VMI: nuo balandžio pajamų deklaravimo vedlys – ir ukrainietiškai

 VMI: nuo balandžio pajamų deklaravimo vedlys – ir ukrainietiškai

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

BNS inf.

Išaugus besikreipiančių dėl pajamų deklaravimo užsieniečių – daugiausiai ukrainiečių ir baltarusių, skaičiui, Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) pajamų deklaravimo vedlys balandžio pradžioje bus ne tik lietuvių ir anglų, bet ir ukrainiečių bei rusų kalbomis.

Šiuo metu užsieniečiams, gyvenantiems ar dirbantiems Lietuvoje, suteikiama iki septynių kartų daugiau konsultacijų telefonu nei ankstesniais metais, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Anot VMI, jeigu į šalį atvykęs ir pernai pajamų Lietuvoje gavęs asmuo laikomas nuolatiniu gyventoju, pateikti deklaraciją privaloma tiems, kurie vykdė individualią veiklą.

Pateikti deklaracijas gali reikėti ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, jei pasinaudojo per dideliu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (MNPD) ar darbo užmokesčio pajamų suma viršijo 60 vidutinių darbo užmokesčių (VDU), pardavė transporto priemonę nuosavybėje neišlaikę trejus metus.

Jeigu atvykę asmenys laikomi nenuolatiniais Lietuvos gyventojais, kurie vykdė individualią veiklą pagal pažymą, pajamų deklaracijas privalo teikti tik tie gyventojai, kurie gavo iš šios veiklos pajamų.

Deklaruoti pajamas reikia iki gegužės 2 dienos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video