augalų, akmenėlių, šakelių, kitaip sakant, kuo natūralesnio.  

Kai klientas pasidaro namų darbus, žymiai lengviau ir greičiau galima akvariumą sukomplektuoti tinkamai“, – sakė M. Menčikovaitė kuri pridūrė, kad pradedantysis akvariumistas be pagalbos iš patyrusio žmogaus gali prisipirkti ir netinkamų dekoracijų, ir nesuderinamų žuvų. 

Toks apsipirkimas baigtųsi mažų mažiausiai išpešiotais augalais (tarkime nusipirkus auksinę žuvelę ir gyvus augalus ši juos tiesiog išskainiotų), arba, liūdniausia, vienos žuvys suėstų kitas.

Nepamirškime sraigių!

Žvalgantis po „Zoo prekės augintiniams“ akvariumus galima pastebėti ant stiklų prikibusias sraigutes. Vienos mažos, geltonos, apvaliais kiautais, kitos pailgais, rudais, smailais, margais kiautais. 

Skiriasi ne tik sraigių išvaizda, bet ir jų veikla akvariume. Paaiškėjo, kad vieną kitą sraigę į kompaniją žuvims paimti yra labai paranku.

„Sraigės yra skirtingos. Vienos valo gruntą, kitos nuvalo natūralias šakas, nuvalgo dumblius, kitos yra kaip vandens indikatorius, nes lipdamos į viršų parodo, kad akvariume kažkas negerai.

Sraigės yra gerai, jos padeda prižiūrėti akvariumą, nes natūraliai jį valo ieškodamos maisto“, – sako parduotuvės savininkė ir šyptelėjusi priduria, kad sraigės visgi patinka ne visiems, tad jas turėti yra tik rekomendacija, tačiau akvariumas puikiai gyvens ir be jų.

Įvardijo dažniausią klaidą

Ką gi ne taip dažniausiai padaro pradedantieji akvariumistai? Monika sako, kad dažniausia klaida yra iš didelės meilės ir entuziazmo… peršertos žuvys. Žinoma, akvariumų turėtojai susiduria ir su daugiau problemų, kurioms išspręsti panaršymo internete tikrai neužtenka. 

„Jaunieji akvariumistai kartais nusiperka žuvų, kurios nėra suderinamos, ir įleistos į akvariumą  ima kovoti tarpusavy. 

Dažnai pirkėjai pas mane ateina dėl to, kad visa akvariumo ekosistema sutrinka. Atsikėlę ryte pamato, kad akvariumas pasidarė žalias, baltas, drumzlinas, atsiranda nematyti dumbliai, dar kažkas. 

Tam, kad problemos būtų išspręstos, reikia turėti patirties, žinių ir neseniai pradėjusiems akvariumistiką būna sunku.“, – sako Monika.

Ne rūpestis, o malonumas

Na, o jei jūs didelio akvariumo bijote, nes vien pagalvojus apie tokio griozdo valymą jus nukrato šiurpas, Monika turi viską pakeisiančią naujieną. Kuo didesnis akvariumas, tuo … rečiau ir lengviau jis valomas.

„Jaunieji akvariumistai dažniausiai perka akvariumus iki 150 litrų talpos. Jie bijo didelės talpos akvariumo, tad tik po kelių metų, įgiję patirties, grįžta ir perkasi jau gerokai didesnius 200-500 litrų talpos akvariumus. 

Gerai sudėjus akvariumo įrangą didelio akvariumo priežiūra yra vienas malonumas. Jis stovi gražus kaip paveikslus ir jį išplauti reikia kartą per tris mėnesius. 

Kuo mažesnis akvariumas, tuo dažniau jį reikia plauti, valyti, o mažus akvariumus – pilnai išardyti.

Tuo tarpu dideliame akvariume reikia nusiurbti dugną, išsiplauti filtrus, atšviežinti vandenį ir tiek. Toliau visas darbas yra pašerti žuvis ir jomis grožėtis“, – šypsosi pašnekovė. 

Skyrė dovanų

Jau ne pirmą kartą „Zoo prekės augintiniams“ kviečia pasirodyti krašto gyvūnų augintojus ir mylėtojus. Praėjusį kartą dėmesys buvo skiriamas šunims, o štai birželio viduryje socialiniame tinkle paskelbtame konkurse laukėme akvariumų nuotraukų.

Konkursą daugiausiai patiktukų surinkusi laimėjo kraštietė Samanta Pavolienė.

Moteris neslėpė, kad iš tiesų namuose turimas nedidelis akvariumas priklauso jos vyrui, o žuvis pirkę jie buvo būtent čia, „Zoo prekės augintiniams“.

Monikai pasakojant apie laimėto filtro savybes paaiškėjo, kad jis puikiai gali aptarnauti ir perpus didesnį akvariumą, nei yra Samantos namuose, tad gal šis laimėjimas paskatins šeimą įsigyti didesnį akvariumą ir auginti gausesnį būrį žuvų… 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video