A.Guoga: su #SWITCH! užprogramavome sėkmę Lietuvai
Jau antrąjį kartą rugsėjo 8–9 d. Vilniuje vykęs didžiausias Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginys – #SWITCH! buvo kupinas įspūdžių ir įkvepiančių patirčių. Dvi dienas trūkusiame renginyje susirinko net 10 000 dalyvių, iš jų beveik trys šimtai iš Kėdainių. Sėkmės istorijos sklido iš ryškiausių vizionierių lūpų, patirtimi dalijosi skaitmeninių verslų vilkai, pirmą kartą Europoje pristatyti padavėjai-dronai! Maža to, 712-ai moksleivių dalyvaujant didžiausioje programavimo pamokoje – užfiksuotas pasaulio Gineso rekordas.
Skatino nenustoti tobulėti
Europos Parlamento narys, #SWITCH! sumanytojas ir rengėjas Antanas Guoga į renginį susirinkusius Lietuvos jaunuolius ragino užprogramuoti sėkmę savo ateitį siejant su skaitmeniniu pasauliu, o jaunimo dalies pranešėjai dalijosi įkvepiančiomis, didelių užmojų ir padrąsinimo kupinomis sėkmės istorijomis.
Garsieji Radistai pasakojo, kaip radijas aukštyn kojomis apvertė jų gyvenimus ir padėjo pasiekti tai, apie ką iš pradžių buvo net baugu pasvajoti. Misijos „Lietuva Mėnulyje 2018“ vadovas Arnas Petravičius pasidalijo neįtikėtinais savo komandos užmojais užauginti pirmąjį augalą Mėnulyje. Bendrovės „Facebook“ atstovė Anna-Maria Treneva patarė, kaip teisingai komunikuoti socialiniuose tinkluose.
Lietuvoje – naujas pasaulio rekordas!
Renginio metu įvyko didžiausia programavimo pamoka pasaulyje ir buvo pasiektas Gineso pasaulio rekordas. Rekordą pasiekė net 712 mokinių (7-13 metų amžiaus) iš visos Lietuvos. Programavimo pamoką sukūrė ir vedė VU Matematikos ir informatikos instituto profesorė Valentina Dagienė, jos doktorantų komanda. Rekordas buvo skirtas paminėti Lietuvos 100-metį, pamokos metu mokiniai gavo simbolinę užduotį – suprogramuoti Gediminaičių stulpus ir nuspalvinti juos Lietuvos vėliavos spalvomis.
Su Gineso pasaulio rekordu #SWITCH! renginyje prasidėjo projektas „Užprogramuota sėkmė“. Lietuvos šimtmečio paminėjimui skirto projekto tikslas – iki 2018-ųjų metų pabaigos su programavimu supažindinti 10.000 moksleivių visoje šalyje.
„Siekiame, kad Lietuvos švietimo sistema remtųsi pažangiausiais pavyzdžiais pasaulyje, programavimo pamokas moksleiviams įvestų nuo pat pirmųjų klasių, mokyklos atnaujintų informacinių technologijų pamokų programas, skirtų daugiau dėmesio mokytojų ugdymui ir naujausių metodų taikymui pamokose. Jaunosios kartos ugdymas šiandien ir artima pažintis su technologijomis padės Lietuvai ateityje įgyti pažangios ir konkurencingos valstybės statusą“, – sakė A. Guoga, Europos parlamento narys. Jis priminė, kad Skaičiuojama, kad iki 2020 m. vien Lietuvoje trūks 20 tūkstančių modernių technologijų specialistų, nepaisant to, kad tai bene geriausiai apmokamos darbo vietos.
Dalyviams – renginys nemokamas
Kad tokio masto renginys būtų įgyvendintas, neprašant mokesčio iš jo dalyvių, įmanoma tik partnerių ir rėmėjų pagalba. Prie renginio organizavimo prisidėjo pagrindiniai patneriai: „Swedbank“, „Google“, kiti rėmėjai: „Atea“, ESET, „King“, „Nestle“, „Nasdaq“, „Akvilė“, TELE2, „Coffee Inn”, ACC Distribution, SKYNET ir daugelis kitų įmonių bei organizacijų. Moksleivius padėjo atvežti bendrovė „Kautra“. Dėkojame visiems!
Technologijų zona
Interaktyvi technologijų zona „Cool&Crazy“ kvietė renginio dalyvius prisiliesti prie naujausių technologijų. Susirinkusieji išbandė virtualios realybės akinių dronų, 3D spausdintuvų, robotų ir daugybės kitų technologinių inovacijų teikiamas galimybes. Specialiai renginiui sukurtame virtualiame investiciniame žaidime „Nasdaq Baltic Stocket“ jaunuoliai turėjo progą greitai ir paprastai, o, svarbiausia, be rizikos susipažinti su investavimu. Virtualios realybės kalneliais sostinėje keliavo ir į renginį su „Uber“ važiavę dalyviai, kuriems pavyko išsikviesti „Uber“ vairuotoją su akcijos mašina.