Zabieliškio sąvartyne kilo gaisras

 Zabieliškio sąvartyne kilo gaisras

Gaisro priežastis – savaiminis užsidegimas dėl sąvartyno gilumoje vykstančių atliekų irimo procesų ir ekstremalių oro sąlygų – smarkių vėjo gūsių./Dimitrijaus Kuprijanovo/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Sekmadienio naktį Zabieliškio sąvartyne kilo gaisras – užsidegė kalnas šiukšlių. Ugnis buvo greitai numalšinta padedant įmonės darbuotojams. „Rinkos aikštei“ Kauno regioninio atliekų tvarkymo centras patvirtino, kad sąvartyne įvyko savaiminis šiukšlių užsidegimas.

Iškvietė ugniagesius

Bendrąjį pagalbos centrą pranešimas apie gaisrą pasiekė paryčiais – 05 val. 04 min.

Apsaugos darbuotojas pranešė, kad Zabieliškio kaimo Liepų gatvėje esančiame Zabieliškio regioniniame sąvartyne dega šiukšlės.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Pramonės ir Josvainių ugniagesių komandos.

Į įvykio vietą atskubėjusius ugniagesius pasitiko darbuotojai. Ugniagesiams skubiai atlikus žvalgybą paaiškėjo, kad dega šiukšlių kalnas.

Aut. past.

Degė šiukšlių kalnas

Į įvykio vietą atskubėjusius ugniagesius pasitiko sąvartyno darbuotojai, jie ir parodė degantį šiukšlių kalną.

„Ugniagesiai malšino degimą. Buvo pasitelkta sąvartyno technika. Sunkiasvorė technika išsklaidė 10x10x8 metrų dydžio šiukšlių krūvą ir išvežė į nuošalesnę vietą. Ugniagesiai šiukšles perliejo vandeniu“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Džiuginta Vaitkevičienė.

Gaisrai Zabieliškio sąvartyne kyla ne pirmą kartą. Būta netgi atvejų, kuomet dieną ugniagesiai liepsnojančius šiukšlių kalnus užgesindavo, o naktį jiems ir vėl tekdavo skubėti gesinti tų pačių šiukšlių kalnų.

Aut. past.

Įvyko savaiminis užsidegimas

„Rinkos aikštė“  kreipėsi į Kauno regioninio atliekų tvarkymo centrą, o šis patvirtino, kad sąvartyne įvyko savaiminis šiukšlių užsidegimas.

„Skaičiuojama, kad išdegė nedidelis 50–100 m2 plotas.

Gaisro priežastis – savaiminis užsidegimas dėl sąvartyno gilumoje vykstančių atliekų irimo procesų ir ekstremalių oro sąlygų – smarkių vėjo gūsių.

Gaisrų prevencijai sąvartyne atliekos yra periodiškai sutankinamos, taip sumažinant oro tarpus tarp jų, ir uždengiamos grunto sluoksniu“, – teigiama centro pateiktame atsakyme.

Gaisras kilo ne pirmą kartą

Gaisrai Zabieliškio sąvartyne kyla ne pirmą kartą. Būta netgi atvejų, kuomet dieną ugniagesiai liepsnojančius šiukšlių kalnus užgesindavo, o naktį jiems ir vėl tekdavo skubėti gesinti tų pačių šiukšlių kalnų.

Kartą buvo užsidegusios gelžbetoniniame angare sukrautos nerūšiuotos buitinės atliekos. Iš viso pastate tąkart smilko apie 10 m³ šiukšlių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video