VMI: įmonės jau gali teikti paraiškas atidėti mokesčius

 VMI: įmonės jau gali teikti paraiškas atidėti mokesčius

BNS/Irmanto Gelūno nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Įmonės, kurių energijos sąnaudos sudaro 10 proc. ar daugiau pernai ir šiemet patirtų sąnaudų, jau gali teikti paraiškas atidėti mokesčius, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). 

„Mokesčių mokėtojai, kurių paraiškos bus tenkinamos, mokestinę nepriemoką, nepradedant išieškojimo veiksmų, galės sumokėti iki kitų metų balandžio pabaigos“, – pranešime sakė VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Džiuginta Balčiūnienė. 

Valstybės pagalbos norinčios įmonės ir individualių įmonių savininkai į VMI gali kreiptis iki kitų metų kovo. Gavus jų paraišką, stabdomi arba nepradedami išieškoti mokesčiai, susikaupę nuo spalio 7-osios iki kitų metų gegužės. Už juos nebus skaičiuojami delspinigiai.

Verslininkai taip pat gali kreiptis dėl mokestinės paskolos sutarties be palūkanų. 

„Sudarius ją nepriemoka turės būti sumokama ne vėliau kaip iki 2024-ųjų pabaigos“, – sakė D. Balčiūnienė.

Parama nebus teikiama elektros, dujų, garo, vandens tiekėjams, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo ir perdirbimo, oro kondicionavimo, finansų, draudimo, nekilnojamojo turto, viešojo valdymo bei gynybos įmonėms bei įstaigoms. 

Į paramą negalės pretenduoti bankrutuojančios ir likviduojamos įmonės, bendrovės, po spalio 7-osios išmokėjusios dividendus, taip pat jei įmonė nepatiria finansinių sunkumų ar gali mokėti mokesčius.

Be mokesčių atidėjimo energijai imlioms įmonėms, Vyriausybės suplanuotame 2,5 mlrd. eurų pagalbos pakete verslui 2023 metais taip pat yra elektros kainų dalies kompensavimas, įvairios paskolos, parama saulės parkams įsirengti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video