Visą savaitę ugniagesiai gelbėtojai vykdė mokymus ant ledo

 Visą savaitę ugniagesiai gelbėtojai vykdė mokymus ant ledo

Visą praėjusią savaitę kraštiečiai galėjo stebėti Babėnų karjere ant ledo specialius užsiėmimus vykdančius Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius gelbėtojus/Lino Černiausko nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS 

Visą praėjusią savaitę kraštiečiai galėjo stebėti Babėnų karjere ant ledo specialius užsiėmimus vykdančius Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius gelbėtojus. Mokymai vyko keturias dienas, juose dalyvavo visos keturios pamainos. Gelbėtojai treniravosi, kaip gelbėti įlūžusį asmenį. 

Ledas – pavojingas 

Nors upėse ledo jau kuris laikas nėra, tačiau ant mažesnių vandens telkinių jo vis dar galima rasti. Nors ir netvirtas bei labai pavojingas šiuo metu yra ledas, tačiau jis vis tiek traukia žvejus, žioplinėtojus ar tiesiog aštrių pojūčių mėgėjus. 

Pareigūnai pastebi, kad vaikai ir suaugusieji lipa ant ledo, su savimi tempiasi rogutes, pasiima pačiūžas. Daugelis tiesiog nepagalvoja, jog ledas gali būti klastingas ir pavojingas, todėl lipant ant jo reikia būti ypač budriems ir atsargiems, o šiuo metu apskritai geriau nelipti.

Vykdė mokymus

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai vykdė mokymus ant užšalusių vandens telkinių, kurių metu pagal numatytą užsiėmimų temą  mokėsi gelbėti įlūžusį asmenį. 

Visų pirma vyko teoriniai mokymai, kurių metu aptariami įlūžusių į užšalusius vandens telkinius skęstančiųjų žmonių gelbėjimo ypatumai ir būdai, gelbėjimo įrangos panaudojimas ant užšalusių vandens telkinių. Po to vyko praktiniai užsiėmimai. Jų metu įgytos teorinės žinios buvo pritaikomos praktiškai.

Neria į vandenį

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyr. specialistas Linas Černiauskas sakė, jog tokie mokymai organizuojami kasmet, juose dalyvauja visos keturios budinčios pamainos. 

Mokymuose dalyvavę gelbėtojai pabrėžė, jog netikėtai įlūžus, svarbiausia suvaldyti kvėpavimą, nesiblaškyti, bandyti išlipti toje vietoje, iš kurios atėjote ir įlūžote, ant ledo bandyti „užplaukti“ stengiantis kūną iškelti į horizontalią padėtį, o pavykus užslinkti ant ledo, nesistoti, bet ridentis ir šliaužti iki kietesnės vietos.

Žvejoti ar čiuožinėti ant ledo galima tik tada, kai jo storis yra daugiau nei 7 cm, o grupei žmonių – daugiau nei 12 cm. Neįsitikinę ledo storiu žmonės neturėtų eiti ant ledo po vieną. Ypač to nerekomenduojama daryti tamsiu paros metu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video