Skip to content

Tūkstantmečio ąžuolyne pakabino inkilus

 Tūkstantmečio ąžuolyne pakabino inkilus

Saulėtą praėjusio trečiadienio rytą gausus būrys žmonių patraukė į Pašiliuose esantį įspūdingąjį gamtos paminklą – „Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolyną. Mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, seniūnijos ir kultūros darbuotojai, miškininkai keliavo paminėti pasaulinę Žemės dieną ir astronominį pavasarį.

Pamoka vaikams

„Šiandien čia susirinko mokiniai iš Labūnavos pagrindinės mokyklos „Dobiliuko“ ir „Ąžuoliuko“ skyrių. Juos atlydėjo mokytojai ir tėveliai. Mokiniai, padedami Pelėdnagių seniūnijos darbuotojų, kabins inkilus ąžuolyne įvairių rūšių paukšteliams. Prieš tai jie išgirs miškininkės pasakojimą apie paukščius, apie gamtą, medžius. Manome, kad toks renginys yra labai reikalingas ir naudingas mūsų jaunajai kartai“, – paaiškino viena renginio organizatorių Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyriaus vadovė Loreta Šaduikė.

Prisidėjo visi

Prieš atvykstant į Pašilius, vaikučiams reikėjo pasigaminti inkilus. Jiems padėjo tėveliai ir pedagogai, tačiau vyriausias inkilų gaminimo meistras buvo Pelėdnagių seniūnijos vyriausiasis specialistas Robertas Karnilavičius. Vyriškis domėjosi ir rūpinosi tuo, kad inkilai būtų ne bet kokie, o pritaikyti įvairių rūšių paukšteliams.

R. Karnilavičius sakė, kad inkilai turi būti tokie, kad juose paukščiai norėtų ir galėtų apsigyventi. Tai buvo jo pagrindinė užduotis, kuri puikiai pavyko. Tai įvertino ir akcijoje dalyvavusi Labūnavos girininkijos girininko pavaduotoja Vera Paulauskienė.

Įdomi informacija

„Šiandien pakabinsime septynis paprastus inkilus, kurie yra skirti gyventi mažiems paukšteliams, tokiems kaip zylutės, varnėnai. Taip pat pakabinsime ir tris didelius inkilus, kurie yra skirti gyventi pelėdoms.

Paprastus inkilus kabinsime atviresnėse teritorijose, o skirtus pelėdoms nešime giliau į miško glūdumą, nes pelėdos mėgsta ramybę, nemėgsta atvirų vietų. Vaikams visa tai papasakoju, kad jie žinotų. Vaikams taip pat labai įdomus ir pats Tūkstantmečio ąžuolynas, tad manau, kad bus puiki ekskursija. Po jos visi susirinksime aptarti mūsų nuveiktų darbų, ant laužo kepsime dešreles, dalinsimės geromis emocijomis“, – šypsojosi Labūnavos girininkijos girininko pavaduotoja.

Daug smagiau

Kad tokios išvykos yra labai įdomios ir naudingos, patvirtino patys mokiniai. Jie sakė, kad norėtų kuo daugiau tokių įdomių pamokų.

„Čia ir pailsime, ir kažko išmokstame. Labai įdomu pabūti gamtoje, geriau negu mokytis mokyklos suole. Vis kažkoks pakeitimas. Mums tikrai labai patinka. Labai laukėme šito renginuko. Labai džiaugiamės, kad ir oras geras pasitaikė“,  – dėstė mokinys Martynas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video