VIDEO

Visos kategorijos
  • VIDEO
  • Apdovanojo „Kultūros versmės“ laureatus (FOTO, VIDEO)

Apdovanojo „Kultūros versmės“ laureatus (FOTO, VIDEO)

www.rinkosaikste.lt - 19:50 Birželio 30d. 2020

Šį vakarą Daugiakultūriame centre vykusio Česlovo Milošo (Czesław Miłosz) festivalio atidarymo metu paskelbti ir apdovanoti Kėdainių rajono savivaldybės organizuoto konkurso „Kultūros versmė“ laureatai. Kultūros bei nevyriausybinės organizacijos penkioms nominacijoms pateikė 32 pretendentus.

Nominacija „Metų pasiekimas“ įvertinta knyga „Atrandu ir spalvinu Kėdainius“, leidinio bendraautorė – Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė.

Nominacija „Metų įvykis“ skirta renginių ciklui „(At)rask meną“, kurį organizavo Kėdainių kultūros centras.

Metų kultūros darbuotojo vardą pelnė Loreta Andrulienė, Tautinio atgimimo veikėjos Jadvygos Juškytės paramos fondo vadovė. 

Metų tradicijų puoselėtoja išrinkta Loreta Steponavičienė, Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė.

Konkurso titulas „Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“ įteiktas 1863 m. sukilimo muziejaus Paberžėje įkūrėjai ir buvusiai ilgametei vadovei,  knygos „Sielų gydytojas. Prisimenant Paberžės kūrėją Tėvą Stanislovą“ autorei Reginai Galvanauskienei.

O štai visi konkurso „Kultūros versmė“ nominacijoms pasiūlyti pretendentai.

Nominacijos „Metų pasiekimas“ pretendentai:

  • Knyga „Atrandu ir spalvinu Kėdainius“, bendraautorė – Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė.
  • Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė“, vadovė Virginija Čereškienė-Beviršė.
  • Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos organizuoti gyventojų mokymai naudotis informacinėmis technologijomis.
  • Truskavos kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė „Vermenėlė“, vadovė Nijolė Vidžiūtė.

Nominacijos „Metų įvykis“ pretendentai:

  • Renginys „Europos muziejų naktis 2019“ (organizatorius Kėdainių krašto muziejus).
  • Kalėdinio skvero Labūnavos gyvenvietėje atidarymas (organizatorė Labūnavos bendruomenės centro pirmininkė Jurgita Vaitiekūnienė).
  • Renginių ciklas „(At)rask meną“ (organizatorius Kėdainių kultūros centras).
  • Pirmųjų Lietuvos kariuomenės kautynių 100-mečio minėjimas ir pirmojo Nepriklausomybės kovose žuvusio Lietuvos savanorio Povilo Lukšio žūties 100-osios metinės (organizatorius Kėdainių kultūros centras).
  • Renginys „Padėkos vakaras“ (organizatorius Akademijos kultūros centras).
  • Pagirių išvadavimo nuo bolševikų 100-čio minėjimas (organizatorius Šėtos kultūros centro Pagirių skyrius ir Pagirių bendruomenės centras).
  • Jadvygos Juškytės-Širšės 150-ųjų gimimo metinių minėjimas (organizatorius Josvainių kultūros centro Pernaravos skyrius, Pernaravos seniūnija, Jadvygos Juškytės paramos fondas, Josvainių gimnazijos Pernaravos skyrius).
  • Krakių kultūros centro jaunimo mėgėjų meno kolektyvų dalyvavimas tarptautiniame festivalyje „Adriatic Zadar 2019“ Kroatijoje (organizatorius Krakių kultūros centras).
  • Rudens šventė „Ruduo ir muzika“ (organizatorius Truskavos kultūros centras).

Nominacijos „Metų kultūros darbuotojas“ pretendentai:

  • Birutė Šinkūnienė, Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė.
  • Daiva Makutienė, Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vadovė, kolektyvų vadovė.
  • Žydronė Smulskienė, Akademijos kultūros centro direktorė.
  • Loreta Andrulienė, Tautinio atgimimo veikėjos Jadvygos Juškytės paramos fondo vadovė.
  • Vitalija Augulienė, Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vadovė.
  • Rita Rudokaitė-Stanišauskienė, Krakių kultūros centro šiuolaikinio šokio grupės „Step by step“ vadovė.
  • Virginija Vilkiuvienė, Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Miegėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė.
  • Stefanija Grigienė, Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Šėtos filialo vyresnioji bibliotekininkė.

Nominacijos „Metų tradicijų puoselėtojas“ pretendentai:

  • Loreta Steponavičienė, Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė.
  • Nijolė Dilkienė, Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė.
  • Laima Raižienė, tautodailininkė.
  • Ona Auškalnienė, Akademijos kultūros centro folkloro ansamblio „Seklyčia“ vadovė.
  • Erika Usevičiūtė, Josvainių kultūros centro Pernaravos skyriaus vadovė.
  • Snieguolė Pociuvienė, Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Pelėdnagių filialo vyresnioji bibliotekininkė.
  • Lilija Usevičienė, Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Krakių filialo vyresnioji bibliotekininkė.
  • Nijolė Vidžiūtė, Truskavos kultūros centro choreografė.

Nominacijos „Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“ pretendentai:

  • Regina Galvanauskienė.
  • Jonas Zenonas Bernadišius.
  • Marija Šepetienė.

13 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!