Žydų genocidą paminėjo Atminimo žygiu

 Žydų genocidą paminėjo Atminimo žygiu

Atminimo renginyje dalyvavo Kėdainių rajono moksleiviai, mokytojai, visi, kurie domisi istorija ir žino žydų tautybės žmonių istoriją./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Tądien dalis kraštiečių mokinių buvo sukviesti dalyvauti atminimo renginyje, kurį organizavo Kėdainių krašto muziejus. Mokiniai ne tik tradiciškai skaitė žydų pavardes, bet ir dalyvavo Atminimo žygyje.

Pusvalandžio žygis

Atminimo renginyje dalyvavo Kėdainių rajono moksleiviai, mokytojai, visi, kurie domisi istorija ir žino žydų tautybės žmonių istoriją.

Gausus būrys dalyvių susirinko Dotnuvos kelio sankryžoje ir iš tos vietos iki Daukšių kaime esančios masinės žydų kapavietės keliavo „Atminimo žygį“.

Atkeliavus prie memorialo vyko holokausto aukoms pagerbti skirtas minėjimas, skaitomos nužudytųjų vardai ir pavardės.

„Šioje vietoje maždaug šimto metrų ilgio ir trijų metrų pločio tranšėjoje, kurios gylys – apie 2 metrus, guli sušaudytų žydų palaikai.

Žygeivius ir jų mokytojus pasveikino bei genocido aukas pagerbė Kėdainių rajono savivaldybės vadovai – vicemeras Paulius Aukštikalnis ir administracijos direktorius Arūnas Kacevičius./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

1941-ųjų rugpjūčio 28-ąją čia buvo nužudyti net 2 076 Kėdainių miesto, Šėtos ir Žeimių miestelių žydai: 710 vyrų, 767 moterys ir 599 vaikai, kurie šalia mūsų gyveno beveik 300 metų ir buvo sunaikinti vien dėl savo tautybės.

Iš viso per holokaustą žuvo beveik 4 000 Kėdainių krašto žydų“, – sakė Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.

Pasveikino žygeivius

Žygeivius ir jų mokytojus pasveikino bei genocido aukas pagerbė Kėdainių rajono savivaldybės vadovai – vicemeras Paulius Aukštikalnis ir administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Mokytojai papasakojo mokiniams apie Lietuvoje ir Kėdainiuose gyvenusią žydų bendruomenę ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą.

Aut. past.

„Šiandien minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Kraupi istorija yra aktuali ir šiandien, ir bus aktuali visada ateityje.

Ačiū Audronei Pečiulytei ir Rimantui Žirguliui už prasmingai ir įdomiai perteiktus istorijos momentus jaunimui, kurių rankose ateitis.

Ateities kelias vienas – gyventi meilėje ir pagarboje vienas kitam“, – sveikindamas moksleivius kalbėjo P. Aukštikalnis.

Prisiminė istoriją

Mokytojai papasakojo mokiniams apie Lietuvoje ir Kėdainiuose gyvenusią žydų bendruomenę ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą.

Tai padeda mokiniams suvokti, kodėl minime šią datą, kodėl svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus ir suprasti tai, kas vyko Holokausto metu.

1897 metų visuotinio gyventojų surašymo duomenimis, Kėdainiuose gyveno 3 733 žydai (64 proc. gyventojų). Prieš karą, 1941 metais, Kėdainių apskrityje gyveno 4 682 žydai. 1941 metų rugpjūčio viduryje Kėdainių ir aplinkinių miestelių (Šėtos, Žeimių ir kt.) žydai buvo perkelti į laikiną getą.

1941-ųjų rugpjūčio 28-ąją šalia Daukšių kaimo buvo nužudyti net 2 076 Kėdainių miesto, Šėtos ir Žeimių miestelių žydai: 710 vyrų, 767 moterys ir 599 vaikai.

1 Komentaras

  • Ne tai kad pasigirsiu,bet pasakysiu,kad musėt nei vienas taip to holokausto neprisimena kaip aš.72-ais vedžiau rugsėjo 23 ir valdžiakūjai kažkodėl būtent tą dieną nusprendė paverst holokausto aukų diena.Aš jau nebeminėsiu,kad auksinį jubiliejų šiemet supaganijo,nes žėk,koks perkrikšto drg landsbergio pašlemėkas mane apskųstų baliavojant.O vis tik ,va taip iš šono pažiūrėjus,ansai nedurnas-išvertė skūrą jo protėviai į katalikus,tad šis diegas irgi taip pat iš marksisto-lenininisto Lietuvos prazydentu ,koc i atbulom,ale vistiek tapo…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content