Vilainiuose baigti viešųjų erdvių atnaujinimo darbai

 Vilainiuose baigti viešųjų erdvių atnaujinimo darbai

Kėdainių rajone baigtos dar vienos grandiozinės statybos. Pasėjus žolę, pasodinus medelius, sumontavus treniruoklius baigti dar 2018 metais pradėti projekte „Kompleksiškas Vilainių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ numatyti darbai. Vilainių seniūnas Antanas Bružas sako, kad vietiniai žmonės su džiaugsmu naudojasi ir džiaugiasi atnaujintomis erdvėmis.

Neslepia džiaugsmo

„Žmonės džiaugiasi. Jie dabar vaikšto atnaujintais, trinkelėmis klotais takais. Jie sportuoja atnaujintose sporto bazėse. Vaikai žaidžia naujai įrengtose vaikų žaidimų aikštelėse. Senjorai dar šiemet galėjo mėgautis atnaujintu fontanu, pastatytais suoliukais. Gyventojai ir atvykstantys automobilius jau stato naujose automobilių stovėjimo aikštelėse. Žmonės labai džiaugiasi ir įrengtu apšvietimu. Tiesa, reikia pripažinti, kad buvo šiokių tokių trukdžių dėl apšvietimo, bet mes juos operatyviai išsprendėme ir dabar viskas veikia nepriekaištingai“, – „Rinkos aikštei sakė seniūnas A. Bružas.  

Pradėjo pernai

Darbai priemiestinės Vilainių seniūnijos Vilainių kaime, prie parko ir seniūnijos administracinio pastato, prasidėjo dar 2018 metais. Nors ir spaudė šaltukas, tačiau statybininkai dar žiemą pradėjo įgyvendinti projektą, skirtą šio priemiestinio kaimo viešųjų erdvių atnaujinimui. Tačiau dabar jie sako, kad buvo verta, mat pabaigus darbus šios vietovės ir jos prieigų vaizdas pasikeitė kardinaliai.

Trukdė gamta

„Mūsų seniūnijoje vyko visų metų projektas, skirtas viešųjų erdvių atnaujinimui. Dirbo statybininkai taip, kaip jiems leido oro sąlygos. Darbai buvo pardėti, kuomet buvo pašalę ir kai kurių darbų atlikti iš karto nebuvo galima. Viskas prasidėjo nuo senų takų ardymo, kasybos, medžiagų vežimo darbų“, – prisiminė Vilainių seniūnas. 

Daug darbų

„Darbų Vilainiuose įvykdyta tikrai labai daug. Atnaujinti visi takai, fontanas, aikštelės šalia seniūnijos ir sporto mokyklos, įrengtas naujas apšvietimas parke ir jo prieigose, įrengta vaikų žaidimų aikštelė ir sporto aikštynas. Atnaujinta ir asfalto danga. Žodžiu, atlikti visi numatyti darbai. Vaizdas Vilainiuose pasikeitė kardinaliai“, – konstatavo A. Bružas.  

Finansuoja ES

Darbai finansuojami iš Europos Sąjungos (ES) fondų. ES paramą gavo priemiestinės seniūnijos, mat pinigai skirti priemiestinėms seniūnijoms prie miesto pritraukti, infrastruktūrai gerinti, aplinkai atnaujinti. Projekto „Kompleksiškas Vilainių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ vertė – beveik 964 tūkst. eurų, iš kurių daugiau nei 823 tūkst. eurų – Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Tikimasi, kad į Vilainių kaimo viešųjų erdvių atgaivinimą nukreipta investicija, kuri patobulino gyvenamąją aplinką, pritaikant ją bendruomenės poreikiams, padidins kaimo patrauklumą gyventi, dirbti ir investuoti.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video