Karantinas baldininkams – aukso amžius

 Karantinas baldininkams – aukso amžius

Skaičiuoja triskart išaugusius užsakymų skaičius

Kol turizmo, viešojo maitinimo ar apgyvendinimo verslas suka galvas, kaip išgyventi ir kompensuoti susidariusius nuostolius, baldininkai sukasi it voverės rate – jie užsakymų stoka skųstis kol kas tikrai negali. Tai patvirtino ir „Rinkos aikštės“ kalbinti Kėdainių rajono baldų gamintojai.

Arūnas Vaitkevičius: „Šiandien turime užsakymų trims mėnesiams į priekį iš gyventojų ir esame sudarę sutar- čių metams į priekį eksportui į Skandinavijos įmones.“/Asmeninio archyvo nuotr.Skuba, nes bijo, kad brangs

„Na, bent jau mes tikrai skųstis negalim, užsakymų labai daug. Per tiek laiko, kiek dirbame, tokio antplūdžio dar nėra nebuvę“, – tikino įmonės „Gusto baldai“ direktorius Paulius Gustas.

Paklaustas, kas, jo nuomone, lėmė tokį žmonių norą atsinaujinti baldus, pašnekovas teigė tikslaus atsakymo nežinantis, tačiau pasvarstymų turintis.

„Tikslios priežasties įvardyti negaliu: gal žmonės, daugiau būdami namuose ir turėdami laisvo laiko, prisigalvoja pasigražinti, gal kai kurie mažiau išleido kelionėms, liko daugiau pinigų, tai juos paskyrė baldams, – bet čia tik spėlionės, tikslaus atsakymo aš nežinau, – kalbėjo P. Gustas. – Bet buvo ir tokių, kurie tikėjo, kad viskas po Naujųjų metų brangs, todėl stengėsi užsisakyti ir pasibaigti viską šiais metais.“

Pasidomėjus, kokius baldus dažniausiai užsako gyventojai, įmonės vadovas sakė:

„Daugiausia pas mus užsakomi virtuvės baldai. Gal tai – svarbiausias baldas, įsikuriant naujuose namuose, bet gana dažnai gaminame ir spintas, vonios baldus bei biuro baldus įmonėms.“

Gerai sekasi ne visiems

Kokių nors ypatingų tendencijų ar išskirtinumų P. Gustas teigė pandemijos ir karantino laikotarpiu neįžvelgiantis – padidėjo tik užsakymų kiekis.

„Konkrečių pastebėjimų neturiu, viskas užsakoma, kaip ir anksčiau, tik triskart daugiau, – stebėjosi pašnekovas. – Atrodytų, lyg mes vieninteliai esame, bet pasidomėjus daugiau, kitose įmonėse, kurios dirba gerai ir kokybiškai, situacija irgi panaši.

Bet žinau ne vieną įmonę Kaune, kuri šiuo periodu vos galą su galu suduria ir laukia, kada pasibaigs karantinas, tikėdamiesi geresnių dienų.“

„Stebint šią situaciją (dėl užsakymų), kaip manote, kiek ilgai ji tęsis? Gal turite kokių nors savo prognozių, pastebėjimų, kas gali laukti sausį, vasarį ar gal net visus kitus metus?“ – pasiteiravau P. Gusto.

„Aš manau, kad tokie pat bus ir kiti metai, kadangi daug statybų pradėta anksčiau, visi lyg ir neblogai gyveno, dabar nori pabaigti darbus bet kokiu atveju, todėl baldų gamyba dar neužstrigs mažiausiai metus tai tikrai, – užtikrintai kalbėjo pašnekovas. – Nes dabar pas mus gamyba užpildyta jau sausio ir vasario mėnesiams, naujus klientų užsakymus dedam jau į kovą.“

Atsinaujino po dvidešimties metų

Su analogiška situacija susiduria ir baldus gaminančios įmonės „Pelėdos baldai“ direktorius Arūnas Vaitkevičius.

„Darbo tikrai padaugėjo. Šiais metais augimas buvo ir vis dar yra gana didelis. Jis prasidėjo maždaug pavasario viduryje, – pasakojo A. Vaitkevičius. – Kai prasidėjo pirmoji COVID-19 banga, eksportas du mėnesius buvo visiškai sustojęs. Tačiau mes dar turėjome labai daug užsakymų į priekį iš gyventojų.

Taigi, per tuos du mėnesius atlikome didžiąją darbų dalį, visų net nespėjome, o paskui prasidėjo užsakymų gausa tiek iš žmonių, tiek ir eksportui…

Eksportui po tų dviejų mėnesių užsakymų padaugėjo netgi dvigubai. Tai – baldai į naujai statomus namus Skandinavijoje.“

Paklaustas, kodėl, jo nuomone, žmonės ėmė taip masiškai užsakinėti naujus baldus, baldų gamintojas pateikė savo asmeninį pavyzdį.

Paulius Gustas: „Daugiausia pas mus užsakomi virtuvės baldai. Gal tai – svarbiausias baldas, įsikuriant naujuose namuose, bet gana dažnai gaminame ir spintas, vonios baldus bei biuro baldus įmonėms.“/Asmeninio archyvo nuotr.„Konkrečiai žmonių neklausinėju, dėl ko jie taip gausiai užsakinėja baldus, bet, mano nuomone, žmonės nebeišleidžia tiek pinigų kelionėms ir kavinėms, todėl gali sau leisti atsinaujinti baldus.

Netgi aš pats pasidariau sau baldus po dvidešimties metų, – juokėsi įmonės vadovas. – Niekur nekeliaujame, liko truputį pinigų, daugiau atsirado laiko, praleidžiamo namuose, norisi, kad viskas būtų gražu ir nauja. Todėl, manau, kad ir kiti panašiai gyvena, investavo atlikusius pinigus į būstą.“

Dirba be išeiginių

Anot A. Vaitkevičiaus, baldai, kuriuos užsako žmonės, kaip ir visada, nėra išskirtiniai. Paklausiausi tie patys – virtuvės, spintos, vaikų kambario.

„Šiandien turime užsakymų trims mėnesiams į priekį iš gyventojų ir esame sudarę sutarčių metams į priekį eksportui į Skandinavijos įmones.

Aišku, tai nieko naujo, nes kasmet pasirašome sutartis metams į priekį ir tai yra nuolatiniai mūsų užsakovai, – kalbėjo pašnekovas. – Norintys užsisakyti baldus, jų turės laukti tris mėnesius, t. y. iki pavasario.

Bet dažniausiai gyventojai baldus užsakinėja remonto pradžioje, tai panašiai tiek ir trunka apdailos darbai, t. y. kol galima būna jau montuoti baldus.“

Darbų gausoje paskendęs baldų gamintojos „Diara“ savininkas ir vadovas Giedrius Kalčinskas, kaip ir prieš tai kalbėję pašnekovai, viena vertus, džiaugiasi, kita vertus, pripažįsta, jog nelengva užgriuvus tokiai lavinai darbų:

„Šiuo metu pas mus įtemptas metas – darbų daug, o darbuotojų kol kas trūksta, nes prie visko prisidėjo dar ir virusas, įsisukęs į mūsų gretas.

Dabar esame susiplanavę darbų iki gegužės mėnesio. Dirbame be išeiginių.

Kiek žinau, daugelis kėdainiečių baldų gamintojų šiuo metu gyvena panašiai – turi darbų. Tačiau taip pat esu girdėjęs, kad yra ir tokių įmonių, kurios jų neturi.

Aišku, tai priklauso nuo jų pačių, jų darbo kokybės ir panašių rodiklių.“

Stebina statistika

G. Kalčinskas prisiminė, jog po pirmojo karantino, kaip ir minėjo A. Vaitkevičius, dvi savaites užsakymai buvo kiek aprimę.

„Galbūt buvo žmonių baimė, nežinia. Tiek iš architektų pusės buvo ramybė, pauzė, tiek ir iš klientų. Galėjai dirbti ramiai, niekieno netrukdomas.
Giedrius Kalčinskas su žmona Daiva dažnai lankydavosi užsienio baldų parodose, o prasidėjus karantinui, keliauti nebetenka, tačiau užsakymų jų įmonei netrūksta./Asmeninio archyvo nuotr.kiekiai“, – prisiminė nesenus įvykius pašnekovas.

Paskui po truputį viskas vėl įsivažiavo. O jau kai „atleido“ karantiną, tada pasipylė beprotiški užsakymų.

Jis taip pat stebisi viešai skelbiama informacija.

„Esu skaitęs, jog baldų įmonės atleido apie 19 proc. darbuotojų. Bet, pavyzdžiui, mes ieškome žmonių ir aš niekur nerandu tų, kuriuos atleido, – juokėsi įmonės vadovas. – Kiek aš žinau, kaip tik daugelis jaučia darbuotojų trūkumą šiuo metu.“

Vis tik pasidomėjus, ar nebaugu, jog gali kažkada ateiti ir aukso amžiaus pabaiga, A. Vaitkevičius sutiko: „Visą laiką pagalvoji, kad gali užsakymų mažėti.

Dar vis prisimename tuos laikus, kai 2008–2009 metais jų sumažėjo.

Bet kol kas to nesijaučia. Nors ir situacija gal anuomet buvo kitokia, nes tada daugiausia viskas buvo daroma iš paskolų, o dabar, paklausius ekonomistų, bankininkų, susidaro įspūdis, jog žmonės pinigų turi, nes indėlių daugėja.

Tai aš manau, kad kitais metais viskas bus gerai.“

[#gallery=2512#]

Virtuvės baldų gamyba

Virtuvės baldai

1 Komentaras

  • mes per karantiną patys labai geri baldininkai buvom, kai pagalvoji.. kiek visko pasidarėm, ir baldų, ir kliek pritaisyta visko, klijai iš nevotex.lt yra tobuliausias įrankis namams.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content