Akademijos tvenkinyje maudytis nerekomenduojama

 Akademijos tvenkinyje maudytis nerekomenduojama

Asociatyvi „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Kauno skyriumi liepos 18 d. atliko maudyklų vandens tyrimus. Primename, kad maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Ašarėnos tvenkinio, Pėdžių karjero, Babėnų karjero, Nevėžio upės ties Skongalio g., Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Keleriškių tvenkinio,  Bartkūniškio tvenkinio, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Angirių tvenkinio, Gudžiūnų tvenkinio, Miegėnų tvenkinio, Nevėžio upės (Surviliškio sen.), Aristavos tvenkinio, Dvariškių karjero, Barupės tvenkinio, Krakių tvenkinio, Šušvės upės (Josvainių sen.) ir Juodkiškio tvenkinio maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos reikalavimus. Akademijos tvenkinio vandens mėginyje enterokokų skaičius viršijo higienos normos reikalavimus. Šioje maudykloje nerekomenduojama maudytis. 

Dešimtyje maudyklų atlikti ir paplūdimio smėlio tyrimai. Nustatyta, kad Ašarėnos tvenkinio, Pėdžių karjero, Babėnų karjero, Keleriškių tvenkinio, Bartkūniškio tvenkinio, Angirių tvenkinio, Akademijos tvenkinio, Miegėnų tvenkinio, Dvariškių karjero ir Labūnavos tvenkinio  smėlis yra neužterštas ir atitinka higienos normos reikalavimus.

„Rinkos aikštės“ ir VSB inf.

1 Komentaras

  • Nieko neparašyta apie Dotnuvos užtvanką. Ar ne tikrino? Ar galima maudytis? Gal kur buvo parašyta?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video