Akademijoje – aliarmas dėl dujų nuotėkio

 Akademijoje – aliarmas dėl dujų nuotėkio

Akademijos miestelio Stoties gatvės daugiabučio namo laiptinėje bei kieme buvo jaučiamas aitrus dujų kvapas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pirmadienio rytą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į vieną Kėdainių rajono Akademijos miestelio daugiabučių namų, mat buvo pranešta apie dujų nuotėkį. Ir nors labai aitrus dujų kvapas buvo jaučiamas tiek pastate, tiek lauke, tačiau situacija nebuvo tokia grėsminga, kaip pasirodė pranešėjui. Visgi specialistai perspėja, kad dujų nuotėkis gali prišaukti ir didelę nelaimę, tad pataria gyventojams būti atsargiems.

Pranešė gyventojas

Bendrasis pagalbos centras 9 val. 39 min. sulaukė pranešimo, kad Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Akademijos miestelio Stoties gatvėje, daugiabučio namo laiptinėje bei kieme jaučiamas aitrus dujų kvapas.

Gauta informacija, kad namas 3 aukštų, mūrinis. Gyventojai baiminasi sprogimo. Į įvykio vietą pasiųstas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis skyrius ir greitoji medicinos pagalba.

Kvapas jautėsi

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai nedelsdami atliko žvalgybą. Išžvalgė visą triaukščio namo laiptinę, pasikalbėjo su kieme buvusiais gyventojais.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Ugniagesiams atlikus žvalgybą daugiabučio namo laiptinėje, rūsyje ir kieme buvo juntamas stiprus dujų kvapas.

„Namo kieme, šalia laiptinės, iš dujų baliono buvo išleistos dujos, dėl to dujų kvapas jautėsi laiptinėje ir rūsyje.

Vieta, kurioje buvo išleistos dujos, apkasta sniegu. Daugiau pagalbos neprireikė“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai nedelsiant atliko žvalgybą. Išžvalgė visą triaukščio namo laiptinę, pakalbėjo su kieme buvusiais gyventojais.

Aut. past.

Ir dar vienas

Beje, specialistė pranešė, kad tos dienos rytą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo ir į Daumantų kolektyvinius sodus.

„5val. 31 min. gautas pranešimas, kad Daumantų kaimo Bazilikų gatvėje esančiame sodo namelyje šnypščia dujų balionas, žmogus negali užsukti. Tačiau atvykus ugniagesiams balionas jau nebešnypštė. 

Ugniagesių pagalbos neprireikė, pranešimas pripažintas nepagrįstu“, – informavo D. Vaitkevičienė.

Tarnybų perspėjimas

Ugniagesiai ir dujininkai perspėja individualių ir daugiabučių namų gyventojus. Užuodus dujų kvapą, būtina pranešti vidaus dujų sistemą aptarnaujančiai įmonei (prižiūrėtojui) ir ESO Dujų avarinei tarnybai tel. 1804. Telefonu naudokitės tik neuždujintoje aplinkoje ir ten, kur nėra dujų kvapo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video