Vertino medžioklinių šunų gebėjimus

Kėdainių rajono miškuose praėjusį savaitgalį rinkosi medžiotojai iš visos Lietuvos. Už Šėtos esančiuose miškuose vyko pirmasis Kėdainiuose tokio pobūdžio renginys – medžioklinių šunų bandymai. Garbinga teisėjų komisija vertino, kaip šunys yra pasirengę medžioklei. Šį renginį organizavo kėdainietis, Nacionalinės kategorijos teisėjas Valdas Dirsė.
Medžiotojo svajonė
„Medžiotojų svajonė – ne tik tapti medžiotoju, bet ir prisidėti prie bendros medžiotojų veiklos. Medžiotojų veikla yra plati sąvoka: būti geram medžiotojui, taikliam šauliui, laikyti medžioklinį šunį, kuris talkins medžioklėje, surasti sužeistą žvėrį. Iš tų visų išvardintų sąvokų tikriausiai yra sunkiausia pasirinkti medžioklinį šunį. Tai užimantys daug laiko mokymai apie priežiūrą ir veislės pasirinkimą pagal šiuolaikišką medžioklę“, – kalbėjo Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.
Šuns savybės
Sekmadienį į Kėdainių rajoną atvyko Nacionalinės ir tarptautinės kategorijos teisėjai: Vytautas Tamošiūnas, Valdas Lakneris, Vytautas Kucevičius. Šie teisėjai atvyko įvertinti medžioklinių šunų, kurie buvo paruošti įvertinimui už paklusnumą ir gebėjimą surasti imituotą sužeistą žvėrį.
„Šiam pėdsakų sekimo bandymui atlikti pagal taisykles reikia įdėti daug pastangų ir darbo.
Vienam šuniui bandymui atlikti turi būti iki 700 metrų sužymėtas takas su trimis guoliais, pavaizduojantis sužeisto žvėries gulėjimo vietą. Takas turi būti nulašintas žvėries krauju, naudojant ne daugiau kaip 250 gramų žvėries kraujo. Šuo pagal kraują turi atsekti imituotą žvėrį – šerno kailį“, – paaiškino L. Stanevičius.
Vertino paklusnumą
Buvo vertinama ir dar viena medžioklinio šuns savybė – paklusnumas. Tai viena svarbiausių savybių, kuria turi pasižymėti medžioklinis šuo.
„Paklusnumo vertinimas yra tikras išbandymas šuniui. Šuns šeimininkas atveda į mišką šunį ir palieka 4 minutėms. Per tą laiką būna iššauti du šūviai. Šuo turi išbūti šį laiką, kol šeimininkas duos signalą, ar ateis pas šunį. Stebėdami šiuos lauko bandymus, supratome, ką reiškia šuns mokymas, koks turi būti medžiotojų pasiaukojimas šiems tikslams pasiekti“, – dėstė medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas.
Įvairūs šunys
Kėdainių rajone vykusiuose mokymuose dalyvavo penki įvairių veislių medžiokliniai šunys iš visos Lietuvos. Ne visi šunys buvo vienodai pasikaustę: vieniems sekėsi geriau ieškoti pėdsakų, kitiems įveikti kantrybės ir paklusnumo bandymus. Teisėjai pažymėjo, kad svarbiausia yra dalyvauti ir bandyti, o šunys yra tokie gyvūnai, kurie visko gali išmokti.
Tinkamai paruošti šunį medžioklei yra sunkus ir varginantis darbas, bet tiek medžiotojai, tiek šunų dresuotojai tai daro nuo seno ir jiems puikiai pavyksta.
[#gallery=1923#]