3 patarimai, padėsiantys pasirengti interviu dėl darbo

 3 patarimai, padėsiantys pasirengti interviu dėl darbo

Kaip ir prieš bet kokį naują gyvenimo etapą, eidami į interviu dėl darbo, pradedame nervintis. Klausiame savęs, kas bus, jei paliksiu blogą įspūdį? Baimė ir nerimas gali smarkiai užtemdyti pačias geriausias asmens savybes, kurias galėtumėte įnešti į naują darbo aplinką. Ką daryti, kad šių neigiamų emocijų išvengtume?

Pasiruoškite iš anksto

Net jei atrodytų, kad namų darbai skirti tik mokyklinukams, nevertėtų į tai numoti ranka ir kitose gyvenimiškose situacijose. Aišku, kad pretenduodami į savo karjerai svarbią poziciją turite pasidomėti įmone plačiau. Tai svarbu ne tik tam, kad suprastumėte, ar Jums ten tikrai vieta, bet ir tam, kad pokalbis dėl darbo praeitų daug sklandžiau. Nepamirškite, sausų faktų apie kompanijos įkūrimą turbūt žinoti nereikės – koncentruokitės į įmonės išsikeltas misijas bei vizijas. Pagalvokite, ką Jūs galite jiems pasiūlyti, kad padėtumėte pasiekti jų išsikeltus tikslus. Atsakymas ne visada būna tiesiogiai susijęs su Jūsų kaip srities profesionalo gebėjimais. Tai svarbu, tačiau, jei vadovas pastebės, kad puikiai suprantate jų iškeltas idėjas ir propaguojamas vertybes, iš karto į Jus žiūrės kaip į rimtą ir atsakingą kandidatą. Dažniausiai įvairiapusiškiems žmonėms surasti įmonės telkiasi tokias priemones kaip darbuotojų atranka, kuri padeda jiems „sumedžioti“ ne tik srities profesionalus, bet ir motyvuotas asmenybes.

Atsipalaiduokite

Jaudintis yra natūralu – tai parodo Jūsų susirūpinimą ir rimtą požiūrį. Visgi, per didelė sumaištis ruošiantis pokalbiui dėl darbo gali smarkiai pakišti koją. Savo paieškas ir klausimų apgalvojimus pasistenkite atlikti kelias dienas prieš, o interviu išvakarėse geriau apie tai nebegalvokite. Geriausia šį momentą yra skirti poilsiui ir ramybei – susiplanuokite pusryčius bei susidėkite aprangą. Taip ryte mažiau nervinsitės, kadangi viskas eis pagal sudėliotą planą. Žinoma, kad tai priklauso nuo asmenybės, bet išankstinis pasiruošimas gali būti kertinis žingsnis puikaus pasirodymo interviu metu link. Keliaudami į darbovietę nusiteikite pozityviai. Padėti gali tiek mėgstama muzika, tiek skanios kavos puodelis. Darbdavių yra visokių, bet dauguma supranta, kad įvertinamos turi būti visos pastangos.

Būkite savimi ir įdėmiai stebėkite aplinką

Interviu metu labai svarbu stebėti savo pašnekovą – kaip jis reaguoja į Jūsų atsakymus, kokia jo kūno kalba. Matydami tokias detales galite suprasti, ar reikia labiau pasistengti dėl palankumo, ar vadovas ir taip į Jus žiūri rimtai. Atminkite, kad ir kiek bebūtumėte besiruošę, nereikėtų vien teigti susikurtų idėjų pagal tai, ką radote apie įmonę. Jūsų mintys turi sutapti ir skambėti logiškai. Visi darbdaviai vertina sąžiningumą, kartais net išsiskiriantį požiūrį, nes tai parodo Jūsų išlavintą kritinį mąstymą. Darbuotojų atranka interviu metodu neretai veikia taip, jog pokalbio vedėjas bando pašnekovą pagauti, bandydamas suprasti, ar jis pats gerai supranta savo atsakymus, ar šie tik buvo priderinti prie įmonės vertybių.

Daugiau informacijos apie tai kaip vykdomos personalo paieškos bei darbuotojų atrankos galite rasti užsukę internetu – Indigroup.lt, kur rasite atsakymus į visus Jums kylančius klausimus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video