Vokietijoje įvyko Kėdainiuose filmuoto filmo „Drugelio širdis“ pasaulinė premjera
rinkosaikste.lt
Vakar įvyko režisierės Inesos Kurklietytės naujausio filmo „Drugelio širdis“ pasaulinė premjera tarptautiniame vaikų ir jaunimo filmų festivalyje „Schlingel“ Vokietijoje. Įdomu tai, kad šis ilgametražis nuotykių filmas vaikams buvo kuriamas Kėdainiuose.
Pirmą kartą žiūrovams parodytas filmas paliko šiltus įspūdžius – po premjeros vyko ilgas pokalbis, žiūrovai reiškė emocijas.
Festivalis „Schlingel“ (liet. „Išdykėlis“) vyksta jau 26-ąjį kartą Chemnitz mieste Vokietijos Saksonijos žemėje ir yra vienas svarbiausių vaikų ir jaunimo festivalių Europoje.
Pasaulinę premjerą festivalyje pristatė „Drugelio širdies“ režisierė Inesa Kurklietytė, pagrindiniai aktoriai: Vilnė Konstancija Abukevičiūtė bei Elijas Malinauskas, aktorė Eglė Jackaitė, filmo prodiuserė Živilė Gallego.
„Jautriausias premjeros momentas buvo, kai po peržiūros pasibaigus ilgai diskusijai su jaunaisiais žiūrovais, atsistojo vieno berniuko mama ir jos skruostais riedant ašaroms pasakė, kad „Drugelio širdį“ atsimins visą gyvenimą.
Ji augina dešimtmetį sūnų, turintį specialiųjų poreikių, ir, jos manymu, šis filmas yra geriausia, kas sukurta vaikams šia tema. Tai be galo didelis įvertinimas“, – pasakoja režisierė I. Kurklietytė.
Pasak jos, jaunoji publika žiūrėdama filmą reagavo ir juokėsi, tai visuomet geras ženklas.
Filmas „Drugelio širdis“ festivalyje „Schlingel“ dalyvauja Tarptautinėje konkursinėje vaikų ir jaunuolių filmų programoje kartu su juostomis iš Australijos, Islandijos, Belgijos, Bangladešo, Irano, Kinijos, JAV, Rusijos bei Latvijos. Filmas į šią programą buvo atrinktas iš 2000 pretendentų iš viso pasaulio.
Lietuvos žiūrovai filmą „Drugelio širdis“ kino teatruose galės išvysti 2022-aisiais – planuota nacionalinė premjera šį rudenį perkelta į kitus metus, atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją bei trapią padėtį šalies mokyklose, kurių auditorija šiam filmui yra labai svarbi.
Filmą kūrė prodiuserinė kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos Media programa ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.