5 dažniausios kondicionierių gedimo priežastys ir kaip jų išvengti

 5 dažniausios kondicionierių gedimo priežastys ir kaip jų išvengti

Vasara maloni tol, kol nesame priversti dirbti ar ilsėtis dideliame karštyje. Aukšta temperatūra namuose ar darbe vargina: neleidžia susikaupti, išsimiegoti, užsiimti mylima veikla. Tokiomis dienomis vienintele išeitimi gali tapti oro vėsintuvai arba kondicionieriai. Bet ką daryti, kad šis išsigelbėjimas tarnautų ilgiau ir nesugestų? Šiame straipsnyje norime jums pristatyti 5 priežastis, dėl kurių šie įrenginiai dažniausiai nebeveikia ir papasakoti, kaip to galima išvengti.

1 priežastis – užsikimšęs oro filtras

Tiek įmontuojami, tiek mobilūs oro kondicionieriai turi filtrus. Oro filtrai ne tik valo orą – surenka ir sulaiko dulkes, žiedadulkes, purvą, įvairias bakterijas ir kitus nešvarumus, – bet ir apsaugo pačio prietaiso vidines dalis. Filtras padeda apsaugoti garintuvą ir kondensatorių nuo dulkių, kurios gali šias dalis užkimšti ir sugadinti. Tad norint išvengti šių dalių gedimo, rekomenduojame reguliariai valyti, o esant poreikiui ir pakeisti oro filtrus.

2 priežastis – šaldymo skysčio trūkumas

Šaldymo skysčio, pavyzdžiui, freono, trūkumas gali taip pat sukelti gedimus. Jo nuotėkis sumažina šaldymo efektyvumą ir gali sugadinti kompresorių. Tam, kad šios problemos išvengtumėte, tiek montuojami, tiek mobilūs oro kondicionieriai turi būti nuolat tikrinami ir esant poreikiui papildomi bent kartą per metus.

3 priežastis – netvarkingi elektros laidai

Netvarkingi bet kokio tipo kondicionieriaus laidai gali taip pat sukelti didelių nemalonumų. Pirma, tai nėra saugu nei jums, nei jūsų augintiniams. Antra – pasilydę ar nusitrynę laidai gali sukelti trumpąjį jungimą, dėl kurio gali sugesti kitos sistemos dalys ar net kilti gaisras. Šių gedimų prevencija labai paprasta – reguliariai apžiūrėkite elektros jungtis, laidus, neužspauskite jų baldais, nepriverkite durimis, o pastebėję bent menkiausią laido pažeidimą, būtinai jį pašalinkite.

4 priežastis – ventiliatoriaus problemos

Kartais pasitaiko tokių gedimų, kai kondicionieriai veikia, orą vėsina, tačiau tinkamai jo neišpučia į patalpą. Tokiu atveju gedimas gali slypėti ventiliatoriuje. Sugedęs arba užstrigęs ventiliatorius sumažina oro srautą ir visą įrenginio efektyvumą. Be to, jis gali prisidėti prie kitų detalių gedimo. Pastebėjus, kad sugedo ventiliatorius, patikrinkite jį ir jei reikia, pakeiskite. Siekdami išvengti šio gedimo kondicionierių laikykite šiek tiek toliau nuo įvairių daiktų, pavyzdžiui, užuolaidų, kurios gali trukdyti tinkamai išpūsti orą; reguliariai valykite ir prižiūrėkite šias dalis.

5 priežastis – užsikimšęs drenažo vamzdelis

Kiekviename kondicionieriuje kaupiasi vanduo, kuris pašalinamas per drenažo vamzdelį. Užsikimšus jam kondicionierius ne tik tinkamai neveiks, bet ir gali sukelti vandens nuotėkį kitoje įrenginio vietoje ir taip pažeisti kitas jo dalis. Tam, kad prietaisas veiktų nepriekaištingai, reguliariai valykite drenažo vamzdelį, užtikrinkite, kad jis nebūtų užspaustas, užlenktas ar pažeistas.

Protinga eksploatacija = kondicionierius be gedimų

Didžiausia kondicionierių gedimų prevencija – sąmoningas prietaiso naudojimas. Jei kondicionierių naudosite pagal paskirtį, nestatysite jo arti šilumos šaltinių, pavojingų daiktų, vietoje, kurioje didelė drėgmė, jei netrukdysite įvairiems judantiems mechanizmams ir reguliariai prižiūrėsite prietaisą jį valydami ir užtikrindami tinkamą aušinimo skysčio kiekį, tuomet išvengsite labai didelės dalies įvairių gedimų.

Nepamirškite, kad per didelės apkrovos taip pat gali sugadinti kondicionierius, tad pasistenkite leisti jam pailsėti bent kelias valandas per parą. Be to, mobilių oro kondicionierių efektyvumą užtikrina ne tik prietaiso techninė dalis, bet ir tinkama jo eksploatacija. Pavyzdžiui, jei karšto oro išmetimo vamzdį vedate per langą, būtinai pasirūpinkite lango tarpinėmis ir kitais priedais, leidžiančiais užtikrinti, kad karštas oras nesugrįš atgal į patalpą ir neapkraus pačio įrenginio papildomu darbu.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video