Vaikai mokėsi pažinti ir valdyti emocijas
Kėdainių lopšelis-darželis ,,Aviliukas“ jau antrus metus įgyvendina projektą „Pažink ir valdyk savo emocijas“, kuris finansuojamas Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Iš projekto lėšų įsigyta sensorinių priemonių emocijų išveikai, lavinamųjų žaidimų emocijų pažinimui, įvardinimui, vaiko elgesio korekcijai.
Lopšelio-darželio bendruomenė turi ilgametę patirtį įgyvendinant SEU programą ,,Kimochis“: tobulino emocinį raštingumą ne tik ,,Saulučių“ grupės ugdytiniams, bet ir jų tėveliams, rengė ,,Kimochis“ vakarus tėvams, kad susipažintų su SEU programa ,,Kimochis“, jos mokymo principais, SEU kompetencijomis ir kimochis personažais. Susitikimų metu tėveliai tobulino SEU žinias atlikdami praktines užduotis.
Projekto metu organizuotos akcijos „Draugystės takeliu“, skirta paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną, ir „Padovanok man šypseną“, skirta paminėti Pasaulinę psichikos dieną. Visa bendruomenė aktyviai įsiliejo į įstaigoje įgyvendinamą projektą „Aš ir mano emocijos“, kurio metu kiekvienas darbuotojas turėjo „Slaptą draugą“ ir jam įvairiomis formomis visą savaitę rodė dėmesį: sakė komplimentus, rašė laiškus, teikė siurprizus.
Susitikimų metu vardijo savo emocinę būseną, dalinosi asmenine patirtimi, žaidė žaidimus skirtus emocinio ugdymo tobulinimui. Organizuota ir „Ramybės diena“, kurios metu visiems buvo linkima vidinės harmonijos ir atrasti laiko sau.
Apie emocijų išveikos svarbą, gebėjimą įvardinti emocijas ir jas paleisti, bendruomenei pasakojo LMTA taikomojo teatro menų fakulteto magistrė Daiva Paplauskienė. Lektorė vedė įstaigos pedagogams ir jų tėveliams edukaciją „Išlaisvink savo emocijas“ taikant Michailo Čechovo metodą, kuris užsiėmimo metu dar kartą atkreipė dalyvių dėmesį į žmogaus psichologinę sveikatą, vidinę savijautą ir emocijų išveiką.
Nuolatinė refleksija vykdant projektą socialinio emocinio ugdymo užsiėmimų metu vaikams, bendruomenės nariams ir jų tėveliams sudarė galimybę bendrauti, bendradarbiauti, palaikyti vienas kitą, o svarbiausia nebijoti klysti, žinoti, kad bus išgirstas ir išklausytas. Ugdoma empatija skatino pagarbą ir pakantumą vienas kitam, norą padėti, atjausti.