Akademiškiai svečiavosi Čekijoje
2015 m.rugsėjo 1d. Akademijos gimnazijoje buvo pradėtas vykdyti ERASMUS+ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektas „Nach den Spuren unserer Persönlichkeiten“.
Pagrindinis projekto tikslas – paskatinti mokinių domėjimąsi šalių partnerių nacionalinėmis istorinėmis asmenybėmis, kurie savo darbais ir veikla yra žinomi ir kitose valstybėse. Projekto dalyviai jau pabuvojo Bulgarijoje, Latvijoje, Turkijoje ,o balandžio 2-8 dienomis įvyko baigiamasis Erasmus+projekto susitikimas Čekijoje, Opavos mieste. Baigiamojo susitikimo tema „Įžymūs žmonės“.
Gimnazijos komanda: Ieva Viršilaitė, Irma Bagdonaitė, Eimantas Karnatka, Deividas Čiapas ir Martynas Kunevičius, pristatė Lietuvos plaukikę, olimpinę pasaulio ir Europos čempionę Rūtą Meilutytę.
Partneriai čekai sužavėjo šiltu, nuoširdžiu priėmimu, išradingai organizuota veikla mokykloje, puikiai suplanuotomis ekskursijomis. Buvo smagu susitikti draugus, apžiūrėti mokyklą, pasigrožėti Opavos senamiesčiu. Geriau vienas kitą pažinti padėjo darbas grupėse: suskirstyti į mišrias komandas mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose mieste, žaidė susipažinimo žaidimus kūno kultūros pamokose, dainavo dainas penkiomis projekto dalyvių kalbomis, vieni kitus mokė tradicinių liaudies šokių.
Visi kartu vykome į ekskursijas: aplankėme Fulnek miestelį, apžiūrėjome rotušę, Comenius memorialinę bažnyčią, šalia esantį muziejų. Sekdami Jano Amoso Komenskio pėdomis nuvykime į Zlyno miestą, kuriame aplankėme Komenskio gimtuosius namus ,kuriame įrengtas muziejus, taip pat aplankėme Zlyno dvarą. Ostravoje pabuvojome mokslo ir technikos muziejuje „Dolni Vitkovice“, kuris įtrauktas į Europos kultūros paveldo sąrašą. Opavoje apžiūrėjome „Hradec nad Moravicí“ nuostabaus grožio pilį.
Per 2 projekto vykdymo metus pažinome 25 įžymias asmenybes ,kurie buvo pasirinkti iš įvairių sričių-meno, istorijos, muzikos, teatro, sporto. Apsilankėme jų gimtuosiuose namuose, sužinojome jų gyvenimo istorijas, nuopelnus, darbų reikšmę ateinančioms kartoms. Kartu su projekto dalyviais parašėme kelionės dienoraštį, sukūrėme 5filmus , paruošėme prezentacijas, pagaminome kalendorius, išleidome knygelę apie iškilias pasirinktas asmenybes. Visa paruošta medžiaga bus puiki mokomoji priemonė ne tik vokiečių kalbos , bet ir istorijos, geografijos pamokose.
Dalyvavimas projekte paskatino dirbti komandoje, tarp mokytojų ir mokinių užsimezgė gražūs bendradarbiavimo ryšiai. Dauguma pabuvojusių svečiose šalyse mokinių kiekvieną dieną virtualioje aplinkoje bendrauja su draugais iš Latvijos, Čekijos, Turkijos, Bulgarijos ir labai tikisi ,kad dar susitiks ne kartą.
Projekto veikla yra finansuojama iš Erasmus+ programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija.