Vyriausybės kultūros ir meno premija skirta ir kėdainietei Undinei Radzevičiūtei

 Vyriausybės kultūros ir meno premija skirta ir kėdainietei Undinei Radzevičiūtei

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Vasario 14 d. paaiškėjo, kuriems menininkams Vyriausybė skyrė kultūros ir meno premijas. Tarp dvylikos kūrėjų, kuriems už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos premijos, yra ne tik krakiškis tautodailininkas Vytautas Ulevičius, bet ir dar viena mūsų kraštietė rašytoja, Europos Sąjungos literatūros premijos laureatė, aštuonių knygų autorė Undinė Radzevičiūtė.

Laureatai atrinkti iš 37 kandidatų. „Komisija šiemet ypač norėjo atkreipti dėmesį į tuos kūrėjus, į tuos žmones, kurių pavardės dėl jų veiklos specifikos nebūtinai būna plakatuose rašomos didžiausiomis raidėmis, galbūt net ne visada patenka į viešumą, kaip norėtume, bet jų darbas yra itin reikšmingas mūsų kultūros ir meno pasauliui ir atsidavimas tam yra neabejotinas“, – sakė kultūros Simonas Kairys ir atkreipė dėmesį, kad iš 12 skirtų premijų devynias gavo moterys.

Be V. Ulevičiaus ir U. Radvevičiūtės, premijos skirtos rašytojui Gintarui Patackui, kino režisierei Janinai Lapinskaitei, choro dirigentui Povilui Gyliui, aktorei Aldonai Bendoriūtei-Gadliauskienei, choreografei, šokio pedagogei Birutei Banevičiūtei, teatro menininkei Saulei Degutytei-Šiekštelienei, literatūrologei Violetai Kelertas, dailėtyrininkei Ramutei Rachlevičiūtei, dailės istorikei Regimantai Stankevičienei, grafikei Birutei Zokaitytei.

Undinei Radzevičiūtei 2015 m. skirta Europos Sąjungos literatūrinė premija už romaną „Žuvys ir drakonai“; 2018 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos premija už romaną „Kraujas mėlynas“.

2019 m. Austrijos ORF televizijos kanalas rašytojos knygą ,,Kraujas mėlynas“ („Das Blut ist blau“) išrinko geriausia birželio mėnesio knyga.

2020 m. naujienų svetainė 15min.lt romaną „Grožio ir blogio biblioteka“ išrinko geriausia lietuvių autorių grožine knyga.

2021 m. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas knygą „Grožio ir blogio biblioteka“ paskelbė kūrybiškiausia 2020 metų knyga.

Autorės knygos šešis kartus (2003, 2011, 2013, 2015, 2017, 2020) įtrauktos į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką, ir keturis kartus (2011, 2013, 2017, 2020) nominuotos Metų knygos rinkimuose suaugusiųjų prozos kategorijoje.

Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams bei veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos teikiamos nuo 1997 metų.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Vyriausybės kultūros ir meno premija yra 340 bazinių socialinių išmokų dydžių – 13,6 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video