Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“ – konkurso nugalėtojas
Vilniuje, Verkių rūmuose, vyko Nacionaliniai programos „eTwinning“ apdovanojimai. Renginys skirtas apdovanoti tiek pedagogus, tiek mokyklas, aktyviausiai įgyvendinančius Europos Komisijos (EK) inicijuotos programos „eTwinning“ projektus, kurie pasiekė tam tikrą kokybės standartą mūsų šalyje.
Už kokybiškai įgyvendintą projektą „Colors of autumn. Rudens spalvos“ Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ mokytojai Rasai Juknevičienei skirtas Nacionalinis kokybės ženklelis. Taip pat šis projektas 3–11 metų amžiaus mokinių kategorijoje laimėjo konkurse „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2020“.
Laimėti nesitikėjo
Kaip „Rinkos aikštei“ sakė pati R. Juknevičienė, ji šio apdovanojimo nesitikėjo ir liko maloniai nustebinta tokio aukšto įvertinimo.
„Kasmet iš visos Lietuvos būdavo nominuota 10 mokyklų, nors projektų vykdoma daugiau nei tūkstantis. Šimto geriausių projektų mokytojų kviečiami į šventę. Džiaugiuosi, kad aš kasmet patenku tarp jų, o šiais metais dar pavyko iškovoti tokį laimėjimą! Tačiau tai turbūt supranta tik mūsų profesijos atstovai“, – džiaugsmo negalėdama paslėpti kalbėjo R. Juknevičienė.
Ji atskleidė, kad tai jau ne pirmas toks jos laimėjimas.
„Net nesitikėjau gauti apdovanojimo, nes jau prieš dvejus metus, 2018-aisiais, buvau jį laimėjusi, tik tuomet dar dirbau „Ryto“ progimnazijoje. Esu laiminga, kad vaikų ir mano darbas yra įvertintas!“ – džiūgavo pedagogė.
Paklausta, kokį gavo prizą, R. Juknevičienė netikėtai nustebino.
„Paprastai dovanojamos kelionės tiek vaikams, tiek pedagogams, tačiau dėl dabartinės koronaviruso situacijos, šiais metais tikriausiai niekur nevažiuosime. Pelnyti tokį aukštą įvertinimą yra šaunu, net jeigu niekur ir nevyksime“, – prisipažino pašnekovė.
Gerina įgūdžius ir skatina tobulėti
Su spalvotu rudeniu Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ penkerių metų amžiaus vaikai ir mokytoja Rasa Juknevičienė leidosi į atradimų kelionę.
Stebėjo rudens požymius, domėjosi vykstančias reiškiniais, spalvomis, piešė, eksperimentavo, žaidė, mokėsi fotografavimo meno, gamino, dalyvavo projekto partnerių inicijuotoje įspūdingiausios daržovės ir vaisiaus parodoje „Esu išskirtinė“, Kėdainių švietimo pagalbos tarnyboje organizavo darželio ugdytinės Milinos Adomavičiūtės fotografijų parodą „Rudenėlio suktuke“.
„Dalyvavimas ir pasiekimai „eTwinning“ projektinėje veikloje skatina ir motyvuoja vaikus kūrybinei veiklai, sudaro jiems galimybę bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais visoje Europoje, gerina jų lietuvių kalbos bei informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) įgūdžius, pratina dirbti grupėje kartu su kitais, o mokytojams – suteikia galimybę tobulinti profesines kompetencijas bei dirbti su vaikais šiuolaikiškai“, – įsitikinusi R. Juknevičienė.
„eTwinning“ nacionaliniuose bei tarptautiniuose projektuose lopšelis-darželis „Pasaka“ dalyvauja nuo 2011 metų.
[quote author=“R. Juknevičienė“]Net nesitikėjau gauti apdovanojimo, nes jau prieš dvejus metus, 2018-aisiais, buvau jį laimėjusi, tik tuomet dar dirbau „Ryto“ progimnazijoje. Esu laiminga, kad vaikų ir mano darbas yra įvertintas![/quote]
16 laimėtojų
Paprašyta plačiau papasakoti, koks tai yra konkursas ir kaip jame galima dalyvauti, R. Juknevičienė sakė: „eTwinning“ programa – galimybė visiems Europos mokytojams ir mokiniams kurti bendrus projektus, tobulėti ir bendradarbiauti virtualioje erdvėje. Jame mokytojai vykdydavo tarptautinius projektus. Prieš kurį laiką buvo pasiūlyta vykdyti ir nacionalinius projektus.
Pavyzdžiui, Lietuvoje viena mokytoja su savo klase gali vykdyti projektus su bet kokia kita klase iš kito Lietuvos miesto. Būna, kad projekte dalyvauja ir daugiau mokytojų, – aiškino pedagogė. – Kiekvienais metais vyksta apdovanojimai.
Geriausiai įvertintiems projektams įteikiami Nacionaliniai kokybės ženkleliai (NKŽ), kuriuos skiria Švietimo mainų paramų fondas. Tai yra svarbu, nes įvertinimas yra skiriamas valstybiniu mastu ir fondas kasmet rugpjūčio pabaigoje kviečia į renginį, kuriame apdovanojami geriausieji. Tačiau šiais metais dėl COVID-19 renginys buvo atidėtas ir įvyko rugsėjo 30 dieną.“
Pagal konkurso „Geriausias Lietuvos „eTwinning“ projektas 2020“ nuostatus, jame turėjo būti vertinami „eTwinning“ projektų vykdytojai, kurie yra gavę NKŽ (paraiškas NKŽ pateikę nuo 2019 m. liepos 16 iki 2020 m. liepos 15 d.) ir surinko daugiausiai balų vertinant pagal tam tikrus kokybinius kriterijus.
Pavyzdžiui, šiais metais iš NKŽ gavusių 262 paraiškų konkurse „Geriausias Lietuvos „eTwinning“ projektas 2020“ galėjo dalyvauti 232, likusių 30 paraiškų autoriai buvo 2019 metų nacionalinio konkurso „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2019“ laimėtojai.
Iš viso šiais metais paskelbta 16 nacionalinio konkurso laimėtojų mokytojų.
Pagal konkurso nuostatus paraiškos buvo vertinamos keturiose dalyvių amžiaus kategorijose: 3–6 metų, 7–11 metų, 12–15 metų ir 16–20 metų mokiniai, taip pat šiose papildomose teminėse kategorijose: Klimato kaita ir aplinkosaugos problemos („eTwinning“ metų tema); Metų debiutas (pirmasis mokytojo „eTwinning“ projektas); „eTwinning“ ir „Erasmus+“ sinergija („Erasmus+“ projekto įgyvendinimas pasitelkus „eTwinning“); „eTwinning“ ambasadorių projektai.