Skip to content

Kėdainių rajone degė miško paklotė

 Kėdainių rajone degė miško paklotė

Kėdainių rajone fiksuojami ne tik atvirų teritorijų žolės ir krūmynų gaisrai, bet ir labai pavojingi ir žalingi gamtai miškų gaisrai. Šeštadienį Kėdainių rajone kilo nemenkas gaisras, išdegė 5 arai miško paklotės. Miškininkai ir ugniagesiai ragina gyventojus nedeginti nei žolės ar krūmynų, nei miško.

Degė paklotė

Šeštadienį ugniagesiai skubėjo gesinti degančios miško paklotės. Penktą valandą popiet Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Josvainių seniūnijos Kampų II kaime dega miškas. Į įvykio vietą išskubėjo Josvainių ir Kėdainių ugniagesiai.

Jie per valandą sutramdė liepsnas. Užgesinus gaisrą konstatuota, kad išdegė apie 5 arus miško paklotės. Dėl ko kilo gaisras – aiškinamasi.

Ragina nedeginti

VĮ Valstybinių miškų urėdijos  miškininkai ragina gyventojus nedeginti žolės, krūmynų, gamtinių atliekų. Tai kelia didžiulį pavojų aplinkai – augalams, gyvūnams, patiems žmonėms ir jų turtui. 

Ugnis nuo degančių pievų netrunka įsiplieksti ir miškuose. Pasak miškininkų, viename degančio miško hektare žūva 6–7 mln. dirvožemyje gyvenančių mikroorganizmų. Žmogaus rankų pakurta ugnis sunaikina daugybę augalų, vabzdžių, smulkiųjų gyvūnų, perinčių paukščių.

Esant karštiems orams kyla pavojus kilti gaisrams miškuose. Dažniausiai gaisrus miškuose sukelia neatsargūs poilsiautojai. Miške gausu sausos žolės, spyglių, dervingų medžių šakelių, sausų samanų, kurios užsiliepsnoja ir dega labai greitai.

[quote author=”Aut. past.”]Valstybinių miškų urėdija ragina visus gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi atvirose teritorijose ir miškuose, nedeginti pernykštės žolės. Pastebėjus degančią žolę ar miške kilusį gaisrą gyventojų prašoma apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. [/quote]

Pavojus – laužai 

Ypač didelį pavojų miškams kelia laužai. Esant sausam orui, kūrenti miške laužus draudžiama.

Taip pat miškų gaisrus gali sukelti kibirkštys iš automobilių, traktorių, miškavežių ir kitų transporto priemonių variklių arba netvarkingų išmetamųjų vamzdžių.

Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. 

Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir mėginkite užkirsti kelią jos plitimui. Jeigu liepsna įsisiautėjo ir matote, kad jos neįveiksite, geriausia pasišalinti į tą pusę, iš kur pučia vėjas.

Gresia baudos 

Už priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimus piliečiai gali būti baudžiami įspėjimu arba bauda nuo 28 iki 57 eurų, pareigūnai – nuo 86 iki 173 eurų. Miško naikinimas arba žalojimas jį padegant arba nerūpestingai elgiantis su ugnimi užtraukia piliečiams baudą nuo 579 iki 1 158 eurų, pareigūnams – nuo 1 158 iki 2 316 eurų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video