Mokytojų padėjėjams – 100 tūkst. eurų

 Mokytojų padėjėjams – 100 tūkst. eurų

Mokytojų padėjėjais gali būti ir tėvai

Daugiau kaip 100 tūkst. eurų. Tiek Kėdainių rajono savivaldybei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė naujų mokytojų padėjėjų pareigybių įvedimui. Mokytojų padėjėjų jau yra ir dabar, o šie pinigai – komandos pastiprinimui.

Mokytojų padėjėjai reikalingi, kai dirbama su specialiųjų ugdymo poreikių turinčiais vaikais, o jais tapti gali ir vaikų tėvai.

Julius Lukoševičius: „Pagal gautą sumą pinigų įsteigti galime 10 etatų 13-oje įstaigų.“/Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Laikinai

Kaip informavo Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, šiuo metu visose savivaldybės ugdymo įstaigose jau yra 21 mokytojų padėjėjų etatas.

Ministerija skyrė pinigų papildomiems etatams, tačiau Švietimo ir kultūros komitete pagrįstai kilo įtarimas dėl tokio ministerijos dosnumo.

Nebūtų pirmas kartas, kai ministerija prašo įvesti naujas pareigybes, finansavimą suteikdama keliems mėnesiams, o vėliau reikalaudama darbo vietas išlaikyti pačių savivaldybių biudžeto sąskaita.

„Dažnai ministerija „išdurdavo“ savivaldybes, nes pareigybes įvesdavo nuo rugsėjo 1-osios, o nuo sausio 1-osios jau reikalaudavo tas pareigybes išlaikyti patiems.

Dabar skiriamo 101 tūkstančio eurų jau esamiems mokytojo padėjėjo etatams skirti negalime, reikia būtinai steigti naujus.

Pagal gautą sumą pinigų įsteigti galime 10 etatų 13-oje įstaigų.

Darbo sutartys būtų laikinosios, iki gruodžio 31 dienos, tačiau yra tokių svarstymų, kad po tos datos lėšos, skirtos šiems etatams išlaikyti, bus įskaičiuotos į įstaigų mokymo lėšas. Bet tokie variantai tik po sausio pirmos dienos bus ieškomi“, – informavo J. Lukoševičius.

Dirba ir tėvai, ir specialistai

Reikalavimai mokytojo padėjėjui nėra itin aukšti, tad iš esmės kone bet kuris iš tėvų galėtų užimti šias pareigas ir padėti savo ir (ar) kitiems specialiųjų ugdymo poreikių turintiems vaikams.

Išsilavinimas turi būti ne žemesnis kaip vidurinis, mokytojo padėjėju norintis tapti asmuo turi gebėti bendrauti su mokiniais, turėti žinių apie sutrikimų specifiką.

Mokytojo padėjėjas moksleiviui turėtų padėti įsisavinti mokomąją medžiagą, atlikti mokytojo skirtas užduotis, apsitarnauti, susitvarkyti, orientuotis aplinkoje, judėti, maitintis, naudotis ugdymui skirta kompensacine technika ir mokymo bei kompensacinėmis priemonėmis.

J. Lukoševičius sakė, kad paprastai šį darbą ir dirba tėvai, bet būna, kad pati įstaiga ieškosi darbuotojo.

[quote author=“J. Lukoševičius“]Dažnai ministerija „išdurdavo“ savivaldybes, nes pareigybes įvesdavo nuo rugsėjo 1-osios, o nuo sausio 1-osios jau reikalaudavo tas pareigybes išlaikyti patiems.[/quote]

Poreikis tenkinamas

Šiuo metu savivaldybės ugdymo įstaigas lanko 817 specialiųjų ugdymo poreikių turinčių vaikų. 134 vaikai yra ikimokyklinukai.

„Mokytojo padėjėjai skiriami tik didelių ir labai didelių poreikių turintiems vaikams.

Reikia suprasti, kad iš tų daugiau kaip aštuonių šimtų vaikų, dalis yra kitokio pobūdžio poreikius turinčių vaikų, tad ir mokytojo padėjėjas jiems nėra skiriamas.

Su papildomais etatais krašto ugdymo įstaigose iš viso dirbs 31 mokytojo padėjėjas, šiandien poreikis yra visiškai patenkinamas.

Šių etatų skaičiaus didinimas susijęs su naujosios Vyriausybės programoje rodomu dėmesiu įtraukiamajam ugdymui.

Šiemet skirta tiek etatų, tačiau ir kitais, ir dar kitais metais, manau, kad iš ministerijos bus žengiama ir daugiau žingsnių“, – svarstė J. Lukoševičius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content