Aušriečių bendruomenė keliavo istorinėmis Nevėžio pakrantėmis
„Aušros“ progimnazija priklauso EKO mokyklų tinklui, tad mums svarbu ekologinių idėjų puoselėjimas. Daug bendradarbiaujame su Lietuvos sporto universitetu ir esame sportuojanti bendruomenė. Siekdami gerinti fizinį aktyvumą bei telkti pradinių klasių mokinių, mokytojų ir tėvų bendruomenę, surengėme ekologinį žygį pėsčiomis.
Jau trejus metus glaudžiai bendradarbiaujame su piligriminio kelio „Camino Lituano“ įkūrėjais Lietuvoje, tad šiam žygiui pasirinkome kelio atkarpą, kuri yra mūsų rajone. Balandžio 22 d. pradinių klasių mokiniai ir tėvai, lydimi mokytojų Rūtos Kučiauskienės ir Ritos Kerzienės, išsiruošė į ekologinį žygį „Švarios Nevėžio pakrantės“.
Keliavo pėsčiomis nuo Surviliškio iki Šetenių „Camino Lituano“ keliu. Aplankę Surviliškio apžvalgos aikštelę, sekė „Camino Lituano“ nuorodas ir, perėję kabantį tiltą per Nevėžį, leidosi XIV a. keliu Ryga–Kaunas.
Žygeiviai keliaudami klausėsi paukščių balsų, stebėjo Nevėžio upės tėkmę, mokėsi atpažinti medžius ir augalus. Būdami atidūs, vaikai ant kelio pastebėjo net mažytį žalčiuką. Pakeliui apžiūrėjo vienintelį likusį Zavišinės dvaro, kurio šeimininkas buvo Jokūbas Geištoras, bibliotekos bokštą. Pasiekę Šventybrastį, apžiūrėjo Lietuvos Nepriklausomybės paminklą, pasigrožėjo šimtamečiais ąžuolais, pamatė, kur teka Brastos upeliukas.
Žygio dalyviai aplankė šalia bažnyčios esančias kapinaites ir stabtelėjo prie paminklo, skirto 1863 metų sukilėliams atminti.
Žygio metu dalyviai rinko ir rūšiavo šiukšles. Mūsų visų bendras tikslas buvo grožėtis gražia aplinka patiems ir palikti švarią aplinką kitiems.
Sustojimų metu klausėsi mokytojų Ritos ir Rūtos pasakojimų apie istorines vietas bei išmoko žygeivių dainą. Šeteniuose, Česlovo Milošo gimtinėje, visus pasitiko ne tik žydinti raktažolių pieva, bet ir tėvelių užkurtas laužas. Pasistiprinę keptomis dešrelėmis, vaikai smagiai palakstė po pievą, pasigrožėjo skulptūromis ir augančiais ąžuolais.
Prie atstatyto Baltojo svirno, vienintelio likusio iš dvaro pastatų, kuriame dabar veikia VDU konferencijų centras, mus pasitiko šio centro darbuotoja Roma Kožukauskienė ir įdomiai papasakojo apie Č. Milošo vaikystę, kūrybą ir meilę gimtajam kraštui.
Smagiausia veikla – vaikučių ir tėvelių dalyvavimas žaidimuose, estafetėse, futbolo varžybose. Išvykos, kuriose dalyvauja ir tėveliai, mokiniams tampa tikra švente. Sveikos gyvensenos ir ekologinės kultūros puoselėjimas padeda formuoti teigiamas mokinių nuostatas.
Džiaugiamės, kad 7 km žygyje dalyvavo 56 žygeiviai, kurių vyriausiam buvo 63-eji, o jauniausiam – tik 3-eji metukai.
Dar sykį pritarėme minčiai, kad „Tikrasis žmogiškumas pasireiškia tik santykiuose su kitais – pagarba, meile, gerais darbais“.