Vyriausybėje įvertinta Audronė Pečiulytė

 Vyriausybėje įvertinta Audronė Pečiulytė

Įvertintas Krašto kultūros premijos laureatės, istorikės, Krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovės Audronės Pečiulytės indėlis ugdant toleranciją ir saugant istorinę atmintį. Nuotraukoje su Vyriausybės vadove Ingrida Šimonyte./LRV nuotr.

Įteikta padėka už suvokimo apie žydų tautos tragediją gilinimą

Jorūnė LIUTKIENĖ

Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė už ilgametę veiklą ir darbus stiprinant suvokimą apie Holokausto netektis ir tragediją įvertino ir apdovanojo mūsų kraštietę Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro ir Tolerancijos centro vadovę, Krašto kultūros premijos laureatę, pedagogę, istorikę Audronę Pečiulytę.

Įvertino už žydų tautos istorijos saugojimą

Audronei Pečiulytei tai ne pirmas įvertinimas, tačiau pirma asmeninė padėka iš Vyriausybės. Šiemet buvo atkreiptas dėmesys į ilgametį ir kryptingą Krašto muziejaus Daugiakultūrio centro darbą, kuris yra žinomas, suprantamas ir gerbiamas visoje Lietuvoje.

Buvęs Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, kai tik atvykdavo į Kėdainius, visada pabrėždavo, kad žmonės čia daro daug dėl to, kad būtų išsaugotas žydų tautos palikimas ir  neužmiršta skausminga pamoka. Dabar gautas ir konkretus įvertinimas.

Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė nuoširdžiai padėkojo aktyviausiems šių metų mokytojams bei visiems prisidedantiems prie Holokausto aukų atminimo minėjimų organizavimo, tolerancijos ugdymo, įvertino šiais metais visoje Lietuvoje vykusio „Atminties kelio“ projekto naudą.  

Kėdainių krašto Tolerancijos centrų vadovų ir kuratorių delegacija LR Vyriausybėje. Iš kairės: Alanas Magyla, Laima Ardavičienė, Audronė Pečiulytė, Rita Lukoševičienė, Ieva Pukinskaitė ir Lina Adomaitienė./L. Adomaitienės nuotr.

Renginio dalyviams įteikta dr. Arūno Bubnio knyga „Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais“.

Įvertindama visų vykusių renginių svarbą LR Ministrė Pirmininkė savo kalboje pacitavo šviesaus atminimo mąstytoją Leonidą Donskį, kuris sakė, kad kalbėjimas visomis nepatogiomis temomis gali mus gelbėti nuo praeities košmarų pasikartojimo.

„Holokaustas – ne tik žydų tautos tragedija, bet veikiau siaubinga nelaimė, nuskurdinusi ir apiplėšusi visą žmoniją. Galime tik pasvajoti, kokiame pasaulyje gyventume, jei litvakų kultūra būtų galėjusi toliau klestėti, jei žuvusieji būtų turėję galimybę toliau kurti savo unikalius likimus“, − dėkodama susirinkusiems sakė Vyriausybės vadovė I. Šimonytė.

Šiemet buvo atkreiptas dėmesys į ilgametį ir kryptingą Krašto muziejaus Daugiakultūrio centro darbą, kuris yra žinomas, suprantamas ir gerbiamas visoje Lietuvoje.

Aut. past.

Rajone veikia Tolerancijos centrai

Į  renginį „Atminties kelias – pažinimo kelias“ Lietuvos vyriausybės rūmuose buvo pakviesti aktyviausi nacionalinio projekto „Atminties kelias 1941–2021 m.“ dalyviai ir organizatoriai. Renginyje dalyvavo mokytojai iš visų Lietuvos mokyklų, kuriose veikia Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyva įsteigti Tolerancijos ugdymo centrai.

Kėdainių rajone Tolerancijos ugdymo centrai veikia „Atžalyno“, Šviesiojoje, Akademijos, Krakių ir Šėtos gimnazijose, „Aušros“ ir J. Paukštelio progimnazijose bei Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre.

Jie yra pagrindiniai įvairių Holokausto aukų pagerbimo minėjimų, eitynių, renginių, atminimo dienų ir kitų veiklų organizatoriai. Jų užduotis – per istorines netektis jaunąją kartą mokyti atjautos ir supratimo.

Iš Kėdainių rajono renginyje dalyvavo Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė, Krakių gimnazijos direktorius Alanas Magyla, „Atžalyno“ gimnazijos Tolerancijos centro kuratorė mokytoja Laima Ardavičienė ir LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos Tolerancijos centro vadovė Rita Lukoševičienė, mokyklos direktorė Lina Adomaitienė ir neformaliojo švietimo organizatorė Ieva Pukinskaitė. Visiems renginys ir koncertas suteikė malonių akimirkų.

Šiemet minime Lietuvos miestų ir miestelių žydų bendruomenių sunaikinimo 80-ąsias metines.  Tam buvos skirtas ir nacionalinis projektas „Atminties kelias 1941–2021“.

Renginį lapkričio 26 dieną Lietuvos Vyriausybė rūmuose organizavo Tarptautinė nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti komisija.

7 Komentarai

  • Nesuprantu kam reklamuoti ta PIŠ? Juk Blažytė jos nemegsta. Ir kėdainiečiai jos nekenčia. O ir pečiulytė tikrai nėra Rinkos aikštės gerbėja. Paklausykit ką šneka ji, o jūs ja aukštinat

    • Vis nesusilaikai ko negražaus neparašęs vieno ar kito žmogaus atžvilgiu. Manau, vieną kartą kažkas kreipsis į policiją už garbės ir orumo teršimą, tai bus tau.

  • Tai kad visa Lietuva musu premjere vadina PIS. Joks cia izeidimas. Dar ja vadina Eltonu Dzonu, Suriku, Simoniu. Pilnas ineternetas klipu apie ja, pasigrozekite, kokia vyriausybe turim. Su belarusais susipyko, du kinais susipyko, nenormali ji yra. Prie ruso tikrai buvo geriau, bent visi darbus turejome

  • pagarba mūsų Audronei už tai ką daro.

  • tai si moteriske, kartu su Zirguliu, vieninteliai is kedainieciu, gavo pinigus is Vengrijos zydo Soroso, uz ka? Uz tai kad mes siandien turime pandemija? Teisi Jolanta, be jokios abejones

  • Jolanta yra graži moteris o šita Pečiulyte nelabai. Gal dėl to ir yra ytė.

  • Tykra vargo pelė palyginus su Peciulyte-su tokiu beprociu kaip Uzpiskikas tik vargses gali gyvent?!!!!

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video