Treniravosi gelbėti gyvybes

Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba surengė pratybas, kuriose ugniagesiai gelbėtojai kartu su greitosios medicinos pagalbos medikais treniravosi gelbėti žmonių gyvybes. Specialiųjų tarnybų atstovai sako, kad tokios pratybos yra labai naudingos, mat pratybų metu viskas vykdoma taip, kaip būtų realioje situacijoje.
Patyrė avariją
Pagal pratybų scenarijų mieste įvyko eismo įvykis, kurio metu lengvasis automobilis nulėkė į pakelės griovį. Įvykio metu buvo prispaustos vairuotojo kovos. Automobiliu specialioje kėdutėje taip pat vyko ir vaikas. Į įvykio vietą atskubėjo gelbėtojai ir medikai. Gelbėtojai kartu su medikais ėmėsi skubių gelbėjimo veiksmų. Ugniagesiams teko pavargti, kol jie supjaustė automobilį, kad būtų galima nukentėjusiuosius išlaisvinti.
[quote author=”Aut. past.”]Ugniagesiai ir medikai darbavosi labai kruopščiai ir atsakingai. Nukentėjęs vairuotojas buvo išlaisvintas iš suknežinto automobilio ir įkeltas į medikų automobilį. Vaikas taip pat atsargiai buvo perduotas medikams.[/quote]
Veikė kaip laikrodis
Ugniagesiai ir medikai darbavosi labai kruopščiai ir atsakingai. Nukentėjęs vairuotojas buvo išlaisvintas iš suknežinto automobilio ir įkeltas į medikų automobilį. Vaikas taip pat atsargiai buvo perduotas medikams. Pratybų metu buvo dar kartą akcentuota, kaip svarbu tinkamai imobilizuoti nukentėjusiųjų galvas, kaip atsargiai juos ištraukti iš avariją patyrusių transporto priemonių ir paguldyti ant specialios lentos.
Labai naudingos
Pratybose dalyvavęs ir jas vertinęs Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas pabrėžė, kad tokios pratybos yra labai reikalingos.
„Pratybų vykdome nemažai. Šį kartą dirbame kartu su medikais, deriname veiksmus. Viskas vyksta taip, kaip ir tikroje nelaimėje. Kiekvienos pratybos yra naudingos, nes pakartojamos žinios, prisimenami įgūdžiai“, – apibendrino A. Eidimtas.