Neatsakingas atliekų deginimas ant kojų sukėlė specialiąsias tarnybas

Prasidėjus kalendorinei vasarai neretas žmogus sugalvoja sudeginti kieme susikaupusias gamtines atliekas. Jis sukuria laužą, o praeiviai iškviečia ugniagesius. Šie privalo vykti ir aiškintis, kas dega žmonių kieme. Kad tokių nesusipratimų būtų išvengta, ugniagesiai primena, kad gamtines atliekas deginti mieste yra draudžiama. Mieste išvis draudžiama kūrenti laužus, o kaimuose ir soduose laužų degintojams būtina laikytis tam tikrų reikalavimų.
Kūreno šalia pastatų
Štai penktadienį Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Keleriškių kaimą, mat keliu Kėdainiai–Josvainiai važiuojantys žmonės išvydo didžiulius dūmus ir įtarė nelaimę. Paskambinę bendruoju pagalbos telefonu žmonės pasakojo, kad laukuose tvyro dūmai, pranešė, kad gali būti, jog dega pastatas. Į tokį pranešimą ugniagesiai reagavo žaibiškai ir jau po kelių minučių buvo vieno Keleriškių kaimo gyventojo kieme. Atvykus paaiškėjo, kad senjoras, nesilaikydamas saugaus atstumo nuo pastatų, degino atliekas. Vyrui ugniagesiai liepė kaip mat laužą užgesinti ir daugiau taip neatsakingai nesielgti.
Būtina laikytis
Ugniagesiai primena, kad būtina laikytis nustatytų taisyklių ir įstatymų, kitaip laužų degintojams gresia ne tik įspėjimai, bet ir solidžios baudos.
„Laužus kūrenti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir statinių, be priežiūros laužų nepalikti, baigus degti laužavietei ją visiškai užgesinti – užpilti vandeniu ar žemėmis. Nepilti laužavietės likučių ar šašlykinėje panaudotų anglių į buitinių šiukšlių konteinerius. Draudžiama išsemtus pelenus iš šildymo įrenginių laikyti plastikinėse tarose. Poilsiaujant prie vandens telkinių, miškuose, ar atvirose teritorijose, kur yra sausos žolės plotai, nekurti laužaviečių nemėtyti neužgesintų nuorūkų“, – paaiškino Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Raimondas Naruševičius.
Rimtas nusikaltimas
Ugniagesiai primena, kad žolės deginimas laikomas piktybiniu nusikaltimu, už tai gresia bauda. Neretai gali tekti ne tik sumokėti baudą, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą.
Administracinių nusižengimų kodekse dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda.