5 patarimai, kad žolės pjovimas netaptų varginančia rutina
Išpuoselėtas kiemas, žalia pieva turbūt daugeliui asocijuojasi su ramiu poilsiu gamtoje. O bėgti basomis per žolę – vienas iš nepamainomų vasaros malonumų. Visgi norint džiaugtis tvarkinga ir žalia veja, reikia skirti nemažai laiko ir jėgų vejos priežiūrai. Tad ką daryti, kad jūsų sodas atrodytų nepriekaištingai, o žolės pjovimas netaptų varginančia procedūra?
1. Pasirinkite tinkamą techniką
Kiekviena veja skirtinga. Natūralu, kad ir jos priežiūra reikalauja atskiro dėmesio. Jeigu norite sutaupyti laiko, bet kartu turėti ir tvarkingą veją pirmiausia turite pasirinkti kokybišką, jūsų lūkesčius atitinkančią vejos priežiūros techniką.
Šiais laikais vejos technikos pasirinkimas išties platus. Galite rinktis įvairių tipų vejapjoves, sodo traktoriukus. O jeigu neturite laiko, jus gali pavaduoti ir vejos robotas. Ką geriausiai rinktis, spręskite patys. Tačiau atminkite, kad kokybiška technika kainuos daugiau, bet bus saugesnė, sutaupys nemažai jūsų laiko ir padės išvengti bereikalingo galvos skausmo.
Tinkamo vejos pjovimo įrenginio pasirinkimas lemia ir tai, koks bus rezultatas. Pjauti žolę su šiuolaikine vejapjove yra patogu ir paprasta. Jūs galite rinktis ne tik vejapjovės tipą, bet ir pjovimo metodų pasirinkimą. O kai kurios vejapjovės netgi turi visų varomųjų ratų pavarą. Tai lemia ir nepriekaištingą rezultatą. O kai rezultatas džiugina, ir pats vejos pjovimo procesas tampa kur kas malonesnis.
2. Neatidėliokite
Nereikėtų pasiduoti minčiai, kad žolės pjovimas vargina. Svarbu neatidėlioti pjovimo momento, nes kuo ilgesnė žolė, tuo ilgiau užtruks ir pats procesas. Todėl geriausia būtų iš anksto apgalvoti vejos pjovimo dažnumą. Tai galite įvertinti patys, atsižvelgdami į vejos būklę, jūsų pačių poreikius.
O gal planuojate šventę sode ir norite jai iš anksto pasiruošti? Planuodami savo darbus išvengsite papildomų rūpesčių. Nenorite žolės pjauti savaitgaliais? Atlikite šį darbą vakarais.
3. Darykite pertraukas
Atminkite, kad nė viena veikla nėra maloni, kai ji atliekama priverstinai. Jeigu nėra privalu skubėti, tai ir neskubėkite. Žvelkite į vejos pjovimą, kaip į dar vieną alternatyvą pabūti lauke. Kad procesas būtų smagesnis, galite pasiklausyti mėgstamos muzikos. Nepjaukite vejos tvankiu oru, palaukite, kol oras atvės. Darykite pertraukėles, pailsėkite, pabūkite su šeima ir nė nepajusite, kaip veja bus nupjauta.
Jeigu tenka prižiūrėti didesnį žemės plotą, poilsis dar aktualesnis. Suprantama, kad darbą norite atlikti greičiau, bet svarbu nepamiršti ir pailsėti. Gal tuomet reikėtų paskirti tam kelias dienas?
4. Įtraukite į procesą visą šeimą
Kai vienas dirba, o kiti poilsiauja, nėra labai smagu. Puikus būdas tą pakeisti – įtraukti į darbą visą šeimą. Šiuolaikinės vejapjovės yra ergonomiškos, manevringos, turinčios vibraciją slopinančias rankenas. Jas valdyti paprasta, saugu ir patogu, tad pareiga nupjauti žolę gali būti lengvai dalijama.
Jeigu turite vyresnio amžiaus vaikų, jiems žolės pjovimas gali būti netgi savotiška pramoga. Supažindinkite juos su vejapjovės veikimo principu, papasakokite, kokių išmanių ir patogių funkcijų šis įrenginys turi. Bus ne tik įdomu, bet ir naudinga.
5. Pasidžiaukite nupjauta veja
Kai kurie žmonės jaučiasi lyg nuolat tarnautų savo sodui. Atrodo, kad žolė auga taip greit, o ja pasidžiaugti nėra kada. Tai klaidingas mąstymas. Ne jūs tarnaujate sodui, o sodas jums turi teikti džiaugsmo. Tad baigę darbą nepamirškite pasidžiaugti rezultatu. Pasimėgaukite ką tik nupjautos žolės kvapu, pabėgiokite su šeima po pievą. Taip ir pats darbo procesas nebus toks varginantis ir nuobodus.
1 Komentaras
apie nupjautos žolės kvapą bei malonumą vaikščiot basomis.Tai kad,sako jie,mes patys negalim atsidžiaugt savo šienaujamais plotais ,o čia dar tu su savo hektarais…Aha,pakeisi jų nusistatymą,kai pačiam aštunta dešimtis,o jiems penkios…Beje,tekste pasigedau taupymo politikos tezių.