Regioninio centro Kėdainiuose nebus
Anksčiau buvusi Kėdainių specialioji, dabar – „Spindulio“ mokykla siekė tapti regioniniu centru, kur būtų mokomi specialiųjų poreikių turintys vaikai ne tik iš Kėdainių rajono. Deja, kraštiečių paraiška tenkinta nebuvo, tačiau gera žinia ta, jog situacija lieka stabili ir mokykla dirbs, kaip dirbusi.
Gaila įdėto darbo
Pats mokyklos direktorius sako, kad sprendimas kiek nuliūdino, tačiau darbai nenutrūksta, o tai yra gerai.
„Gaila, žinoma, tikrai daug darbo buvome įdėję, tačiau yra, kaip yra.
Mums tiesiog susiklostė nepalanki geografinė situacija – čia pat Kaunas, Panevėžys. Likome per vidurį.
Tęsime darbus, kaip ir anksčiau. Mokinių turime, poreikis yra didelis, o jei kam reikės mūsų pagalbos, kaip ir anksčiau – padėsime, dalinsimės patirtimi“, – sakė „Spindulio“ mokyklos direktorius Juozas Jančius.
„Spindulio“ mokykla ir iki šiol kai kurias regioniniams centrams priskirtas funkcijas vykdė, geranoriškai, savo iniciatyva – tarkime, teikdavo konsultacijas. Tai niekada nebuvo privaloma“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė.
Nepalanki geografinė padėtis
Kaip komentavo Švietimo, sporto ir mokslo ministerija, sprendimas atidaryti aštuonis regioninius centrus visoje Lietuvoje buvo priimtas atsižvelgiant į paraiškas pateikusių ugdymo įstaigų paslaugomis galimus dengti regionus.
„Atrenkant mokyklas atsižvelgta į pateiktą jų, kaip regioninių specialiojo ugdymo centrų, veiklos viziją, numatomą veiklų organizavimo modelį, jau turimą patirtį konsultuojant ir rengiant kompetencijų tobulinimo programas dirbant su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais, mokykloje dirbančių pedagogų kvalifikaciją, įgyvendintus bendradarbiavimo projektus.
Taip pat vertintas ir geografinis mokyklų išsidėstymas“, – teigia ministerijos atstovai.
Savo veiklą tęs, kaip įprasta
Gera žinia ta, kad visos specialiosios mokyklos, kurios pretendavo tapti regioniniais specialiojo ugdymo centrais, bet nebuvo atrinktos, tęs savo veiklą, kaip ir iki šiol – ugdys vaikus, turinčius didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymo poreikių.
„Šioms mokykloms nenumatomi jokie finansavimo pakeitimai.
Didesnis savivaldybių indėlis į specialiųjų mokyklų veiklą visada yra sveikintinas ir laukiamas“, – pridūrė ministerija.
2 Komentarai
Mes kaip tie čiukčiai,kad užtat jie gerai moka šokti ir dainuoti,galėsim girtis kad gatves išpuošėm baudas išrašančiomis špokinyčiomis ir mums net geriau gyvenasi be tiltų…O ko netekom ir kuo nebūsim- mums ne naujiena.
gera žinia ta, jog situacija lieka stabili ir mokykla dirbs, kaip dirbusi.