Abiturientai laiko egzaminus: kas bus su sergančiais ar izoliuotais?

 Abiturientai laiko egzaminus: kas bus su sergančiais ar izoliuotais?

BNS Alvydo Januševičiaus nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Šiandien abiturientams prasidėjo brandos egzaminų pagrindinė sesija. Vieniems šie mokslo metai buvo nelengvi, nes daug reikėjo mokytis savarankiškai, kitiems – atvirkščiai, tokia situacija išėjo į naudą – leido geriau susikaupti ir susitelkti į reikalingų dalykų mokymąsi. Kaip ir įprasta, sesija prasidėjo Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu. O baziniu egzaminų centru tapo Kėdainių Šviesioji gimnazija.

Leis laikyti egzaminą, jei tyrimas neigiamas

Kaip „Rinkos aikštei“ teigė Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė, dėl pandemijos didelių pakeitimų šiųmetėje egzaminų sesijoje nenumatyta.

„Vienas iš pakeitimų, kuris susijęs su Covid-19 situacija, kad vaikai, esantys saviizoliacijoje, galės laikyti egzaminą, jei prieš tai atliks testą.

Kaip nurodo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), abiturientai, kurie per pagrindinę egzaminų sesiją bus izoliacijoje, galės laikyti egzaminą, jei atitiks kelis reikalavimus.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, jiems bus galima palikti izoliacijos vietą ir laikyti egzaminą, jei ne seniau kaip 48 val. iki egzamino atliko SARS-CoV-2 PGR tyrimą, gavo neigiamą tyrimo rezultatą ir egzamino dieną nejaučia jokių ūmiai viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių, jei prieš patekdami į brandos egzamino centrą atliko greitąjį antigeno testą ir rezultatas yra neigiamas, – ministerijos pranešimą citavo V. Dobrovolskienė. – Apie dalyvavimą egzamine privaloma informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ne vėliau kaip 48 val. iki egzamino pradžios, nurodant brandos egzamino centrą, kuriame vyks egzaminas. Tokios pačios sąlygos galioja ir tiems, kurie bus izoliacijoje per pakartotinę sesiją.“

Anot Švietimo skyriaus vedėjos, dėl kiek vėlesnės šiųmetės egzaminų sesijos stojimas į aukštąsias mokyklas neturėtų nukentėti.

Nuo egzaminų bus atleistas

Pagal iki šiol galiojusią tvarką palikti izoliacijos vietą ir laikyti egzaminus abiturientams buvo leista tik per pakartotinę sesiją.

„Visos kitos sąlygos nesikeičia.

Susirgę Covid-19 liga per pagrindinę sesiją, abiturientai galės laikyti egzaminus pakartotinėje sesijoje.

Jei nutiktų taip, kad abiturientas serga ir per pakartotinę sesiją, jis arba jo artimieji turi apie tai pranešti mokyklos vadovui ne vėliau kaip kitą darbo dieną po egzamino. Mokinys nuo pasirinktų ir nelaikytų brandos egzaminų bus atleistas“, – ministerijos nustatytą tvarką citavo V. Dobrovolskienė.

Jeigu nutiktų taip, kad prieš pat egzaminą suserga vienas vaikas, kaip sakė Švietimo skyriaus vedėja, aišku, egzaminą jis laikys pakartotinės sesijos metu.

„Tačiau visi kiti klasės moksleiviai, kuriems dėl buvusio kontakto su užsikrėtusiuoju taikoma saviizoliacija, bus leidžiama laikyti egzaminus jau anksčiau minėta tvarka, – kai prieš egzaminą atliekamas testas ir, jeigu jis neigiamas, ateina jo laikyti įprasta tvarka“, – paaiškino V. Dobrovolskienė.

Anot jos, šiais metais Kėdainių rajone mokslus baigs beveik keturi šimtai abiturientų: „Kėdainių rajono savivaldybės gimnazijose mokėsi 319 abiturientų. Taip pat dar 64 egzaminus laikys ir iš Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC), taigi iš viso mūsų rajone šiemet buvo 383 abiturientai.“

Vienas iš pakeitimų, kuris susijęs su Covid-19 situacija, kad vaikai, esantys saviizoliacijoje, galės laikyti egzaminą, jei prieš tai atliks testą.

V. Dobrovolskienė

Stojimui netrukdys

Kiek anksčiau viešojoje erdvėje yra pasigirdę nuogąstavimų, jog dėl pavėlintos egzaminų sesijos gali kilti problemų stojant į aukštąsias mokyklas užsienio šalyse, nes kai kurios iš jų dokumentus priima trumpiau nei pas mus bus pasibaigusi papildoma egzaminų sesija. Tačiau, stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas, anot pašnekovės, tokių problemų kilti neturėtų.

„Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos antrąją valstybiniu fizikos egzaminu, o papildoma prasidės liepos 5-ąją ir baigsis liepos 20 dieną.

Kaip praneša ŠMSM, priėmimą į aukštąsias mokyklas sudaro du etapai: pagrindinis ir papildomas. Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti iki rugpjūčio 5 dienos.

Šio etapo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 9 dieną. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti iki rugpjūčio 12 dienos.

Nuo rugpjūčio 13 iki rugpjūčio 16 dienos stojantieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomame priėmime.

Kvietimų studijuoti stojantieji sulauks rugpjūčio 20 dieną“, – detaliai paaiškino pašnekovė.

Ji taip pat pridėjo, jog norintys mokytis profesinėse mokyklose pagrindinio priėmimo vasaros etapo prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 11 dienos.

Šio etapo rezultatus moksleiviai sužinos rugpjūčio 13 d., o rugpjūčio 13–rugpjūčio 18 d. galės sudaryti profesinio mokymo sutartis.

Į likusias laisvas vietas rugpjūčio 19–25 d. vyks papildomas priėmimas. Jo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 27 dieną. Sutarčių sudarymas profesinio mokymo įstaigose vyks rugpjūčio 30 d. – rugsėjo 1 d.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video