Gyvybiškai svarbūs eismo pokyčiai senamiestyje – nuobodžiaujančių valdininkų rankose

 Gyvybiškai svarbūs eismo pokyčiai senamiestyje – nuobodžiaujančių valdininkų rankose

Apvalūs metai – maždaug tiek laiko praėjo po to, kai Kėdainių rajono valdantieji ir jų lyderiai užsimojo miesto centrą padaryti pėsčiųjų zona. Metai laiko, kai automobilius statyti galima maždaug tik Senosios Rinkos aikštėje – kam statyti automobilį gatvėje, kai galima statyti istorinėje aikštėje? Metai laiko, kai tokie išmintingi mūsų valdžios sprendimai apkartino miesto gyventojų ir svečių gyvenimą, darbą, trumpus apsilankymus. Metai laiko, kai miesto svečiams ir rajono žmonėms tenka sukti galvą, kaip gi po galais važiuoti tame senamiestyje, kai pusėje gatvių eismas draudžiamas? Metai laiko, per kuriuos verslininkai bandė kapanotis iš valdininkų iškastos jiems duobės, mat apie kokią verslo plėtrą ir klientus verslininkams galima kalbėti, kai automobilio klientams nėra kur pastatyti? 

Taip svarbu, o nieko neatsimena

Per tuos metus laiko daug kas savivaldybės Saugaus eismo komisijai bei jos vadovams pasimiršo.

[quote author=“Aut. past.“]Komisijos galvai Ovidijui Kačiuliui pasimiršo, kad ženklai centre išdygo nepasitarus su gyventojais ir verslininkais. Pasimiršo, kad diskusija apie jų reikalingumą ar nereikalingumą vyko jau post factum. Bet gal nereikia stebėtis, kad prieš metus laiko buvę susitikimai pasimiršta. Komisijos galva pamiršta net ir kas prieš keletą savaičių buvo.[/quote]

Štai komisijos galvai Ovidijui Kačiuliui pasimiršo, kad ženklai centre išdygo nepasitarus su gyventojais ir verslininkais. Pasimiršo, kad diskusija apie jų reikalingumą ar nereikalingumą vyko jau post factum. Bet gal nereikia stebėtis, kad prieš metus laiko buvę susitikimai pasimiršta. Komisijos galva pamiršta net ir kas prieš keletą savaičių buvo.

Socialinėje erdvėje Tarybos narė Adelė Štelmokienė rašė O. Kačiulio paklaususi, kieno prašymu ir dėl ko netikėtai ir paslaptingai per naktį Didžiojoje gatvėje išdygo rezervuotos stovėjimo vietos, o jis teigė… nieko neatsimenąs. Neatsiminė jis ir kaip balsavo tą klausimą svarstant, o ir prašymo jokio nerado. Tikrų tikriausia mistika su lengvais amnezijos elementais…

Išklausė, bet ir užginčijo 

Gerai būtų buvę to skandalo išvengti, bet, kaip sakoma, jei jau pamelžei karvę, pieno į tešmenį atgal nebesukiši. Teko O. Kačiuliui iš situacijos kapanotis ir į Saugaus eismo komisijos posėdį verslininkus įsileidus, raizgyti savo pačių susuktą „ženklų“ kamuolį.

Nors ir nenoriai, nors ir siūlė kokį prašymą rašyti, vėliau susirinkimą grandiozinį rengti. Suprask, Saugaus eismo komisijos posėdis – ne vieta verslininkų bėdoms spręsti. Panašu, kad bent kol kas ten vieta bėdoms atsirasti. 

„Yra du raštai parašyti. Vienas raštas parašytas Tarybos narių, kitas raštas, galima sakyti analogiškas, yra (ilga pauzė) pavadinkim taip – gyventojų“, – sunkiai ir iš lėto posėdį pradėjo komisijos galva. Pareiškęs, kad „visiems kalbėt neleisim“, leido pasisakyti porai „pašalinių“ žmonių.

Kai problemų nėra – vadovai jas sukuria

Seimo nario Dariaus Kaminsko padėjėjas Arūnas Kacevičius, gavęs teisę kalbėti savo vardu, atkreipė dėmesį, kad gyventojams ir verslininkams nuo pat pradžių labai trūko informacijos apie tai, kodėl tie sunkiai paaiškinami eismo apribojimai centre apskritai atsirado ir, net sulaukus daugybės skundų, išliko metus laiko. Maža to, metai laiko parodė, kad bandymas išgrūdus lauk automobilius atgaivinti miesto centrą aiškiai nepasisekė.

[quote author=“Arūnas Kacevičius“]Juk mūsų senamiestis tuščias. Tuščias! Savaitgaliais kodėl eismas draudžiamas – niekaip nesuprantu? Leiskim žmonėms važiuoti, padarykim vienos krypties eismą kažkurioje gatvėje, jei kažkokios problemos kyla. Buvau Kaune savaitgalį – ten darbo dienomis mokamas stovėjimas, o savaitgaliais daugumoje vietų nemokama, tik važiuokit, tik eikit į senamiestį![/quote]

„Juk mūsų senamiestis tuščias. Tuščias! Savaitgaliais kodėl eismas draudžiamas – niekaip nesuprantu? Leiskim žmonėms važiuoti, padarykim vienos krypties eismą kažkurioje gatvėje, jei kažkokios problemos kyla. Buvau Kaune savaitgalį – ten darbo dienomis mokamas stovėjimas, o savaitgaliais daugumoje vietų nemokama, tik važiuokit, tik eikit į senamiestį!“, – kalbėjo A. Kacevičius.

Buvęs administracijos direktorius tikino, kad jam vadovaujant problemų dėl eismo miesto centre praktiškai nebuvo, vienintelis skundas – dėl kartais pašėliojančio jaunimo – buvo sutvarkytas pasitelkiant policijos pareigūnus. Tačiau niekada net nebuvo kilusi mintis šitaip drastiškai mėginti gyventojų ir verslininkų kantrybės.

Nenori girdėti

Tačiau O. Kačiulis laikėsi įsikandęs savo nuomonės – kam dabar aiškinti sprendimo motyvus ir vėl kalbėti apie tai, apie ką, pasak jo, kažkada keturias valandas buvo kalbama?

„Na, kad informacijos trūko, tai gal nėra visai taip. Jeigu atsimenate, buvo ir susitikimas mero organizuotas ir gavot visą vakarą, šnekėjotės“, – sakė O. Kačiulis.

Verslininkams iš karto oponavus, kad susitikimas įvyko jau po to, kai ženklai buvo pastatyti, komisijos galva į tai… nesureagavo niekaip.

„Nenori girdėti“, – taip šnabždėjosi susirinkę žmonės. Ir tai, panašu, buvo visiška tiesa, nes vėliau, komisijos nariams diskutuojant, posėdžio svečių pastabos nebuvo sutiktos palankiai.

[quote author=“Lenas Rimas“]Lengviausia tokius sprendimus priiminėti tiems, kas nei verslą senamiestyje kuria, nei ten gyvena. Ne jums mokėti mokesčius reikia. Mums reikia mokesčius mokėti, o nėra iš ko…[/quote]

Verslininkai atkreipė dėmesį, kad neaiškius sprendimus priiminėti lengviausia tiems, kurie į senamiestį koją įkelia tik kokios šventės metu. Nei dirba ten, nei gyvena, nei jiems įdomu, kaip tie žmogeliai ženklais įrėminti laikosi.

„Dirbu ir gyvenu senamiestyje daug metų. Visą laiką senamiestis ne itin gyvas buvo, kalbėjo valdininkai anksčiau, kad reikia sugyvinti senamiestį, verslą pritraukti. Kol ženklų nebuvo pastatyta, bėdų nebuvo jokių. Bėdos prasidėjo, kai sumažėjo vietų, kur galima statyti automobilius. Vietos sumažėjo, o automobilių tai tik daugėja! Juk kiekviena šeima šiais laikas po porą automobilių turi.

Lengviausia tokius sprendimus priiminėti tiems, kas nei verslą senamiestyje kuria, nei ten gyvena. Ne jums mokėti mokesčius reikia. Mums reikia mokesčius mokėti, o nėra iš ko…

Kelio ženklai neturi trukdyti nei gyvenimui, nei verslui, nei darbui. Senamiestis turi būti gyvas, žmonės turi aktyviai gyventi, važinėti, dirbti. Nereikia ten nieko riboti“, – kalbėjo ilgus metus senamiestyje verslą turintis Lenas Rimas.

Paslaptingos rezervacijos

Kad ir kaip sunkiai esminę problemą sekėsi suvokti administracijos direktoriui, ne patys pokyčiai yra blogiausia visos šios istorijos dalis. Blogiausia tai, kad valdžia nesiskaito su gyventojais, su verslininkais ir jų gyvenimą tiesiogiai veikiančius sprendimus daro paslapčia. Ir ne pirmą kartą – tai jau tampa dabartinės rajono valdžios išskirtiniu veikimo ženklu.

O kada darbai daromi paslapčia? Manau aiškinti nereikia…

„O kaip ta rezervacija, kuri dabar uždėta ir už kurią mes baudas gauname? Leidimas tai nei vienas neišduotas“, – kalbėjo senamiestyje verslą turinti moteris.

Įdomiausioji posėdžio dalis

Štai taip mes prieiname prie įdomiausios posėdžio dalies. Kaip, dėl ko ir kieno prašymu Didžiosios gatvės atkarpoje atsirado kažkam rezervuotos vietos? Panašu, kad ne verslininkams jos buvo rezervuotos – nes jei taip būtų, tai verslininkai tą greičiausiai žinotų, ir baudų negautų.

Primename, kad anksčiau O. Kačiulis neraudonuodamas porino, kad buvo gautas prašymas tuos ženklus įrengti, tik, žinoma, nepasakė, kieno tas prašymas buvo, o ir paties prašymo niekaip rasti nesugebėjo.  

„Savivaldybės Saugaus eismo komisija gavo prašymą įrengti ženklą „Rezervuota“ minėtos gatvės atkarpoje. Šis prašymas buvo svarstomas komisijoje ir priimtas sprendimas ženklą pastatyti. Jei kiti senamiesčio verslininkai turi kažkokių pastabų, pastebėjimų ar pageidavimų, visada gali kreiptis į Saugaus eismo komisiją ir jų prašymas bus svarstomas“, – anuomet sakė O. Kačiulis.

Tačiau tyčia ar netyčia, ketvirtadienį, prieš balsuojant dėl minėto ženklo „Rezervuota“, ėmė ir išaiškėjo visa niekinga šito ženklo paslaptėlė.

Plačiau skaitykite antradienio „Rinkos aikštėje“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video